Chiński znak zodiaku Małpa: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Małpa jest symbolem osób urodzonych w latach 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 oraz 2016. Ludzie spod tego znaku są obdarzeni ogromną charyzmą, mają rozrywkową naturę i zazwyczaj otaczają się dużym gronem znajomych. Małpy są bardzo inteligentne, mają wiele zainteresowań i bardzo szybko się uczą. Najczęściej są też niezwykle ambitne i nie spoczną, póki nie będą najlepsze w dziedzinie, którą akurat wyznaczą sobie za cel. Choć znak ten może wydawać się niekiedy nieco zarozumiały, to w rzeczywistości Małpy są bardzo otwarte na konstruktywną krytykę, która poszerza ich horyzonty. Niestety zarzuty o arogancję nie są zupełnie bezpodstawne. Małpy nieustannie porównują się z innymi i trudno im zaakceptować fakt, że komuś może wieść się w życiu lepiej, niż im. Osoby urodzone pod tym znakiem są też zazwyczaj dość przebiegłe i nie boją się grać wbrew zasadom, jeśli może im to zapewnić przewagę. Wszystko dlatego, że nadrzędną wartością w życiu Małpy jest rozwój osobisty i sukces. Zachodnim odpowiednikiem tego znaku jest Lew.

Zalety zodiakalnej Małpy

  • Wszechstronność - Małpa ma wiele talentów, a jeśli już czymś się zainteresuje, nie spocznie, póki nie opanuje tego do perfekcji;
  • Dusza towarzystwa - inteligencja i poczucie humoru to połączenie, z którego Małpy nader chętnie czynią użytek w kontaktach z innymi ludźmi;
  • Własny kodeks moralny - Małpy to osoby, które nie lubią się podporządkować z góry narzuconym zasadom - mają swoją własną definicję moralności i ściśle się jej trzymają.

Wady zodiakalnej Małpy

  • Egocentryzm - Małpy są skoncentrowane na własnych korzyściach i mają tendencję do przymykania oka na swoje błędy.
  • Nonszalancja - może być niekiedy w przypadku Małpy odczytana jako obojętność lub niedbalstwo.
  • Porywczość - Małpy szybko się irytują i łatwo je urazić, często biorą sobie czyjeś złe słowa mocno do serca i mogą przez to dążyć do zemsty.

Małpa: talizmany

Szczęśliwe liczby zodiakalnej Małpy to 1, 7 i 8. Kolory, które przyniosą jej szczęście to biały złoty i niebieski. Jej planetą jest Saturn, zaś kamienie, które szczególnie dobrze rezonują z jej energią to:

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Chiński znak zodiaku Małpa w miłości

Horoskop chiński nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Małpa to jeden z największych uwodzicieli, jakich spotkać możemy na swojej drodze. Lubi flirtować i uwodzić, często robi to też nudów lub dla zabicia czasu. W swoich podbojach jest niezwykle skuteczna i trudno się temu dziwić. Ma czarującą, magnetyzującą osobowość. Rozmowy z nią są długie, pasjonujące, głębokie i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Małpa jest też świetna w organizowaniu niebanalnych randek, które na długo zapadają w pamięć. Niezwykle ważna jest dla niej sfera seksualna. W łóżku, tak jak w życiu, Małpa wyróżnia się kreatywnością. Niestety, ten znak zodiaku traci zainteresowanie jeszcze zanim związek rozkręci się na dobre. To połączenie sprawia, że jest ona znakiem, który ma na swoim koncie zdecydowanie najwięcej złamanych serc. 

Kobieta Małpa

Kobiecie urodzonej pod znakiem Małpy trudno się oprzeć. Jest niezwykle charyzmatyczna, to prawdziwa dusza towarzystwa, która wie, czego chce i nie zawaha się przejąć inicjatywy. Choć w głębi duszy nie miałaby nic przeciwko temu, aby związać się z kimś na stałe, zbyt szybko traci zainteresowanie potencjalnym kandydatem, a wszystkie osoby, które podbiły jej serce, w krótkim czasie przestają być dla niej interesujące. 

