Przed nami Dzień Matki, który obchodzimy 26 maja. W tym dniu skupiamy się na naszych mamach i dziękujemy im za wszelkie trudy macierzyństwa. Czy wiesz, że astrologia wskazuje, że znak zodiaku ma wpływ na to, jaką się jest matką? Zobacz, jakie są zodiakalne mamy i co mówi znak zodiaku o macierzyństwie. 

Jakie są zodiakalne mamy?

Gwiazdy wskazują, że znaki zodiaku macierzyństwo dzielą na 12 typów. Być może twoje podejście do rodzicielstwa znajduje odzwierciedlenie w innym znaku, niż ten przypisany do twojej daty urodzenia. Sprawdź, co zodiak mówi o byciu mamą.

Mama Baran (21.03 – 19.04)

Matki spod znaku Barana chcą dla dzieci jak najlepiej, dlatego planują ich przyszłość jako przyszłych zdobywców świata. Starają się zadbać o ich edukację, aktywność, rozwój emocjonalny, społeczny i liczne talenty. Zachęcają do poznawania świata, ciekawości i odwagi. Budują pewność siebie, towarzyskość i motywację. Zdarza się im wywierać zbyt dużą presję na osiągnięcia i wyniki.

Mama Byk (20.04 – 20.05)

Macierzyństwo w stylu Byka to cierpliwość, spokój i konsekwencja. To także uczenie tolerancji, szacunku i wartości pieniądza. Byk zapewnia bezpieczeństwo pod różnymi względami – emocjonalnym, finansowym i życiowym. Doskonale słucha dzieci, biorąc pod uwagę ich potrzeby i pragnienia, które chętnie realizuje. Może jednak zbytnio pobłażać, rozpieszczać i wybaczać błędy.

Mama Bliźnięta (21.05 – 20.06)

Bliźnięta jako matki stawiają na otwartość i szczerość. Wiedzą prawie wszystko o swoich dzieciach, uważniej je słuchają i wypytują. Potrafią odnaleźć się i w zabawie, i w rozwiązywaniu problemów. Starają się nie wyręczać dzieci w pokonywaniu trudności. Za to mocno im kibicują. Rozbudzają ich inteligencję, zaradność i wszechstronną wiedzę. Bywają czasem zbyt powierzchowne, jeśli chodzi o rozwój emocjonalny.

Mama Rak (21.06 – 22.07)

Rak jest wzorową mamą, która rodzicielstwo traktuje jako życiową misję. Najważniejsze jest dobro dzieci, ich emocje, potrzeby i zainteresowania. Raki przekazują wrażliwość, pomoc i szacunek dla świata. Dbają zarówno o edukację, jak i aktywność, hobby i przyjaźnie dzieci. Mają jednak tendencję do nadmiernych poświęceń względem potomstwa i poczucia "pustego gniazda" po latach.

Zobacz też: 

Zobacz także:

Mama Lew (23.07 – 22.08)

Mama spod znaku Lwa stara się "ogarniać" wszystkie tematy związane z rodzicielstwem. Znajdzie energię do zabawy, pomocy w nauce, wspólnego wypełniania domowych obowiązków i stu innych aktywności. Dba o poczucie szczęścia dziecka i jego rozwój. Walczy o jego ambicje, cele i zadowolenie. Czasami może nieco zawstydzać swoje dziecko, ponieważ ma skłonność do dramatyzowania i robienia scen.

Mama Panna (23.08 – 22.09)

Panna jako matka stawia na jasne zasady i wyznacza odpowiednie granice. Pilnuje odrabiania lekcji, sprzątania pokoju i zdrowego jedzenia. Doskonale motywuje dzieci i buduje ich ambicje. Ma specjalny dar do wykrywania kłamstw i psot. Zwraca uwagę na szczegóły, dlatego czasem bywa zbyt krytyczna i surowa. Wszystko robi jednak w dobrych intencjach, pragnąc hartować i wspierać młodego człowieka.

Mama Waga (23.09 – 22.10)

Waga często doskonale odnajduje się w roli matki. Zawsze ma czas na rozmowy, zabawy, cierpliwe tłumaczenia i spacery. Jest bardzo kreatywna, zabawna i pełna niespodzianek. Staje się przyjacielem swoich dzieci, oferując pomoc w każdej sprawie. Rzadko sięga po kary, nakazy i podnoszenie głosu. Może być nieco niekonsekwentna i unikać trudnych tematów, nie zdecyduje się także na radykalną interwencję.

Mama Skorpion (23.10 – 21.11)

Skorpion wpływa na macierzyństwo pogłębieniem intuicji i mocnym zaangażowaniem. Mamy spod tego znaku są dominujące w związku z dzieckiem, stawiają na bardzo mocną więź i wpływ na życie potomka. W mig odczytują myśli i potrzeby dzieci. Mają własny pomysł na wychowanie i każdy aspekt rodzicielstwa. Mogą decydować się na domową naukę, oryginalne hobby czy niecodzienne podejście do rozwiązywania problemów.

Zobacz także: 

Mama Strzelec (22.22 – 21.12)

Mama w znaku Strzelca uczy przede wszystkim, że życie to przygoda. Wspiera oryginalne pomysły, ambicje, marzenia i ciekawość świata. Buduje wielką pewność siebie, potrzebę zdobywania wiedzy i ciągłego rozwoju. Chętnie zabiera na wycieczki i spacery. Świetnie uczy kultury i zasad społecznych. Oferuje pełne wsparcie w każdym kłopocie. Takie podejście dobrze rozwija, ale może także nieco męczyć dzieci.

Mama Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożec przekazuje cechy takie jak odpowiedzialność, samodzielność i pracowitość. Sukcesy i porażki dzieci bierze mocno do siebie. Gwarantuje bezpieczeństwo i pomoc, ale nie stawia świata na głowie, by spełnić każdą ich zachciankę. Dba też o własne potrzeby, dając dzieciom przestrzeń do działania. Nakierowuje na praktyczność, stabilność i tradycję. W jej metodach pojawia się nieco za wiele dystansu i zarządzania.

Mama Wodnik (20.01 – 18.02)

Wodnik jako mama kieruje się własną wizją macierzyństwa. Czasami najchętniej stawia na metody przodków i zabiera dzieci do lasu, kiedy indziej uczy życia w miejskiej dżungli. Najważniejsze jest dla niej odkrycie wraz z dzieckiem jego powołania i szczęścia. Bunt potomka jest dla niej motywujący. Świetnie uczy myślenia poza schematami, indywidualizmu i działania. Czasem przykłada zbyt mało uwagi do wyników w nauce czy konsekwencji.

Mama Ryby (19.02 – 20.03)

Ryby w macierzyństwie odkrywają siebie na nowo. Są niezwykle emocjonalne, a każda przygoda dziecka przeprawia je o szybsze bicie serca. Czarne scenariusze przeplatają się w ich głowach ze świetlistymi wizjami. Kochają rozpieszczać i dbać o potomków. Nie jest im łatwo wyznaczać zasady i granice postępowania, a także wyciągać konsekwencje z wybryków. Mamy Ryby są gotowe pomagać na każdym kroku przez całe życiem, poświęcając własne szczęście.

Sprawdź też: