materiały prasowe
Odżywiając się zdrowo, dbamy o to, żeby mieć siłę i energię do codziennego życia. Dbając o lepszy sen, zapewniamy sobie prawidłowy wypoczynek, a jedząc zdrowo lepiej śpimy – to nie żarty. Oczywiście żadna surówka nie zniweluje zmęczenia, gdy w nocy budzi nas dziecko, ale z pewnością po lekkiej, ale sycącej kolacji uśniemy lepiej niż po tłustym daniu. Dobrym żywieniem zadbamy nie tylko o piękniejszą cerę i mocniejsze włosy, ale także o zdrowie wszystkich narządów wewnętrznych. Nie mówiąc o korzystnej figurze.
materiały prasowe
Nie namawiam Was do zmiany diety, abyście schudły. Namawiam Was do zmiany diety, aby poczuć się lepiej, zatroszczyć się, zadbać o siebie. Jeżeli w wyniku zmian nawyków żywieniowych poczujecie się lepiej, nabierzecie sił, a przy okazji ubędzie Wam kilku centymetrów w pasie - to cudownie. Ale niech te kilka centymetrów mniej będzie bonusem. Bo zdrowie i dobre samopoczucie powinno być naszym głównym wyznacznikiem.
materiały prasowe
Niech połowę naszego talerza stanowią warzywa. Minimum pół kilograma dziennie. Jedną czwartą niech stanowią węglowodany złożone (razowe pieczywo, kasze, brązowy ryż, brązowy makaron lub ziemniaki). A pozostałą ćwiartkę zapełnijmy białkiem – ryba, mięso, strączkowe, nabiał – co kto chce.
materiały prasowe
Zrób więc sobie prezent każdego dnia i napij się pysznego zielonego koktajlu. A potem wypij jeszcze litr wody. Tylko tyle i aż tyle!
materiały prasowe
Urozmaicajmy dietę, żeby nie doprowadzać do niedoborów. Jednego dnia ryż, drugiego kasza gryczana, trzeciego razowy makaron, czwartego pęczak. Do tego 1,5-2 litry wody dziennie i ruch przez 30 minut.