Mężczyzna Małpa

Mężczyzna Małpa jest duszą towarzystwa i uwielbia być w centrum uwagi. Przyzwyczajony do zbierania laurów, od swojej partnerki oczekiwać będzie ciągłego okazywania zainteresowania, śmiania się z jego żartów i zerowej krytyki. Do swoich błędów podchodzi dość pobłażliwie, ma za to wyśrubowane standardy, jeśli chodzi o zachowanie drugiej połówki. W młodym wieku raczej nie wejdzie w stały związek i zazwyczaj mijają długie lata, zanim się ustatkuje.

Małpa: dopasowanie

Małpy mają największe szanse na udaną i zgodną relację ze Smokiem lub inną Małpą. Kandydatem do stworzenia szczęśliwego związku jest też chiński znak zodiaku Wół, który jako jeden z nielicznych będzie mieć cierpliwość do coraz to nowych pomysłów energicznej Małpy. Nie aż tak zgodny, ale dobrze rokujący związek Małpa może zawrzeć ze Szczurem, Królikiem lub Kogutem. Satysfakcjonująca, choć pozbawiona fajerwerków relacja czeka ją z Kozą, Świnią lub Wężem. Na porażkę skazani będą zaś Koń i Pies. Horoskop chiński stwierdza natomiast jednoznacznie, że zdecydowaniem najgorzej dopasowanym połączeniem są Małpa i Tygrys

Zobacz także:

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Horoskop chiński Małpa: praca

Małpa ma najczęściej w pracy opinię profesjonalisty, który doskonale wie, co robi. Nic w tym dziwnego, jest inteligentna, szybko się uczy i ma świetną pamięć. Błyskawicznie dostosowuje się do nowych warunków i jest w stanie z każdej sytuacji wycisnąć tyle dobrego, ile tylko okoliczności pozwolą. Uwielbia adrenalinę i niespodzianki, dlatego świetnie sprawdzi się w pracy w zmiennych warunkach, które większość ludzi uważa za zbyt stresujące, na przykład na giełdzie, w bankowości lub na rynku nieruchomości. Małpa najczęściej dążyć będzie do tego, aby być swoim własnym szefem, a zniesienie czyjegoś zwierzchnictwa jest dla niej bardzo trudne. Zarabia dużo i jeszcze więcej wydaje - jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pieniądze nie są jej główną motywacją. Tym, co napędza ją do działania, jest możliwość realizowania swoich ambicji, nauka nowych rzeczy oraz ciągła, intelektualna stymulacja. Jeśli tylko Małpa osiągnie poziom zabezpieczenia finansowego, który pozwoli jej na jakiś czas zrezygnować z pracy, bardzo prawdopodobne jest, że to zrobi. 

Horoskop chiński Małpa: relacje z bliskimi

Małpa ma zazwyczaj szerokie grono znajomych, jednak włączone do niego osoby dość regularnie się zmieniają. Ten znak zodiaku bywa bardzo absorbujący, wymaga stałej atencji, lubi być zaskakiwany i szybko się nudzi. Te cechy sprawiają, że nie każdy daje radę za nim nadążyć. Jednocześnie, jednak gdy Małpie na poważnie zacznie zależeć na jakiejś relacji, jest bardzo oddana i lojalna. Najlepiej dogada się z osobami, które lubią spędzać czas poza domem i podobnie jak ona, kochają przygody. Jeśli chodzi natomiast o założenie rodziny, to zdecydowanie nie jest to coś, z czym Małpa będzie się spieszyć. Mimo to jest wierną i oddaną partnerką, która jest w stanie przez długie lata potrzymać w związku efekt świeżości. Małpa jako rodzic najczęściej wciela się w rolę dobrego policjanta. Ponieważ sama ma nieco dziecinną naturę, jej pociechy częściej myślą o niej jako o przyjaciółce niż dorosłym, którego zadaniem jest egzekwowanie dyscypliny. Dzięki temu ma ona ze swoimi dziećmi dobry kontakt, ale kwestię twardego wychowania najchętniej przekazuje w ręce swojego partnera.

NIE PRZEGAP: