Pieniądze to nie wszystko, ale bez nich to nic. Na pewno dobrze znasz to powiedzonko. Zastanawiasz się, jak utrzymać przy sobie pieniądze i nie stracić ich w nieprzewidzianych sytuacjach? W dzisiejszych czasach ważne, żeby chronić się przed różnymi oszustami i przekrętami. Najważniejsze, by niepewne sytuacje wyjaśniać i konsultować z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadem lub policją. Uważaj na siebie. W domu zrób tę 1 rzecz, a nie stracisz pieniędzy. W ten sposób dodatkowo ochronisz się przed kłopotami finansowymi.

Jak ochronić swoje pieniądze?

Czy wiesz, jak zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy? Może już słyszałaś, żeby nie trzymać dużej ilości gotówki w domu, a najlepiej w banku. Nie daj się nabrać na telefony z prośbą o nagłe zdarzenia wymagające twoich pieniędzy, nie ufaj obcym i domokrążcom. Możesz zrobić coś jeszcze, a nie stracisz pieniędzy. Mało znany przesąd radzi, by wykonać rytuał, który ochroni cię przed oszustami. Do jego wykonania potrzebujesz:

 • symbolicznej gotówki, np. 1 banknot i 3 monety
 • 1 szczyptę soli
 • 1 szczyptę suszonej mięty
 • 1 świecy, najlepiej białej
 • 1 chusty lub materiałowej chusteczki do nosa
 • talerz

Zobacz też:

Rytuał ochrony twoich finansów

Sekretny rytuał pomoże zabezpieczyć twoje finanse. Dzięki niemu nie stracisz pieniędzy, staniesz się niewidoczna dla oszustów i naciągaczy. Ten obrzęd wykonuj sama w domu i nie mów o nim nikomu, by nie kusić losu. Wykonaj rytuał na ochronę pieniędzy:

 1. Zapal świecę w bezpiecznym miejscu. 
 2. Gotówkę, symbolizującą twoje finanse, połóż na talerzu. 
 3. Posyp pieniądze solą i miętą, wetrzyj je delikatnie.
 4. Wypowiedz intencję, np. Duchy chrońcie mnie i moje dobra; Niechaj los mnie chroni i sprzyja.
 5. Pieniądze wraz z przyprawami przełóż do chusty i zawiń.
 6. Zgaś świecę.
 7. Chustę przełóż na 3 noce do zamkniętego pudełka.
 8. Po tym czasie pieniądze możesz schować do portfela i dowolnie wykorzystać. Przyprawy wysyp na ziemię. Chustę noś przy sobie na szczęście i dla ochrony jak najczęściej.

Pamiętaj, żeby swoje wydatki planować i unikać ryzykownych sytuacji. Nie noś przy sobie więcej gotówki, niż koniecznie potrzebujesz. Proś o pomoc, jeśli znajdziesz się w kłopotliwym położeniu. Los może ci pomóc, ale wtedy, gdy również pomożesz nieco losowi.

Sprawdź także:

 

Zobacz także: