Najlepsze cytaty o pasji 

Nie każdy ma szczęście szybko odnaleźć swoją pasję. Dla wielu osób odszukanie zajęcia, które prawdziwie pokochają zajmuje całe lata i wiąże się z setkami nieudanych prób. Jeśli zbyt szybko się nudzisz lub poddajesz się przy pierwszym niepowodzeniu, może to oznaczać, że nie znalazłaś jeszcze swojego idealnego życiowego hobby. Nie trać jednak wiary w to, że je odnajdziesz! Cytaty o cierpliwości i przeznaczeniu pomogą ci wytrwale szukać prawdziwej pasji. 

„Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz" (Witold Gombrowicz, Dzienniki)

„Daj się czemuś pochłonąć bez reszty, włóż całe serce; doskonal się i ćwicz, nigdy się nie poddawaj - właśnie na tym polega spełnienie. To jest prawdziwy sukces" (Dean Karnazes, Ultramaratończyk. Poza granicami wytrzymałości)

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj" (Mark Twain)

„Gorąco pragnę, żebyś znalazła swoje powołanie w życiu. W nim bowiem zamyka się prawdziwe szczęście i poczucie celu" (Beth Hoffman, Lato w Savannah)

„Pasja, pasja, trzeba mieć pasję! … przetrwa ten, kto stworzył swój świat" (Artur Domosławski, Kapuściński non-fiction)

Sentencje o pasji 

Realizując pasję nierzadko zmuszeni jesteśmy pokonywać trudności. Kłody pod nogi często rzucamy sobie sami przez brak pewności siebie, a czasem robią to inni ludzie, podcinając nam skrzydła. W chwilach słabości warto szukać oparcia w cytatach o pasji życiowej, które dodają wiary we własne możliwości. Polecamy też cytaty Marilyn Monroe, gwiazdy, która całe życie musiała walczyć o siebie i swoje przekonania, udowodnią ci, że zawsze warto kierować się sercem. 

Zobacz także:

„Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga" (Isabelle Laflèche, Kocham Nowy Jork)

„Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą. Ze wszystkich naszych namiętności najbardziej określają nas te, których nie potrafimy okiełznać" (Simon Van Booy, Wszystko, co piękne, zaczęło się potem)

„Powinniśmy naprawdę zacząć żyć, zanim będziemy starcami" (Marilyn Monroe)

„To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, że znalazłeś swoje ZAINTERESOWANIE. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku. Albo po raz pierwszy zakochał się" (Stephen King, Cztery pory roku)

„Nie ma dwóch bardziej szkodliwych słów niż >>dobra robota<<" (Whiplash, reż. Damien Chazelle)

„Tamtego wieczoru zrozumiałem - kiedy przestanę mieć pasje, umrę" (Sławomir Łuczak, Fetyszysta)

Cytaty o pracy i pasji 

Bardzo często całkowite oddanie się pasji wiąże się z wyrzeczeniami i przewartościowaniem swojego życia. Hobby, które sobie wybieramy nierzadko wymaga od nas poświęceń, godzin treningów i zaangażowania, które z czasem mogą osłabić zapał, a nawet zniechęcić do pokonywania własnych przeciwności. Czytanie krótkich, lecz inspirujących aforyzmów o pasji potrafi doskonale zmotywować, a nawet stać się mantrą powtarzaną każdego dnia

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji” (George Hegel)

„Moją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu" (Woody Allen)

„Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego" (Brian Tracy)

„Miłość i praca, praca i miłość. Tylko to się liczy" (Praktykant, reż. Nancy Meyers)

„Kiedy pasja staje się twoją pracą, wtedy życie ma sens. Inaczej wegetujesz z dnia na dzień" (Tatiana Jachyra, Wieczerza)

„To zły dzień, kiedy nie wykonujesz pracy, którą musisz wykonać, lub nie wykonujesz jej w sposób satysfakcjonujący" (David Fincher)

„Życie ma sens tylko wtedy gdy robimy to, co kochamy" (Melissa Darwood)

Cytaty o hobby i pasji 

Jak odnaleźć swoją pasję? Wystarczy robić to, co się lubi! Niepozorne, niezobowiązujące hobby niepostrzeżenie może przerodzić się w prawdziwą pasję, której gotowi będziemy poświęcić każdą chwilę życia. Nie warto sugerować się innymi i zmuszać się do polubienia czegoś na siłę. Cytaty o byciu sobą przypomną ci, jak ważne jest słuchanie siebie i podążanie w kierunku, który podpowiada intuicja. 

„Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym" (Stephen King, Miasteczko Salem)

„Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał" (Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham)

„Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Osoby, które mogłyby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć" (Terry Pratchett, Ruchome obrazki)

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni" (Cecelia Ahern)

„Pewnego dnia coś zrobisz, coś zobaczysz albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawi się znikąd. I poczujesz, że coś w tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi. Kiedy tak się stanie, nie wolno ci tego zignorować. Otwórz umysł i podążaj za tym pomysłem. Podtrzymuj płomień. A wtedy na pewno znajdziesz swój ogień" (Beth Hoffman, Lato w Savannah)