Już wkrótce nadejdzie kalendarzowa i astronomiczna jesień. Wraz z nią rozpoczynają się chłodniejsze dni, krótsze dni i dłuższe noce. Jak nie wpaść w zwyczajową "jesienną chandrę"? Pewien zapomniany przesąd ma pomóc nam lepiej przejść przez jesienne przesilenie. Podobno wystarczy "złapać" słońce i lato do specjalnego pojemnika. Jak to zrobić? Przeczytaj nasze rady i zrób to do 22 września, a zatrzymasz lato na dłużej. Ale uwaga, jest 1 haczyk, który może wszystko zaprzepaścić.

Zrób to do 22 września, a zatrzymasz lato na dłużej

Stare przesądy nie tylko wskazują nam, jak przyciągnąć szczęście, bogactwo czy miłość. Dzięki nim dowiadujemy się także, jak zadbać o własne samopoczucie na przełomie lata i jesieni. Jak to zrobić? Wspominaliśmy o podobnej metodzie już w lipcu, kiedy wypadał środek lata. Wtedy, 28 lipca, należało łapać słońce do słoika. Tym razem przesądy wskazują podobne działanie, zmieniają się tylko narzędzia. 

23 września rozpoczyna się jesień, dlatego do 22 września należy złapać lato i słońce na zapas. Dawniej robiono to za pomocą starego garnka lub metalowej puszki. Należy zatem jak najszybciej wystawić jeden z takich pojemników na słońce, w miejscu osłoniętym od wiatru. Garnek lub puszka musi być otwarta, należy zamykać je na noc pokrywką lub srebrną folią. "Łapanie słońca" kończymy najpóźniej o zachodzie słońca 22 września. Pojemnik z energią lata otwierać należy w chłodne i ponure dni, gdy potrzebujemy się "naładować" latem.

Zobacz też:

Do 22 września zatrzymaj lato, ale uważaj na 1 haczyk

Ta stara metoda na łapanie słońca i lata sprawia, że poprawi się nam humor i lepiej zniesiemy jesienne przesilenie. Niegdyś wierzono, że złapane słońce ustrzeże także przed wszelkimi dolegliwościami typowymi dla chłodnych dni. Aby zachować wszystkie atuty lata w starym garnku lub puszce, należy spełnić kilka ważnych warunków. Jak wspominaliśmy, poza uwalnianiem energii, pojemnik musi być dość szczelnie zamknięty, ale istotne jest coś jeszcze.

"Łapanie lata" do 22 września musimy przeprowadzać z użyciem naczynia, które nie ma dziur i uszkodzeń. Nie muszą być one nowe, ale zakazane jest korzystanie z garnka czy puszki, która ma ostre krawędzie, o które można się skaleczyć. Pojemnik powinien być metalowy, by dobrze zachować słoneczną energię. W ten sposób "zachowywali lato" nasi przodkowie. 

Czy "łapanie lata" zadziała dzisiaj? Musimy przekonać się o tym sami, ponieważ taka metoda nic nie kosztuje, a może znacząco wpłynąć na poprawę nastroju. Dlatego zrób to do 22 września, a zatrzymasz lato na dłużej, a przynajmniej powspominasz wakacyjne przygody i piękną pogodę.

Zobacz także:

Sprawdź także: