Retrogradacja Merkurego: dlaczego nadchodzące zjawisko jest wyjątkowe?

Najbliższa retrogradacja, która nas czeka, czyli ta rozpoczynająca się 30 stycznia 2021 roku, będzie wyjątkowa. Jej ruchy będą definiować całą astrologię lutego. Ważne jest to, że nadchodząca retrogradacja ma miejsce w Wodniku. Ten znak zodiaku uchodzi za najbardziej powiązany z technologią. Powinniśmy być więc szczególnie ostrożni i dokładnie sprawdzać przed wysłaniem wszystkie ważne wiadomości. Warto zrobić sobie dodatkowo kopie zapasowe dokumentów, na wypadek problemów technicznych.

Horoskop na luty 2021: Jak retrogradacja Merkurego wpłynie na nasze samopoczucie?

W czasie najbliższej retrogradacji możemy odczuć prawdziwe wyczerpanie psychiczne. Życie będzie toczyć się w szybkim tempie, a na płaszczyźnie społecznej czekają nas spore zmiany. Retrogradacja w pewnym sensie pomoże nam dostosować się do tych zmian. Lisa Stardust, astrolog z Nowego Jorku twierdzi, że możemy nie czuć się przywiązani do sytuacji dziejących się wokół nas oraz do ludzi z zewnątrz.

To odłączenie może z jednej strony uczynić nas bardziej elastycznymi, a z drugiej podsycać kłótnie i nieporozumienia. Może nam się zdarzać zapominać w tym czasie o czynnościach, które sprawiają, że jesteśmy pełni energii i czujemy się naprawdę dobrze. Tak działa nas nas magia!

Zobacz także:

NUMEROLOGIA IMION - sprawdź, jaką cyfrę ma Twoje imię i co oznacza?

Chińska żaba obfitości - przynosi szczęście w finansach

CO MÓWI TWOJA AURA?

Retrogradacja Merkurego: Wodnik

Wodnik kojarzy się z altruizmem, dobrem zbiorowym i buntem. Być może najbliższa retrogradacja uwydatni problemy, przez które ostatnio przechodzimy jako społeczeństwo. Ubiegły rok pod wieloma względami został zdefiniowany jako walka o sprawiedliwość społeczną. Wiele osób przenosi tę energię na 2021 rok. Nadal przeżywamy globalną pandemię i odczuwamy jej skutki. W czasie tej retrogradacji szczególnie aktywiści odczują wzrost motywacji do nawoływania do kolejnych zmian i walki o swoje prawa.

Retrogradacja Merkurego: jak ją przetrwać?

Retrogradacja Merkurego ma w zwyczaju mieszać w naszych działaniach, dlatego zamiast od razu przechodzić do akcji, poświęć czas na dokładne ich planowanie. 13 lutego nastąpi retrogradacja Merkurego i Wenus, co będzie czasem wielkich zmian. Jednocześnie właśnie wtedy otrzymamy szeroko pojęte wyróżnienia i nagrody z przeszłości. Może ktoś wreszcie doceni twój talent aktorski i staniesz się prawdziwą gwiazdą? A może twoja dawna miłość niespodziewanie się do ciebie odezwie i wyniknie z tego interesująca relacja? To wszystko jest możliwe. Na szczęście retrogradacja okazuje się wcale nie być taka zła. Pamiętaj, że po 20 lutego wszystko wróci do normy.

Przeczytaj też: Chiński horoskop na 2021 - co nas czeka w tym roku zdradza prawdziwa chińska wróżka!