Czy Byk i Ryby pasują do siebie astrologicznie?

Dlaczego Ryby i Byk w ogóle rezonują ze sobą? Kosmobiologiczna koncepcja natury zakłada, że człowiek nie jest przypadkowym elementem przyrody, lecz żywym organizmem, podlegającym jej ogólnym i powszechnym prawom. Autorzy wspomnianej na wstępie książki dopowiadają, że "przesyłanie informacji między centrum galaktyki (działającej jak system nerwowy człowieka) a Słońcem, jako punktem centralnym naszego układu polega na tym, że aktywność jądra galaktyki zostaje zakodowana w falach grawitacyjnych jako charakterystyczna informacja, a fale grawitacyjne osiągają centrum systemu słonecznego i wywołują aktywność korespondującą z transmitowaną informacją. Z kolei sygnały mogą być transmitowane przez fale grawitacyjne tylko wtedy, gdy ciała kosmiczne znajdują się w pewnych efektywnych z interesującego nas punktu widzenia odległościach".

Posiadając dokładne dane na temat tego, w jakich konkretnie odległościach były planety w momencie naszego urodzenia i zakładając że "cokolwiek powstaje i zdarza się w tym momencie czasu ma cechy tego momentu czasu" możemy zauważyć, że Ryby i Byk mają szansę na stworzenie uzupełniającej się relacji, pełnej komfortu, stabilności i bezpieczeństwa. Ich związek ma potencjał na to, aby być:

 • bajkowy
 • tajemniczy i poetycki
 • połączony niewidzialną nicią, pełna porozumienia co najmniej werbalnego
 • pod warunkiem, że Ryby i Byk nie zapomną o realiach prawdziwego życia - ale o tym jeszcze napiszemy!

Zanim dowiemy się więcej o Rybie i Byku, chcemy Was przestrzec przed dwiema kwestiami:

 1. Miesięczny pobyt Słońca w znaku Ryby i Byka (podobnie jak np. Ryby i Skorpiona czy Wodnika i Wagi) jest zaledwie "jedną literą astrologicznego alfabetu", a żeby uzyskać dokładniejszy horoskop indywidualny (kosmogram), trzeba mieć więcej danych, takich jak miejsce urodzenia i dokładna godzina z minutami.
 2. Horoskop nie określa, co się wydarzy w waszym życiu, a jedynie to, jakie macie szanse, jaki jest potencjał zdarzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Byk i Ryby pasują do siebie potencjalnie? 

Jakim partnerem jest Byk? Horoskop partnerski

Ryby i Byk przyciągają się, bo partnerująca Bykowi planeta Wenus nadaje mu zmysłowego sznytu. Lecz pamiętajmy, że nie jest to znak ognisty, jak Lew, Strzelec czy Baran. Co sprawia, że bycza zmysłowość jest tłumiona i nie wybucha ogniem namiętności, może właśnie dlatego jest tak zmysłowa, niczym trzymana w ryzach fantazja. Tak, Byki są nieśmiałe. Pod wpływem odpowiedniego partnera otwierają się jednak niczym kwiaty wiosną. Planety też mówią, że Byki nigdy nie zdradzają, bo ich marzeniem jest zbudowanie trwałego, pięknego związku. Kosmos daje Bykom taki właśnie potencjał lojalności, ale ale życie jest życiem, sami przecież wiecie. 

 1. Czego w miłości szuka Byk? Harmonijnej, wielkiej miłości połączonej z poczuciem bezpieczeństwa i fizycznej bliskości. 
 2. Co może mu utrudnić szczęście? Wrodzona nieśmiałość uniemożliwiająca uczynienie pierwszego kroku. 
 3. Co sprawi, że Byki będą w stanie wiele poświęcić dla tego związku? Emocjonalna więź.

Jakim partnerem są Ryby? Horoskop partnerski

Ryby są wrażliwe, intuicyjne, delikatny, czułe i mistyczne. Bywają też niepraktyczne, ekscentryczne i dogmatyczne. Jako znaki wodne, kryją w sobie potencjał oceanu łez. I ocean romantyzmu, bo miłość jest dla nich ważna, wręcz najważniejsza w życiu. Można nawet odnieść wrażenie, że Ryby są w związku z samą miłością, które to podejście utrudnia im czasami kontakt z rzeczywistością. Nigdy też się nie poddają z szukaniu miłości, aż znajdą tą jedyną, zapisaną w kosmosie w momencie ich urodzin. 

 1. Czego w miłości szukają Ryby? Bratniej duszy.
 2. Co może utrudnić im szczęście? Zbytni idealizm sprawiający, że Ryby są często wybredne w szukaniu partnera, który będzie gotowy spełnić wszystkie ich wymagania.
 3. Co sprawi, że Ryby będą w stanie wiele poświęcić dla tego związku? Silne emocje.

Czy Byk i Ryby pasują do siebie żywiołowo jako woda i ziemia?

Ryby i Byk są jak woda i ziemia. Autorzy książki "Mandala życia" zauważają, że żywioły ziemi i wody uzupełniają się. Ziemia potrzebuje wody do życia, a woda świetnie radzi sobie z ziemią, penetrując jej wnętrze. Przekładając to na język Byka i Ryb można powiedzieć, że mistycyzm Ryb jest dla Byków życiodajny i tym właśnie ich zdobywają. Lecz tak, jak nadmiar wody może żyzną glebę zmienić w bagno, tak zbytnie odrealnienie Ryb może być dla Byków ciężkostrawny. Byki jednak potrzebują trochę pobujać w obłokach, pofantazjować i pożywić się mistycyzmem wspólnie z Rybami, bo podobnie jak gleba pozbawiona wody jałowieje i zamienia się w pustynię. 

Zobacz także:

Poza tym ziemia to solidna powierzchnia, raczej bezpiecznie jest po niej stąpać. To tradycja i rutyna, rozkosz i hedonizm, ale i solidność mogąca nieco ograniczać pragnące wypłynąć na szerokie wody Ryby. 

NIE PRZEGAP:

Czy Byk i Ryby pasują do siebie poglądowo?

Wydaje się, że Byk i Ryby pasują do siebie, ale znaki zodiaku nie byłyby znakami zodiaku, gdyby nie różniły się między sobą. 

 1. Co Byka denerwuje w Rybach – chaos i nieprzewidywalność, bo Byki lubią być pewne co do partnera.
 2. Logika kontra wyobraźnia – Ryby widzą świat w sposób bardziej abstrakcyjny, a Byki konkretny. 

Czy pani Byk i pan Ryby pasują do siebie genderowo? - dopasowanie płci

Ona Byk, on Ryby. Jeśli nie wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia, to zróbcie poprawkę na pana Rybę i panią Byka. Ona od początku jest pod wrażeniem delikatności swojego wybranka. Ceni delikatność u mężczyzn, sama wykazując jednak skłonności do większego racjonalizmu. Postrzegając jednak zmysłowo świat, rybia delikatność wydaje jej się seksowna. Nie mówcie jednak o tym fundamentalistom i innym macho podbijającym świat, wyjedźcie raczej z Rybą, przynajmniej mentalnie, na jakąś skandynawską wyspę.

Astrologiczny internet zaleca być zdecydowanie bardziej Bykiem kobietą i Rybą mężczyzną niż odwrotnie. Bo mężczyzna Ryba, niczym rzeka płynąca w korycie ziemi, jest dla kobiety Byka życiodajnym wsparciem. Choć czasem wodnista wzniosłość Ryby może irytować panią Byka, która oczekuje od partnera więcej zdecydowania oraz wsparcia. Pan Ryba marzyciel często będzie też zaniedbywał domowe obowiązki, a ona, mimo że zmysłowa z niej kobieta, w kwestiach fundamentalnych lubi stać obiema stopami na ziemi, do której zresztą ma blisko. 

Czy pan Byk i pani Ryby pasują do siebie fundamentalnie? - dopasowanie bardzo stereotypowe

On Byk, ona Ryby. Czy Wam też chodzi po głowie ta bezceremonialna myśl, że jako mężczyzna Byk jest bardziej męski od Ryb? Jako kobiety niektóre z nas czułyby się pewniej z Bykiem u boku bardziej niż z Rybą, choćby biorąc pod uwagę samą symbolikę. Nie patrzcie krzywym okiem na to co teraz piszemy, bo przecież już Jung uczył nas synchronicznego spojrzenia na rzeczywistość, broniąc – wyznawanego przez astrologię – nieprzyczynowego wnioskowania.

Planety również zgadzają się co do tego, że Byk i Ryba to dobra para. Kobieta w „byczych” ramionach poczuje się zaopiekowana i delikatna. Praktyczny mężczyzna Byk zabezpieczy Rybę na poziomie finansowym i o ile jest konsekwentny i nie straci dla Ryby głowy (czyli np. jeśli ma ascendent w Koziorożcu), to ukróci rybią skłonność do wydawania pieniędzy. Planety mówią, że Byk i Ryba stworzą pięknie stereotypowy związek z tradycyjnym podziałem na role:

 • on zajmie się finansami 
 • ona zadba o emocjonalno-duchowy aspekt związku 
 • razem nie tracą przy tym pasji i romantyzmu 
 • wspólnie eksplorują wszystko co przyjemne
 • pozostając niezwykle lojalnymi 

I jeśli nasz świat, doświadczając pandemię i popularność idei prorodzinnej zmierza w kierunku domatorstwa, to właśnie związek Byka i Ryb wydaje się bardzo... progresywny. Oczywiście Byk i Ryba, w ramach swoich pasji i kreatywnej natury rządnej nowych bodźców chętnie razem gdzieś się wybiorą, ale jeszcze chętniej wrócą do domu, by w cieple domowego ogniska oddać się zmysłowym pieszczotom i kontemplować siebie wzajemnie oraz realizować swój wyjątkowy układ planet.

O co mogą się pokłócić? O pieniądze, bo o ile mężczyzna Byk uwielbia dostatek, beztroska Ryba żyje chwilą, nie przejmując się domowym budżetem. Ponadto Ryba może czasem odbierać Byka jako mało empatycznego, a on ją jako niestabilną emocjonalnie. Jeśli jednak Byk z Rybą nauczą się porozumiewać, stworzą udaną parę. 

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Czy Byk i Ryby pasują do siebie zmysłowo? 

Oboje są zgodnie co do tego, że miłość jest ważna. Urodzony pod zmysłową planetą Wenus Byk i natchniona szalonym Neptunem Ryba uwielbiają rozkoszować się swoim stanem zakochania, czerpiąc z kielicha miłości i asortymentu seksualnych możliwości aż do samego dna. Byk będzie wiedział, jakich słów i gestów użyć, aby doprowadzić Rybę do szaleństwa, a ona zaspokoi jego zmysły swoją oryginalną osobowością. 

Czy Byk i Byk pasują do siebie mimo słabości? Ryby i Byk jako para 

Byk i Ryby stworzą związek, który można scharakteryzować następującymi przymiotnikami:

 • romantyczny 
 • kreatywny 
 • emocjonalno-duchowy 
 • zmysłowo-mistyczny
 • kompatybilny 

A oto trzy mocne strony tego związku:

 1. Zgranie seksualne.
 2. Pragnienie stworzenia ogniska domowego.
 3. Miłość do hedonizmu. 

I trzy słabe:

 1. Pragmatyzm Byka może przytłoczyć kreatywną Rybę.
 2. Marzycielstwo Ryby może zrzucić na Byka ciężar martwienia się o finanse, co może być z kolei dla niego przytłaczające, bo jest dosyć wygodny. 
 3. Miłość Byka do pieniędzy kłócić się ze skłonnością Ryb do wydawania pieniędzy. 

Gdzie lubią razem spędzać czas Ryby i Byk?

 1. Spacerując.
 2. Gotując.
 3. Poddając się masażom.
 4. Oglądając Netflix.
 5. Czytając sobie na głos.

Najlepsze połączenia - a może Ryby i Skorpion?

Byk i Ryby mają jednak wolną wolę i mogą rzucić siebie wzajemnie, odchodząc do kogoś spod innego znaku zodiaku. A oto, jakie jeszcze połączenia są równie szczęśliwe co połączenie Ryby i Byka:

 • ognia i powietrza – na przykład Lwa i Wodnika 
 • ognia i ognia – Strzelca i Barana
 • wody i wody – Rak i Ryby oraz Ryby i Skorpion
 • ziemi i ziemi – Koziorożec i Byk
 • innej wody i ziemi – Ryby i Byk
 • powietrze i powietrze - Wodnik i Waga

ZOBACZ TAKŻE: