27 lutego o godz. 9:18 będziemy mogli zaobserwować pełnię Śnieżnego Księżyca. W nocy i wieczorem, które poprzedzają pełnię, satelita Ziemi znajdzie się po przeciwnej stronie niż Słońce, względem naszej planety. Ze względu na mniejszą odległość od Ziemi niż zwykle, Śnieżny Księżyc będzie jaśniejszy, a jego kratery będą lepiej widoczne nawet gołym okiem. Jeśli chcesz dobrze przyjrzeć się niezwykłej pełni, udaj się na wycieczkę za miasto. Najlepiej sprzyjające będą miejsca zaciemnione takie, jak np. obszary wiejskie. Oczywiście ważna jest także bezchmurna pogoda.

Pełnia Księżyca luty 2021 - co dzieje się z naszym ciałem?

Zarówno lutowa pełnia Księżyca, jak i wszystkie inne pełnie, często wiążą się z bezsennością. 8 lat temu badacze z Uniwersytetu w Bazylei, w Szwajcarii, sprawdzili w jakim stopniu blask Księżyca w rzeczywistości wpływa na jakość naszego snu. Przez 3 lata przyglądali się ponad 300 chętnych, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 20-31 lat i 57-74 lata. Eksperyment pozwolił wykazać, że w czasie pełni Księżyca wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, spali znacznie gorzej, niż zazwyczaj. Ich średni czas zasypiania wydłużył się o 5 minut, a długość snu skróciła się o kilkanaście minut. Co więcej, sen był znacznie płytszy i niekiedy przerywany.

ZOBACZ TEŻ: Pełnie Księżyca 2021 - kiedy będą i co nam przyniosą?

Pełnia Księżyca a bezsenność

Mówi się, że jednym z lepszych sposobów na przeciwdziałanie bezsenności związanej z niezwykłą pełnią jest wypicie kakao, ponieważ jest doskonałym źródłem magnezu, który działa uspokajająco. Zaleca się również rezygnację z sycących posiłków. Zaleca się również wcześniejsze pójście do łóżka tak, aby móc przespać co najmniej 7 godzin. Przed zaśnięciem warto odłożyć na bok wszystkie urządzenia, które mogą jedynie zakłócić sen. Smartfon lub laptop emitują światło, które ludzki organizm odbiera podobnie do światła słonecznego, co nie sprzyja szybkiemu zaśnięciu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Urodzeni w środę - co w astrologii oznacza ten dzień narodzin?

HOROSKOP: Pełnia Księżyca luty 2021 w znaku Panny

Lutowa pełnia Księżyca będzie miała miejsce w znaku Panny, który jest związany z żywiołem Ziemi. Panna to znak bardzo twardo stąpający po ziemi, uporządkowany, nie lubiących nagłych zmian. Dlatego pełnia Księżyca w lutym to dobry czas na przeanalizowanie dotychczasowego życia, spraw, które nas nurtują i spojrzenie na nie trzeźwym okiem.

To czas, by zastanowić się nad tym, co tak naprawdę kieruje naszym życiem i czego potrzebujemy. Warto zastanowić się, czy w pośpiechu nie straciliśmy z pola widzenia tego, co najcenniejsze - miłości, przyjaźni, dobrych relacji z najbliższymi. Jeśli tkwiłyśmy w złych związkach, to dobry czas na analizę zysków i strat - racjonalne spojrzenie na to, co warto kontynuować, a za czym nie warto się oglądać?

Skoro to pełnia Księżyca związana z pedantyczną Panną, warto rozpocząć wiosenne porządki. Wiosna tuż tuż, zatem może to jest właśnie dobry moment na przejrzenie na przykład swojej garderoby i wyrzucenie lub oddanie niepotrzebnych rzeczy?

Mimo tego, że lutowa pełnia Księżyca to dobry czas na analizy, odbudowywanie relacji i krytyczne spojrzenie na to, co dobre i złe w naszym życiu, pamiętajmy, że to także czas, gdy jesteśmy bardzo emocjonalni, popadamy w skrajne emocje i łatwiej się nim poddajemy. Uważajmy na złe emocje i starajmy się nad nimi zapanować, zanim skrzywdzimy siebie lub kogoś, na kim bardzo nam zależy.

ZOBACZ TEŻ:

Chińska żaba obfitości - postaw ją w domu, a poczujesz jak działa na finanse!

Księżycowa pielęgnacja - nasza skóra zmienia się wraz z fazami Księżyca?