Ryba i Rak w rozumieniu magii sympatycznej

Niestety, wiele informacji znalezionych w internecie nie podaje źródła, skąd się wzięło, że Rak i Ryby są bratnimi duszami. Być może jednak stąd, że Rak i Ryba spotykają się w... wodzie? To byłoby logiczne, bo zgodne z:

 • działaniem magii sympatycznej mówiącej, że działanie analogiczne powinno wywołać analogiczny efekt. Częścią magii sympatycznej jest magia homeopatyczna oparta na prawie podobieństwa, że podobne przyciąga podobne
 • nieprzyczynową zasadą działającą we wszechświecie mówiącą, że istnieje siła korelująca przedmioty i zjawiska pod względem wzajemnego podobieństwa w czasie i przestrzeni – którą to zasadę odkrył austriacki biolog P. Kammer, a rozwinął szwajcarski psycholog głębi C. G. Jung jako teorię synchroniczności, tłumaczącą działanie sztuk mantycznych i zjawisk parapsychicznych oraz zakładającą, że na istnienie dwóch rzeczy powiązanych znaczeniowo, ale nie przyczynowo, działa jakiś inny, tajemniczy czynnik.

Konkluzja jest taka, że jeśli, czytelnicy, martwicie się, że wniosek jakoby Ryby i Raki jako znaki zodiaku miały się ku sobie tylko dlatego, że pluskają się w tych samych jeziorach czy rzekach jest zbyt łatwy, to nie martwcie się tym aż tak bardzo, bo przecież sam Jung zachęcił nas do porzucenia myślenia w kategorii przyczyny i skutku. Związek pomiędzy Rakiem i Rybą jest więc niejako sympatyczno - naturalny. Włączcie więc sobie równie synchroniczną muzykę wznoszącą Wasze mózgi na ponad przyczynowo skutkowe wibracje i przeczytajcie dalej o Raku i Rybie.

Czy Rak i Ryby pasują do siebie?

Zgodnie z (co najmniej) teorią synchroniczności Rak i Ryby są ekwiwalentni. O czym świadczą związki frazeologiczne - przytoczone przez językoznawcę prof. dr hab. Macieja Raka w artykule "Na bezrybiu i rak ryba. Językowo kulturowy obraz raka w polszczyźnie":

 • "Na bezrybiu i rak ryba"
 • "Wsio jedno: rak ryba i żaba ryba"

W praktyce oznacza to na przykład to, że obydwa znaki są tak samo emocjonalne i intuicyjne, bo podlegają temu samemu żywiołowi wody, któremu wspomniany Jung przypisał intuicję.

ZOBACZ TAKŻE:

Jakim partnerem jest Rak? - horoskop partnerski dla nieśmiałego znaku zodiaku

Rak i Ryby mogą pokazywać się światu w pozytywnych, jak i negatywnych odsłonach. 

W pozytywnej wersji znak Raka cechuje się:

Zobacz także:

 • niezwykłą wrażliwością 
 • uczuciowością
 • romantycznością – to romantyczny, wrażliwy kochanek
 • intuicją
 • wyobraźnią
 • opiekuńczością 
 • ostrożnością – jest więc w miłości bardzo ostrożny, ale nie oziębły. Boi się zranienia. 
 • przywiązaniem

Z kolei w negatywnej:

 • zmiennością nastrojów
 • podejrzliwością
 • sentymentalnością
 • nieśmiałością
 • frasobliwością
 • samolubnością
 • przesądnością 

Symbolika wyposaża Raka w delikatność i w synchronizującą z wyglądem Raka jako skorupiaka skłonność do czerwienienia się. Delikatność Raka wyraża się nieśmiałością aż taką, że wręcz osoba spod tego znaku zasadniczo ma problem z umówieniem się na pierwszą randkę i czeka, aż druga osoba ruszy do ataku. Całe szczęście, że mamy już lata dwudzieste XXI wieku, które (jeśli Rak jest mężczyzną) otwierają mu genderową możliwość bycia zaproszonym na randkę przez kobietę.

