Najwięcej przesądów wchodzi do codziennego życia przez powtarzanie ich w rodzinnym gronie. Seniorzy rodu ustalają domowe tradycje, zwyczaje i zakazy, których przestrzegamy, czasem nie wiedząc dokładnie dlaczego. Pewna babcia ze Śląska ostrzega: nigdy nie rób tego w piątki. Przez takie działanie wyrzucisz szczęście z domu. Uwaga na pewne ważne zmiany w sypialni.

Babcia ze Śląska ostrzega: nigdy nie rób tego w piątki

Niemal w każdym polskim domu obowiązują niepisane zasady dotyczące sprzątania, prania czy porządkowania przestrzeni. W pewne dni należało wykonywać domowe obowiązki, a w inne takie działania są całkowicie zakazane. Podobnie jest z ważnymi zmianami w sypialni.

Stare przesądy głoszą, że nie wolno zmieniać pościeli w piątki. Postępując w ten sposób, ściągniesz pecha do mieszkania, a przy okazji na dobre wyrzucisz szczęście z domu. Dlatego babcia ze Śląska ostrzega: nigdy nie rób tego w piątki. Kiedy zatem można, a wręcz powinno się zmieniać pościel?

Zobacz też:

W jakie dni zmieniać pościel w domu?

Sypialnia i łóżko to ważne energetycznie miejsca w domu. Spędzamy tam dużo czasu, odpoczywamy i wymieniamy energię. Zgodnie z przesądami zmiana pościeli w piątek miała zaburzać porządek energetyczny, przez to łatwiej o nieszczęścia, pecha, a także problemy ze snem. Tylko jeden dzień tygodnia zapewnia szczęście i spokój w domu.

Każdy Polak dobrze wie, że dzień sprzątania to sobota. Specjaliści od odczytów energetycznych dni wskazują, że sobota wcale nie jest dniem przeznaczonym na odpoczynek, a na działanie, zmiany i aktywność. Babcia ze Śląska, która wskazuje, by nie zmieniać pościeli w piątki, zdradza, że trzeba to robić w soboty. Tego dnia należy podsumować tydzień, usunąć nagromadzoną energię tygodnia i zacząć od nowa. Sen w świeżej pościeli w sobotę napełni nas nowymi siłami i dobrą energią.

Przeczytaj także:

Zobacz także: