Przedszkola - jakie godziny otwarcia i wyżywienie?

autor: anonimowy 12.12.2016 14:02

12.12.2016 14:02

Witam. Nie bardzo sie orientuje bo temat do tej pory mnie nie dotyczył, ale zastanawiam się nad przedszkolem dla mojej córeczki i interesuje mnie kilka kwestii, między innymi w jakich godzinach jest otwarte takie przedszkole? Pamiętam jak szwagierka woziła swoje dzieci do przedszkola to jechała po nie już o 13, mnie to wogóle nie urządza, bo pracuję do 16, mąż też. Narazie dzieckiem pod naszą nieobecność zajmuje się niania ale pomyślałam sobie że może jednak przedszkole będzie lepszym wyjściem bo mała będzie miała kontakt z innymi dziećmi a nie tylko z nianią. Po drugie interesuje mnie kwestia żywienia dzieci w przedszkolu- Może jak dzieci sa 5 godzin to im wystarczą kanapki chociaz też nie uważam, ale jak moje siedziałoby tam od rana do popołudnia to musi przecież zjeść obiad, muszę o to zadbać. Czy każde przedszkole oferuje taką możliwość i jakie posiłki serwuje się dzieciom?

14.12.2016 08:25

To prawda, nawet najlepsza niania nie zastąpi dziecku kontaktu z rówieśnikami. Jeżeli więc Twoja córeczka jest już na tyle samodzielna, że komunikuje swoje potrzeby opiekunom, przedszkole może być bardzo dobrym pomysłem. Godziny otwarcia różnią się w zależności od konkretnej placówki. Nasze Prywatne Przedszkole w Gorzkowie czynne jest od 7:00 do 17:00, więc maluchy mogą być pod naszą opieką przez cały czas pracy rodziców. Oferujemy całodzienne wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, a do tego napoje). Współpracujemy z firmą cateringową, która przygotowuje posiłki z produktów lokalnych, a więc zdrowych i wiadomego pochodzenia. Nie stanowią też dla nas problemu ograniczenia żywieniowe naszych podopiecznych. W jadłospisie uwzględniamy wszelkie alergie i nietolerancje, jakie zgłoszą nam rodzice.

15.12.2016 09:53

No to bardzo profesjonalnie. Mysli pani że nie będzie problemu z zapisaniem córeczki po nowym roku? W przedszkolach chyba nie ma takich rygorów jak w szkole że tylko od września, prawda?

16.12.2016 08:15

Nie powinno być problemu z zapisaniem dziecka w dowolnym momencie, o ile w wybranym przedszkolu będą wolne miejsca. Zawsze warto skontaktować się z konkretną placówką i dowiedzieć o szczegóły. Dobrze też odwiedzić przedszkole razem z dzieckiem, zanim dokona się zapisu. Niech córka zobaczy miejsce, w której przyjdzie jej spędzać większą część dnia i sama oceni, czy jej się podoba icon_smile.gif