Tradycje ludowe naszych przodków, Słowian, odkrywane są każdego dnia. Wiele z nich inspiruje i dodaje nam energii. Warto o nich pamiętać, by lepiej zrozumieć zmienne cykle w przyrodzie i korzystać z ich energii. Pewne czynności są niczym dobra wróżba na przyszłość. Zrób tę 1 rzecz 9 czerwca, a będziesz miał szczęście w miłości. Działa także na ochronę przed pechem. Przeczytaj, czym warto się zająć tego dnia.

Dlaczego 9 czerwca to wyjątkowa data?

W ludowym kalendarzu dzień 9 czerwca poświęcony jest ptakom i wodzie. Dawne słowiańskie tradycje nakazywały wtedy korzystanie z tego połączenia, aby dodać sobie sił, energii, pomyślności, a także zapewnić szczęście w miłości. Znaki obejmujące wodę lub ptaki mogły dać nam wtedy wgląd w przyszłość i pokazać, co nas czeka.

Stare słowiańskie zwyczaje nakazywały także, że należy wykonać jedną rzecz, by zyskać przychylność losu. W tym celu trzeba wybrać się na spacer w kierunku, gdzie możemy spotkać w jednym miejscu zbiornik wodny i przebywające w nim ptaki. Na drogę weź także nieco ziaren lub posiekanych warzyw. Co z tym zrobić? Przeczytaj poniżej.

Przeczytaj też:

9 czerwca zrób tę rzecz na szczęście w miłości

W dniu 9 czerwca tradycja Słowian nakazuje nakarmić wodne ptaki. To dlatego warto na spacer wybrać się nad rzekę, jezioro lub staw.

Jeśli uda ci się spotkać wodne ptaki i nakarmić je odpowiednią dla nich żywnością, będzie to znak, że kolejne miesiące przyniosą szczęście w miłości i opiekę przychylnych gwiazd. Dodatkowo przebywając nad wodą w dniu 9 czerwca, zapewniamy sobie wybaczenie popełnionych błędów i pomoc w przezwyciężeniu trudności.

Zobacz też:

Zobacz także:

Czego nie wolno robić 9 czerwca?

Dzień poświęcony wodzie i ptakom nie sprzyja zaś pewnym domowym sprawunkom i sprawom zawodowym. Według ludowych przekazów 9 czerwca nie należy robić takich rzeczy:

  • wykonywać generalne porządki w domu,
  • robić przemeblowania,
  • rozpoczynać nowe rzeczy i przedsięwzięcia,
  • wyrzucać nagromadzone rzeczy,
  • porządkować finanse.

Wierzenia ludowe i przesądy głoszą, że 9 czerwca w czasie porządków można wyrzucić coś ważnego i cennego. Nowe sprawy i działania nie przyniosą korzyści, a finanse przybiorą negatywny obrót. Warto więc wziąć sobie do serca zalecenia przodków i w tym dniu odpocząć nad wodą i wśród ptaków.

Sprawdź także: