Getty Images
Getty Images
Instrukcja dla dziecka:
Z pewnością widziałeś/widziałaś kiedyś, jak zachowuje się kot po przebudzeniu. Przeciąga się i pręży wszystkie części ciała. Spróbuj przeciągnąć się jak kot. Wyciągnij ramiona (każde na 10 sekund). Rozciągnij się dokładnie. Jeżeli masz ochotę na ziewanie – ziewaj. Poruszaj wszystkimi napiętymi mięśniami, poczuj swoje ciało.
Getty Images
Instrukcja dla dziecka:
Wyobraź sobie, że Twój nosek to długopis, którym można pisać. Zwróć głowę w lewą stronę i zacznij pisać swoje imię. Ruchy powinny być wolne. Możesz też narysować dużą, przewróconą ósemkę. Najpierw zacznij od lewej strony, a następnie od prawej. Możesz teraz spróbować narysować swoim noso-długopisem inny przedmiot, który przychodzi Ci do głowy.
Getty Images
Instrukcja dla dziecka:
Siłacz ledwie rusza się, bo ma tyle mięśni. Stąpa ciężko jak zapaśnik sumo po macie. Unosi nogi, napręża bicepsy, wydaje z siebie przedziwne dźwięki i puszy się niczym paw. Nagle okazuje się, że nie potrafi być tak mocny przez cały czas. Kiedy się tak popisuje to zaczyna mu brakować tchu i opada z sił, jest coraz słabszy. Ręce zwisają mu wzdłuż tułowia, robi się miękki jak gąbka. Jak tylko odpocznie, zaraz znowu jest gotowy pokazać na co go stać.
Getty Images
Chcąc pozbyć się napięcia z rąk można zachęcić dziecko do wzięcia dowolnej piłeczki, (jeżeli w domu posiada piłkę „kolczatkę” to dobrze jest użyć właśnie takiej) oraz ściskanie jej i rolkowanie, wdychając i wydychając swobodnie powietrze. Ćwiczenie to można wykorzystywać do masowania również innych części ciała zamieniając się z dzieckiem rolami; raz rodzic masuje dziecko, a raz dziecko rodzica.