Lecz ascendent w (ognistym) Baranie daje nieśmiałym, delikatnym, wrażliwym Rakom więcej energii – mogą wręcz sprawiać wrażenie przebojowych, bardziej energicznych. Z kolei ascendent w Wodniku daje (już i tak namiętnemu) Rakowi jeszcze więcej fantazji i sprawia, że będzie on skłonny do eksperymentów w łóżku. Z kolei ascendent we Lwie może pogłębić emocjonalność Raka tak, że stanie się on wybuchowy. Jedno jest pewne – Rak nie potrzebuje specjalnych ascendentów do tego, aby się zakochać na zabój i przyciągnąć Rybę samą tylko intensywnością uczucia. 

PRZECZYTAJ:

Jakim partnerem są Ryby? - horoskop partnerski dla zdeterminowanej romantyczki 

Rak i Ryby są tak samo romantyczni. Miłość jest dla nich najważniejsza w życiu. Planety mówią, że Ryba to trochę ten typ dziewczyny, która na drugiej randce wyobraża sobie już siebie na ślubnym kobiercu. Niestety, owa emocjonalność utrudnia Rybom odnalezienie się w realnym świecie. Jak to się ma do Raka, któremu (o ile nie ma ognistego ascendentu) trudno jest wykonać pierwszy ruch? Otóż układ planet wyposaża Ryby w taką determinację w sprawach miłosnych, że nie podda się ona, nim nie zauroczy sobą Raka. Nim go nie zdobędzie, ale nie siłą przebojowości, lecz romantyzmu, co Rak doceni. Szczególnie ascendent w Strzelcu może dodać Rybom entuzjazmu i nadziei na zdobycie uczuć Raka. Inną romantyczną cechą Ryb jest to, że są gotowe one przejść przez wiele nieudanych związków, zanim trafią na tę właściwą, przeznaczoną im osobę. 

W pozytywnej odsłonie Ryby są:

 • wrażliwe 
 • intuicyjne 
 • mistyczne
 • delikatne
 • czułe
 • subtelne
 • altruistyczne
 • pełne poświęcenia 
 • i medialne - podobnie jak np. Wodnik i Waga

U Ryby mogą także ujawnić się takie cechy negatywne :

 • niezdecydowanie
 • znerwicowanie
 • gnuśność
 • fatalizm
 • brak realizmu
 • zakupoholizm
 • konfuzja
 • skłonność do nałogów

Przyjaźń Raka i Ryby

Konfiguracje planet mówią, że Ryby i Raki są w stanie przegadać ze sobą całą noc. To przyjaciele. Lojalni. Pomocni. Szczerzy. Zawsze będą mogli na siebie liczyć. Chociaż dobrym przyjacielem dla Raka jest także Koziorożec. Nic dziwnego, wielu chciałoby mieć przy sobie tak ciepłego i życzliwego przyjaciela jak Rak. Z kolei Ryby są bardzo intrygujące w rozmowie przyjacielskiej i dadzą Rakowi niebanalną poradę. Można powiedzieć, że Ryba jest osobistą szamanką dla Raka. 

ZOBACZ TAKŻE:

Dopasowanie Raka i Ryby - co ich połączy i zgubi w 12 punktach

Rak i Ryby dadzą się też streścić w krótkiej ściądze - instrukcji obsługi:

 1. Co da Rak Rybom? - jako przewodnik życiowy wyciągnie je z świata fantazji, sprowadzając na ziemię i pokazując jej piękno. Co się zresztą dobrze składa, bo ile można się bujać w obłokach kosmosu?
 2. Co dadzą Ryby Rakom? - swoją delikatną naturą otworzą potencjał twórczy Raka, dodając jeszcze więcej koloru jego niezwykłej osobowości.
 3. Co razem odkryją Ryby i Raki? Muzykę, sztukę i wiele twórczych aspektów świata.
 4. Czy Ryby i Raki mają szansę na długoterminowy związek? To zależy od tego, jak poradzą sobie z niestabilnością emocjonalną. Ogólnie można powiedzieć, że układy planet odbierają Ryby i Raki jako dwie strony tej samej monety. Lojalne wobec siebie i gotowe do stanięcia w swojej obronie.
 5. Czego nie powinien robić Rak? Matkować Rybie i uzależniać jej od siebie.
 6. Czego nie powinny robić Ryby? Oddalać się od Raka, uciekając w świat fantazji lub wręcz w nałogi.
 7. Co ich połączy – (podobnie jak Ryby i Skorpion) emocje. Bo już np. Waga i Bliźnięta oraz Wodnik i Waga - jako żywioły powietrzne - są połączone intelektem. Ryby i Rak mają duże szanse na tak zwaną miłość od pierwszego wejrzenia. 
 8. Co może ich zgubić? Kiedy zapomną, że życie to nie tylko romansowanie.
 9. Co może ich zsynchronizować? Seksualna pasja i praca nad bardziej przyziemnymi aspektami wspólnej egzystencji.
 10. Co robią razem wyjątkowo dobrze? Podobno w łóżku działają cuda.
 11. Mocne strony związku – fantazja, wzajemna empatia.
 12. Słabe strony związku – brak zdrowego rozsądku, wahania nastrojów.

Czy Rak i Ryby w łóżku i w życiu się dogadują? - dopasowanie znaków zodiaku w konfiguracjach płciowych

A teraz zbadajmy konfiguracje międzypłciowe pomiędzy znakami zodiaku. Okazuje się, że choćby nawet w naszej patriarchalnej Polsce stał się cud i Jarosław Kaczyński pobłogosławił Gender Studies na UW to planety pozostaną niewzruszone. Na pytanie „czy Raki i Ryby stworzą dobry związek” odpowiedzą, że... to zależy od płci, bo:

Czy mężczyzna Rak to idealny partnera dla Ryby? 

Mężczyzna Rak i Ryby kobieta mają dużą szansę na bycie beneficjentami programu 500+. Bo oboje są domatorami. Oboje są płodni i cenią wartości rodzinne. Może nawet w ogóle rzucą pracę. Pamiętajmy, że jeśli kobieta Ryba na coś się zafiksuje, to może jej tak zostać na wiele lat. Pomijając te prorodzinne scenariusze, to trzeba przyznać, że intuicyjna partnerka z bogatym światem wewnętrznym, stąpająca nieśmiało w kącie pokoju od razu przyciągnie wzrok pana Raka, który odnajdzie w niej równie jak on nieśmiałą duszę. Rozpoznając w sobie lojalność mają szansę szybko wylądować nie tylko w sypialni, ale i na ślubnym kobiercu. Skryty Rak będzie zachwycony znajdując swoją bezpieczną przystań u empatycznej Ryby.

Planety jednak, korzystając z tego, że kosmos nie jest tak oczywisty i stały jakby mogło się wydawać, ostrzegają, że:

 • Ryby paradoksalnie są nieco mniej domatorskie niż Raki. O ile Rak lubi się zaszyć w domu to Ryba może znaleźć ujście swojej potrzebie fantazji i mistycyzmu poza domem. Zacznie znikać do teatru, filharmonii, a nawet może wyjechać do Indii.
 • Raki mają skłonność do osiadania na laurach  i niewykazywania zaangażowania w sprawach zawodowych. Ale - jeśli trzeba - to Ryba wesprze ambitne plany Raka zostania reżyserem filmowym. To wsparcie jest ważne, bo Ryba lubi być finansowo zabezpieczona.
 • kobieta Ryba bywa często nieobliczalna finansowo, a Rak jednak lubi mieć parę pewnych groszy na koncie. 

Czy kobieta Rak to idealna partnerka dla pana Ryby?

Kobieta Rak i Ryby mężczyzna to związek idealny, bo pan Ryba zaopiekuje się swoją żoną Rakiem, dając jej bezpieczeństwo i stabilizację, rycersko chroniąc przed innymi i pozwalając się spełnić jako kapłance domowego ogniska. Układy planet jednak mówią, że o ile mężczyzna Rak wykaże ambicję zawodową, to para może zajść naprawdę daleko. Pod warunkiem, że to pani Rak będzie trzymała rękę na koncie finansowym. I nawet jeśli zmienna w nastrojach kobieta Rak urządzi mężowi Rybie awanturę, to planety i tak im sprzyjają, gdyż pan Ryba jest bardzo ugodowym partnerem.

NIE PRZEGAP: