Chiński znak zodiaku Świnia: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Świnia to osoba o wielkim sercu. Świnia (lub inaczej dzik) jest znakiem zodiaku ludzi urodzonych w latach 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 oraz 2019. Zodiakalne Świnie, to altruistyczne osoby, na które zawsze można liczyć w potrzebie. Chętnie pomogą one nie tylko swoim bliskim znajomym, ale nawet zupełnie obcym osobom. Choć wynika to z ich dobrych intencji i szczerej chęci pomocy, to jednak przez swoje otoczenie mogą być niekiedy postrzegane jako nieco naiwne. Z tego powodu Świnie mogą niekiedy padać ofiarami osób, które chcą wykorzystać ich dobre serce - tym bardziej że ten znak nie chowa zbyt długo urazy i nie potrafi się gniewać. Oprócz tego Świnia wyróżnia się cierpliwością, wytrwałością i opanowaniem. O ile sytuacja jej do tego nie zmusi, nie podejmuje gwałtownych decyzji. W życiu kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, nie należy jednak do nudziarzy. Jest rozrywkowa i lubi się bawić, dzięki czemu najczęściej ma spore grono znajomych. Zachodnim odpowiednikiem tego znaku jest Skorpion.

Zalety zodiakalnej Świni

  • Wysokie standardy - Świnia jest bardzo wymagająca, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych i zdecydowanie nie zadowoli się półśrodkami;
  • Prawdomówność i uczciwość - ten znak zodiaku brzydzi się kłamstwem i oszustwem;
  • Otwarty umysł - Świnia podchodzi do innych ludzi z szacunkiem i otwartością, jest wolna od uprzedzeń i brzydzi się stereotypami.

Wady zodiakalnej Świni

  • Łatwowierność - oszukanie Świni nie jest szczególnie trudnym zadaniem;
  • Hedonizm - przyjemność i wygoda to główne motywatory dla tego znaku zodiaku - mogą doprowadzić Świnie do granicy lenistwa.
  • Upór - gdy Świnia raz sobie coś postanowi, trudno jest odwieść ją od tego pomysłu.

Świnia: talizmany

Szczęśliwe liczby dla zodiakalnej Świni to 2, 5 oraz 8. Kolory, które przyniosą jej szczęście to złoty, żółty i brązowy. Planeta, która rządzi tym znakiem to Mars. Podobnie jak inne znaki zodiaku, również Świnia może skorzystać z magicznej mocy kamieni szlachetnych. Te, które szczególnie dobrze zgrają się z jej energią to:

ZOBACZ TAKŻE:

Chiński znak zodiaku Świnia w miłości

Świnia jest wymarzonym partnerem dla każdego, kto szuka stałego i pełnego ciepła związku opartego na partnerstwie, dlatego według astrologii jednym z najlepszych dopasowań będzie dla niej chiński znak zodiaku Królik. Świnia to kochający, cierpliwy i wspierający partner, który potrafi dodać skrzydeł. Nie boi się stabilizacji i zaangażowania, a od romantycznych podboi zdecydowanie woli spokojny czas spędzony we dwójkę ze swoją ukochaną osobą. Najczęściej też nie będzie inicjowała wspólnych wyjść - najlepiej czuje się w czterech ścianach własnego domu. Świnia bardzo dużo daje od siebie i niewiele oczekuje w zamian. Jej motto to “Lepiej dawać niż brać”. Jest w stanie wybaczyć swojej drugiej połówce niemal wszystko i jest bardzo wyrozumiała. Sfera seksualna jest dla niej bardzo ważna. Dotyk i czułość to jej język miłości, dlatego najlepiej dogada się z osobą, która również nie stroni od pieszczot. 

Kobieta Świnia

Kobieta urodzona pod znakiem Świni najbardziej ceni sobie w życiu wygodę, modne ubrania, dobre jedzenie i dużo czasu dla siebie. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i bardzo dba o estetykę swojego otoczenia. Nic więc dziwnego w tym, że wobec swojej drugiej połówki ma bardzo wysokie wymagania. Choć dąży do stabilizacji i pragnie spędzić spokojne życie u boku ukochanej osoby, nie oznacza to, że zgodzi się związać z pierwszą lepszą osobą. Gdy uzna kogoś za niewartego jej uwagi, bez wahania odejdzie i zacznie od nowa szukać kogoś, kto sprosta jej wyśrubowanym oczekiwaniom. Jednocześnie jednak jest skłonna wypracowywać kompromisy i wiele wybaczać. Gdy już się ustatkuje, będzie spełniać się w roli opiekunki domowego ogniska.

