Chiński znak zodiaku Smok: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Smok ma silną i dominującą osobowość, jest uparty, ale też niezwykle inteligentny. Zodiakalne Smoki to osoby urodzone w latach 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 oraz 2012. Uważa się ich za prawdziwych szczęściarzy, ponieważ smok jest w kulturze chińskiej niezwykle istotnym symbolem. To zwiastun szczęścia i powodzenia, zapowiedź sukcesu, ale też strażnik prawdy. Nic dziwnego, że osoby urodzone pod tym znakiem są pewne siebie, mają ogromną siłę przebicia i niespożyte zapasy energii. Nie boją się wyzwań, a wręcz mają w sobie coś z hazardzisty, kochają ryzyko i napawają się wygraną. Gdy Smok dopnie swego, może stać się jednak arogancki i próżny - to osoby, które łatwo wpadają w samozachwyt. Zodiakalne Smoki mają swój wewnętrzny moralny kompas, są prawdomówne i szlachetne, kierują się w życiu zasadami i o ile mogą, zawsze chętnie udzielą pomocy i wsparcia, nawet obcym sobie ludziom. Jednocześnie jednak, na szacunek Smoka trzeba sobie zasłużyć. Mają one ściśle określony typ osób, z którymi lubią się zadawać, a jeśli ktoś nie wpisze się w schemat, przebicie się przez skorupę nie będzie prostym zadaniem. Za zachodni odpowiednik tego znaku uznaje się najczęściej Barana.

Zalety zodiakalnego Smoka

 • Wielkoduszność - Smok chętnie pomoże osobom w potrzebie;
 • Sumienność i słowność - zawsze można na nim polegać;
 • Pewność siebie - te osoby mają wysoką samoocenę i znają swoją wartość;
 • Lubi działanie - Smok jest aktywny i zawsze doprowadza swoje sprawy do końca.

Wady zodiakalnego Smoka

 • Zakochany w sobie - zbyt długie pasmo sukcesów, może rozbuchać ego Smoka;
 • Materialista - Smok lubi dobra materialne i nie potrafi oszczędzać pieniędzy;
 • Krótkowzroczność - Smoki chcą widzieć efekt swoich działań od razu, dlatego najczęściej wybierają rozrywki z natychmiastową gratyfikacją;
 • Wie wszystko najlepiej - Smok nie akceptuje sprzeciwu oraz ma problem z zaakceptowaniem odmiennych poglądów u innych osób.

Smok: talizmany

Szczęśliwe liczby dla Smoka to 1, 6 oraz 7. Jego kolory mocy to złoto i srebro. Planetą związaną z tym znakiem zodiaku jest Mars. Smok może też skorzystać ze sprzyjającej mu mocy kryształów. Kamienie magiczne, które szczególnie dobrze zgrywać będą się z jego energią to:

 • cytryn;
 • ametyst;
 • kamień księżycowy;
 • karneol.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Chiński znak zodiaku Smok w miłości

Zodiakalne Smoki mają w sobie to coś, co przyciąga do nich ludzi i nie muszą specjalnie się starać, aby uwieść osobę, która wpadła im w oko. Ich naturalna charyzma i wrodzony wdzięk sprawiają, że nigdy nie mogą narzekać na brak adoratorów. To kochliwe osoby, które bardzo łatwo się zakochują i jeszcze łatwiej zmieniają obiekt uczuć. Z tego powodu często mogą wchodzić w intensywne, ale krótkotrwałe relacje. Uczucia przeżywają bardzo głęboko, ale starają się nie dać tego po sobie poznać. Im głębiej kochają, tym mniej obnoszą się ze swoimi uczuciami. Smoki mają też ambiwalentny stosunek do swobody w związku. W stosunku do partnera mogą być apodyktyczne, zaborcze i często otwarcie okazują swoją zazdrość. Z drugiej strony oczekują od niego poszanowania swojej własnej swobody i pozostawienia sobie przestrzeni. Nie dostrzegają przy tym niesprawiedliwości tego podejścia i mogą godzinami wymyślać argumenty uzasadniające ich stanowisko. 

Kobieta Smok

Kobieta Smok jest osobą o ogromnej pewności siebie. W kontaktach z romantycznymi partnerami nie boi się przejmować inicjatywy, jasno komunikuje swoje potrzeby i granice. Jeśli ktoś nie spełnia jej oczekiwań, zrywa znajomość i rozgląda się za lepszą partią. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że się podoba i chętnie korzysta ze swoich atutów. Bardzo ważny w związku jest dla niej seks, lubi eksperymentować, ma duże libido i wybujałą fantazję. To silna osobowość, która wymaga równie silnego partnera. Chiński znak zodiaku Szczur jest więc doskonałym kandydatem - wspólnie stworzą duet nie do zatrzymania. Choć z pozoru dwie tak dominujący osobowości wydają się być przepisem na wieczną awanturę, to w istocie mają oni szansę zbudować namiętny związek oparty na wzajemnym szacunku. 

Mężczyzna Smok

Mężczyzna będący zodiakalnym Smokiem roztacza wokół siebie aurę cichej dominacji - nie próbuje zaznaczać swojej pozycji, ale każdy intuicyjnie zdaje sobie sprawę z tego, że to on jest u steru. Mimo tego w związku nie stara się stłamsić drugiej osoby, wprost przeciwnie. Na swoją partnerkę działać będzie uskrzydlająco. Smok stwarza bezpieczne środowisko, w którym jego wybranka ma szansę wzrastać i się rozwijać. Niestety czasami jego opiekuńczość może zmienić się w zaborczość czy protekcjonalność. Jeśli jednak sama spróbujesz ograniczać wolność zodiakalnego Smoka, ten prawdopodobnie natychmiast się wycofa. Ten znak woli iść przez życie samotnie niż znosić jakiekolwiek ograniczenia. Chiński znak zodiaku Kogut ma szansę na stworzenie ze Smokiem trwałej relacji pełnej romantycznych uniesień.

Smok: dopasowanie

Smok z racji swojej magnetycznej osobowości nie może narzekać na brak adoratorów, jednak nie z każdym z innych zodiaków dogada się równie dobrze. Interesujący i potencjalnie trwały, choć nie wolny od gorszych chwil, związek ma szansę stworzyć z:

Zobacz także:

 • Koniem;
 • Tygrysem;
 • Świnią;
 • Wężem;
 • Owcą.

Zodiakalny Smok, oprócz wspomnianych już wyżej Koguta i Szczura, świetnie dogada się też z Małpą, czyli prawdziwą duszą towarzystwa, która nie znosi nudy. Chiński znak zodiaku Małpa może być niekiedy dość chaotyczny - dzięki uporowi Smoka wytrwa zaś w swoich celach i przekuje swoją niespożytą energię w coś pozytywnego. Smok, który bywa zaś skupionym na sobie materialistą, dzięki towarzystwu małpy ponownie nauczy się patrzeć na świat oczami dziecka. Mimo swojej charyzmy Smok nie wkupi się w łaski każdego. W większości przypadków nie ma co liczyć na szczęśliwy związek z Psem i Wołem. Co ciekawe, najczęściej na porażkę skazane są też relacje między dwoma Smokami.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Horoskop chiński Smok: praca

Praca jest dla Smoka jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, dlatego niezwykle często osiąga on spektakularne sukcesy na polu zawodowym. Idzie przed siebie jak burza co związane jest nie tylko z jego ambicją, ale również tym, że zwyczajnie nie dostrzega on ryzyka. Ta brawura może niekiedy zafundować mu bolesną lekcję, jednak nawet w wypadku porażki, Smok nie traci swojego wrodzonego entuzjazmu. Smoki lubią od razu widzieć efekt swoich działań i nie przepadają za oddawaniem odpowiedzialności w cudze ręce, dlatego jako szefowie mogą wydawać się nieco niecierpliwi lub apodyktyczni. Jego główną motywacją są pieniądze - Smoka znajdziemy we wszystkich zawodach, w których zysk jest szybki i pewny. Ten znak zodiaku ma również silną tendencję do popadania w pracoholizm i często może zaniedbywać swoją rodzinę i bliskich na rzecz kariery. Chiński znak zodiaku Tygrys to wymarzony partner biznesowy dla Smoka. 

Horoskop chiński Smok: relacje z bliskimi

Smok jest dobrym słuchaczem, który zawsze daje cenne rady i nie ocenia, a przynajmniej nie na głos. Jego rodzina ufa mu bezgranicznie i wie, że może na nim polegać. Niestety osoby lubiące czułości, nie mają co liczyć na wzajemność - Smok, choć kocha mocno i głęboko, to rzadko kiedy opuszcza swoją szorstką skorupę. Jego językiem miłości będzie raczej wyświadczenie dobrych przysług, dawanie prezentów oraz świadectwa troski. Smok jest zazwyczaj dość surowym rodzicem, który konsekwentnie egzekwuje dyscyplinę. Swoje dzieci traktuje najczęściej jako przedłużenie własnych ambicji, dlatego będzie wciąż pilnował ich szkolnych ocen i chętnie zapisywał je na coraz to nowe dodatkowe zajęcia. Smok jako przyjaciel to prawdziwy skarb - jest oddany i zawsze chętny do pomocy. Nie ma jednak szans, aby wszedł w bliższe relacje z osobą, którą uważa za słabszą od siebie. 

NIE PRZEGAP: