Kate Middleton w sukience Gosi Baczyńskiej

Wczoraj zachwycaliśmy się suknią projektu Gosi Baczyńskiej, którą Księżna Kate założyła na uroczysty bankiet w Łazienkach Królewskich. Biała sukienka z czarnymi lamówkami oraz pasem pochodzi z kolekcji „Back to the Future" polskiej dizajnerki. O tym, jak obłędnie wyglądała Księżna Cambridge w tej kreacji, rozpisywały się media na całym świecie.

Księżna Kate zamówiła płaszcz polskiej projektantki

Ale to nie pierwszy raz, kiedy Kate Middleton wybiera prace polskich projektantów. Brytyjski telegraph.co.uk donosi, że jeszcze przed podróżą do Polski Księżna Kate zamówiła biały płaszcz projektu Sylwii Romaniuk, z dopasowaną marynarką i przedłużonym tyłem, inspirowany podobno stylem Księżnej Diany. To kreacja doskonale wpisująca się także w styl Księżnej Kate, która zazwyczaj wybiera proste, eleganckie sukienki od Catherine Walker, Emilia Wickstead czy Carolina Herrera. Sylwia Romaniuk to polska dizajnerka kojarzona z wysmakowanymi projektami na specjalne okazje. Sama Romaniuk swoje sukienki porównuje do obrazów, w które artysta wkłada całe serce.

Kate Middleton z polską torebką

Wśród modowych wyborów Kate Middleton nie zabrakło także polskich dodatków. W czerwcu na uroczystej paradzie z okazji urodzin Królowej Elżbiety Księżna Kate pojawiła się z kremową kopertówką polskiej marki Etui Bags. To poznańska manufaktura, za którą stoi Renata Kocielska. Ręcznie robione, skórzane torebki można kupić m.in. w domu towarowym Harrodsa w Londynie i przy Oxford Street.

Telegraph.co.uk docenił również inne polskie marki, wskazując na projektantów, których prace idealnie pasowałyby do stylu Księżnej Kate. Wśród nich znalazły się np. sukienki Kaaskas, warszawskiej marki sióstr Skórzyńskich, które czerpią inspiracje z międzynarodowych wybiegów. 

 

#womeninkaaskas #myownkaaskas #marceline #red #dress @justynakonczewska

Post udostępniony przez KAASKAS (@kaaskas_com) 1 Cze, 2017 o 2:26 PDT

 

Dostrzeżono też torebki Zofii Chylak. Chylak uczyła się w dziale projektowania w Proenza Schouler w Nowym Yorku oraz w atelier Nicolas Caito uznawanego za najlepszego nowojorskiego konstruktora. W 2015 roku jej marka została wyróżniona nagrodą Elle Style Award w kategorii „Marka Roku”. Szyte z włoskich skór torebki powstają w limitowanych kolekcjach. Telegraphco.uk nazywa je kultowymi i poleca tę polską markę Księżnej Cambridge.