Mężczyzna Świnia

Mężczyzna Świnia jest doskonałym dopasowaniem dla osób, które cenią sobie w związku partnerstwo i stabilizację. Wprost bije od niego ciepło, którym gotowy jest podzielić się ze swoją ukochaną. Choć łatwo się zakochuje, to w związek wejdzie tylko z osobą, której jest absolutnie pewien. Zazwyczaj też lgną do niego małe dzieci i nic w tym dziwnego, ponieważ spełnia się on w roli ojca. Ponad wszystko ceni sobie spokój i rutynę, dlatego, jeśli masz nieco bardziej wybuchową czy spontaniczną naturę, to związek z Mężczyzną Świnią może wydawać ci się nieco nudny i przewidywalny.

Świnia: dopasowanie

Oprócz wspomnianego już Królika chiński znak zodiaku Koza również ma spore szanse na podbicie serca Świni. Ze względu na swoją ciepłą i łagodną naturę ten znak zodiaku ma jednak o wiele więcej potencjalnych kandydatów na partnera. Inne dobre dopasowania to:

Zobacz także:

Mimo wszystko nawet Świnia nie może liczyć na to, że dogada się z każdym. Horoskop chiński przewiduje, że najmniejsze szanse na stworzenie stałej i szczęśliwej relacji ma ona z Wężem. Ciekawy może być też jej związek z Małpą i Kogutem. Choć będzie prawdopodobnie wymagał sporego nakładu pracy po obu stronach, to efekty mogą okazać się warte tego wysiłku.

Horoskop chiński Świnia: praca

Chiński znak zodiaku Świnia jest zazwyczaj bardzo ceniony w środowisku pracy. Zodiakalne Świnie są bardzo skrupulatne, z natury podążają za zasadami. Lubią układać plany i projektować strategię. Są też bardzo kreatywne i mają głowę pełną pomysłów. Co więcej, swoje ciekawe plany potrafią wcielić w życie. Gdy powierzymy Świni jakieś zadanie do wykonania, możemy być pewni, że doprowadzi je do końca. Nie boi się nowych wyzwań, chętnie i szybko się uczy, a w nowych obowiązkach dostrzega szansę na rozwój. Z tego powodu oraz przez wzgląd na swoją wrodzoną uczciwość, cieszy się ona ogromnym zaufaniem ze strony swoich pracodawców. Co więcej, jest też bardzo popularna i lubiana przez kolegów i koleżanki z pracy. Nic w tym dziwnego, jest zazwyczaj pierwszą osobą, która zgłasza się do pomocy, jest towarzyska i otwarta. Mimo swojej popularności w zespole Świnia nie ma ambicji na zostanie liderem i nie chce przejmować odpowiedzialności za zespół. Zdecydowanie lepiej czuje się jako członek zgranego zespołu.

Horoskop chiński Świnia: relacje z bliskimi

Świnia jest prawdziwym domatorem. Ten znak zodiaku spaja ze sobą całą rodzinę i sprawia, że wspólna przestrzeń jest ciepła, estetyczna i przyjazna. Świnie naturalnie wchodzą w rolę Pani lub Pana domu, a to oznacza też, że ich zdanie jest wiążące, a wdawanie się z nimi w dyskusje nie ma większego sensu. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku bardzo cenią sobie życie rodzinne, są niezwykle czułe, a do swoich bliskich podchodzą z sercem na dłoni. Potrafią sprawić, że każdy czuje się w ich domu doceniony i ma pewność, że wszystkie jego potrzeby zostaną dostrzeżone i potraktowane poważnie. Z tego powodu są zazwyczaj świetnymi rodzicami, którzy potrafią zaszczepić w swoich pociechach wartości takie jak empatia, dobroć i tolerancja. Świnie są też bardzo opiekuńcze, a jeśli chodzi o ich dzieci, niekiedy nawet aż nazbyt. Jednak gdy ktoś z ich przyjaciół lub rodziny zachoruje, lub wpadnie w tarapaty, może liczyć na ich pomoc i wsparcie. Nic więc dziwnego w tym, że ten znak zodiaku ma dość spore grono bliskich przyjaciół, dla których gotów jest zrobić wszystko. 

NIE PRZEGAP: