Retrogradacja Merkurego – co to?

Retrogradacja to zjawisko astronomiczne, kiedy dana planeta wchodzi w fazę ruchu wstecznego. Wówczas ciało niebieskie porusza się jak gdyby pod prąd, a przynajmniej tak to odbieramy z perspektywy Ziemianina.

Zmiana ruchu planety zdaniem ekspertów od astrologii ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się w danym okresie i jak zachowujemy.

W tym miesiącu, a dokładnie 14 października, rozpoczyna się retrogradacja Merkurego, która potrwa do 3 listopada. Wsteczny ruch planety będzie oddziaływał szczególnie na trzy znaki zodiaku – Barana, Skorpiona oraz Byka.

Zobacz, jak retrogradacja Merkurego wpłynie na te trzy znaki zodiaku i nas wszystkich, zaglądając na kolejną stronę!

 

Merkury – retrogradacja planety i wpływ na ludzi?

Wsteczny ruch jakiekolwiek planety niemal zawsze wiąże się z momentem zatrzymania. To czas, gdy wszechświat mówi nam: ZWOLNIJ!

Merkury to planeta od zawsze wiązana z podróżowaniem, komunikowaniem się, wymianą towarów i pieniędzy. Starożytni Grecy nazywali ją imieniem Hermesa – patronat posłańców, kupców, filozofów, ale także złodziei.

Tę planetę niemal od początków ludzkości łączono z handlem, energią międzyludzkich spotkań, otwartością na rzeczy nowe. Z Merkurym wiąże się również inteligencja, umiejętność logicznego myślenia, przewidywania, ale też kombinowania, obmyślania planów.

Zobacz także:

Jest również ciemna strona Merkurego, którą starożytni astrologowie łączyli z kłamstwem, przebiegłością, plotkowaniem czy intrygą. Do dziś trudno ocenić nam, czy Merkury to planeta, która pozytywnie czy negatywnie wpływa na Ziemię i jej mieszkańców.  

Zobacz też: Lele, Dziewanna albo Marzanna - kim jesteś w horoskopie słowiańskim?

Zatem retrogradacja Merkurego oznacza cofnięcie się lub zaburzenia w tych wszystkich aspektach naszego życia, które związane są z energią tejże planety.

To właśnie teraz powinniśmy uważać na prowadzone negocjacje, wymiany myśli, a nawet plotki. Merkury to planeta komunikacji. Zatem podczas jej retrogradacji możemy mieć problem z łącznością, telefonem czy internetem, w świecie realnym może plątać nam się język albo stracimy wątek podczas ważnego spotkania.

Niemal każda retrogradacja przynosi nam też zmęczenie, które może być uciążliwe dla nas szczególnie teraz, gdy dni są coraz krótsze. Dbajmy o siebie i nabierzmy dystansu do wstecznych ruchów tej jakże intrygującej, a jednocześnie przebiegłej planety!

Zobacz, jak retrogradacja Merkurego wpłynie na Byka, Barana i Skorpiona, zaglądając na kolejną stronę

 

Znaki zodiaku a retrogradacja Merkurego

Październikową retrogradację Merkurego – tak jak już wspomnieliśmy – najsilniej odczują Byki, Barany i Skorpiony.

Horoskop dla Byka

W tym trudnym czasie postaraj się zadbać o zdrowie i swoje samopoczucie. Merkury bowiem może sprawić, że poczujesz się zmęczono i przytłoczona liczbą zajęć i spraw. W tym nadmiarze łatwo stracić głowę i popełnić błąd. Nabierz dystansu, szanuj swoje ciało i umysł, a przede wszystkim odpocznij.

Horoskop dla Barana

W czasie retrogradacji nie podejmuj pochopnych decyzji i nie mów zbyt wiele, bo może powiedzieć za dużo.

Horoskop dla Skorpiona

Twoim życiem zaczną rządzić emocje, jeszcze bardziej niż zwykle! Postaraj się więc zapanować nad nimi. Uważaj na to, co mówisz i robisz, szczególnie za czyimiś plecami. To z pewnością nie będzie łatwy czas, ale nie daj się sprowokować!

Zobacz też: Perfumy dopasowane do znaku zodiaku