Kiedy się przeprowadzać? Jaka jest na to najlepsza, a kiedy najgorsza pora? Jeśli planujemy zmianę miejsca zamieszkania, nawet takie drobiazgi mają znaczenie. Z przeprowadzkami wiąże się wiele przesądów, a o jednym z nich najlepiej teraz pamiętać, by zdążyć na czas. Rób przeprowadzki tylko do końca października, inaczej pech murowany. W listopadzie będzie już za późno. Co decyduje o takim zwyczaju?

Przeprowadzki tylko do końca października, inaczej nadejdzie pech

Przeprowadzanie się wyznacza nowy etap w życiu i wielkie zmiany. Jeśli chcesz, by od wejścia do nowego lokum sprzyjało ci szczęście, lepiej wziąć pod uwagę kilka przesądów z tym związanych. Ważny jest nie tylko dzień tygodnia wybrany na przeprowadzkę, ale również panujący miesiąc. Jeśli jesteś w trakcie planowania przeprowadzki na dniach, powinieneś się pospieszyć, by uniknąć pecha.

Znany przesąd głosi, że należy robić przeprowadzki tylko do końca października, inaczej pech murowany. Końcówka października sprzyja zmianom życiowym, zwłaszcza w przenoszeniu się do nowego miejsca zamieszkania. Przeprowadzka w tym miesiącu zapewnia spokój oraz zapewnia dobrą passę finansową nowego domu. Trzeba się jednak pospieszyć, bo w listopadzie będzie już za późno.

Zobacz też:

Przeprowadzki - przesądy w listopadzie

Listopad uważany jest zwyczajowo za najgorszy miesiąc na przeprowadzki w całym roku. Nie tylko uważany jest za niesprzyjający i blokujący szczęście w nowym domu. Przeprowadzka w listopadzie wiąże się z nieuniknionym pechem w mieszkaniu. Jeśli ktoś nie zdążył przeprowadzić się przed listopadem, podobno lepiej zaczekać już do grudnia.

Dlaczego przeprowadzka w listopadzie jest tak pechowa? Zgodnie ze zwyczajami listopad to miesiąc poświęcony pamięci zmarłych, w którym nie powinno się podejmować żadnych ważnych życiowych decyzji. Przesądy zaś wspominają, że przeprowadzka w listopadzie grozi:

  • wprowadzeniem się złych duchów do domu,
  • pechem w większych i mniejszych sprawach,
  • "wywianiem" szczęścia domowego przez listopadowy wiatr,
  • złą passą w finansach,
  • problemami rodzinnymi.

Lepiej zatem zdążyć z przeprowadzką jeszcze w październiku, jeśli tylko uda się to zorganizować. W listopadzie przenosiny obarczone będą pechową wróżbą. Więcej przesądów o przeprowadzkach i podpowiedzi, jak wnieść szczęście do domu, znajdziesz w naszych artykułach.

Zobacz także:

Przeczytaj też: