Jednym z najpopularniejszych bez wątpienia staje się ekspres automatyczny – najbardziej zaawansowane modele to chluba każdego fana kawy. Wielu powiedziałoby, że nie może zabraknąć go w każdej porządnej kuchni. Przyjrzyjmy się więc tej tezie – zastanówmy się, dlaczego w Twojej kuchni nie może zabraknąć ekspresu do kawy. 

Przyjemność dla oka

Ekspres automatyczny jest jak każde inne urządzenie kuchenne – ma nie tylko działać perfekcyjnie, ale również świetnie się prezentować. Nie da się ukryć, iż gdy kupujemy tego typu urządzenie, decydujemy się na dość spory wydatek. Całe szczęście, że większość (jeśli nie wszystkie) dobrych ekspresów automatycznych to gwarancja uczty nie tylko dla podniebienia, ale również dla oka. Piękny design, który podkreśli piękno naszej kuchni, to cecha absolutnie niezbędna, na którą producenci zwracają uwagę coraz częściej. I tak na rynku dostępne są zarówno modele o wyglądzie nowoczesnym, eleganckim, jak i modnym ostatnimi czasy vintage.


Źródło: Przyjaciele Kawy

Innowacyjność – podstawa każdej kuchni

Jednak, jak głosi stare porzekadło: „wygląd to nie wszystko” - nie inaczej jest w tym przypadku. Dobry ekspres automatyczny to możliwość zagłębienia się w pasjonujący świat kawy i ujrzenie jego najnowocześniejszych form. Użycie najbardziej innowacyjnych z dostępnych na rynku technologii to coś, na co uwagę zwrócić powinna każda fanka kawy. Prawdą jest, że to coś, co ma wpływ na wyższą cenę, jednak odpowiedź na pytanie „czy warto?” brzmi: absolutnie tak!

Weźmy pod lupę ekspresy JURA – to znana szwajcarska firma o niemal stuletniej tradycji, która podbiła świat swoją niezawodnością, precyzją i jakością, lecz przede wszystkim: innowacyjnością. Przyjrzyjmy się więc temu, jakie funkcje one oferują i co sprawia, iż w nowoczesnej kuchni są niezbędne.

Zacząć należy od kwestii podstawowej - a mianowicie - mielenia. Bez świeżo zmielonych ziaren nigdy nie odkryjemy pełnego potencjału, jaki daje nam napar. Jednak dzięki ekspresom automatycznym z wbudowanymi młynkami zaoszczędzamy na czasie, pieniądzach, jak i przestrzeni. Poza tym, nowoczesne młynki dają niespotykane wcześniej możliwości. Dość wspomnieć o technologii P.R.G (Product-Recognising Grinder – Młynek Rozpoznający Produkt), która sprawia, iż młynek dobiera grubość mielenia w zależności od wybranego naparu samodzielnie.

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, że pyszna kawa może czekać na Ciebie, zanim wstaniesz z łóżka czy wrócisz do domu? Zawdzięczając transmiterowi JURA Smart Connect, za pomocą telefonu czy tabletu możesz zdalnie sterować swoim ekspresem. Pozwala m.in. na regulację intensywności oraz temperatury czarnego naparu, ilości wody, stworzenie własnej bądź obranie istniejącej już receptury kawy.

Zobacz także:

Nie należy też zapominać o tym, jak ważna jest różnorodność oferowanych naparów. W końcu goszcząc u siebie przyjaciół czy rodzinę chcemy mieć pewność, iż potrzeby każdego będą zaspokojone w najwyższym możliwym stopniu. Na szczęście tu także z pomocą przychodzą nam ekspresy automatyczne. Najnowsze modele oferują nawet kilkadziesiąt różnorodnych opcji do wyboru. Te najbardziej zaawansowane pozwalają na przygotowanie najbardziej modnych naparów – jak chociażby cold brew. Taki ekspres to konieczność, jeśli chcesz być trendy. Zaoszczędzisz także pieniądze, ponieważ nie będziesz musiała iść po dobrą kawę do kawiarni, będziesz ją miała w zasięgu ręki - kilka kliknięć na smartfonie - i gotowe! 


Źródło: unsplash.com

Home coffee bar – minikawiarnia we własnym domu?

Każdy marzył kiedyś o otworzeniu własnej, przytulnej kawiarenki. Dziś przed wieloma ta opcja otwiera się w zaciszu… własnego domu. Wystarczy dobrze zorganizowana przestrzeń, a każdy może otworzyć swój własny home coffee bar i zostać prawdziwą home baristką. Idea takiej przestrzeni jest prosta: ma ona być przeznaczona wyłącznie do przyrządzania kawy i w pełni jej dedykowana. To tam znajdować się mają wszelkiego rodzaju przyrządy i akcesoria. Taka przestrzeń dla kawosza stanowić ma swego rodzaju sferę sacrum, ma być miejscem, które pozwala mu na eksperymenty i rozwijanie swojej pasji – ma być tym, czym dla prawdziwego baristy jest przestrzeń kawiarni. Home coffee bar powinna posiadać każda oddana fanka kawy. Jednak wszyscy zdają sobie sprawę z realiów – dla wielu coś takiego jest po prostu niemożliwe, zarówno z racji ograniczeń przestrzennych, jak i finansowych (koszt młynków, tamperów, AeroPressów, dripów i innych może przerażać). Na szczęście z pomocą przychodzi nam dobry ekspres automatyczny, który wszystkie niezbędne funkcje zamyka w jednym, zazwyczaj relatywnie kompaktowym urządzeniu. To niemal magiczne uczucie móc zamienić się w domową baristkę przez dotknięcie jednego przycisku. To doświadczenie, które po prostu należy się każdej kawoszce! 


Źródło: pexels.com

Podsumowanie

Jak pokazaliśmy, dziś dobry ekspres automatyczny (jak chociażby modele wspomnianej przez nas firmy JURA) to urządzenie, które musi znajdować się dziś w każdym nowoczesnym domu. Argumentów za tą tezą można by przytaczać całe mnóstwo, począwszy od funkcji dekoracyjnej i podkreślania wyjątkowego charakteru wnętrza każdego domu, przez zastosowanie najnowszych z dostępnych technologii, aż po możliwość łatwego stworzenia własnego home coffee baru. Nie da się ukryć, iż najlepsze z dostępnych na rynku urządzeń nie są tanie, jednak multum opcji, jakie dają, wygoda, jakość wykonania i styl to coś, za co z pewnością warto wydać dodatkowe pieniądze. W końcu kuchnia i jej wyposażenie ma jedno podstawowe zadanie: sprawiać przyjemność temu, kto je użytkuje! A inwestycja w sprzęt wysokiej jakości to gwarancja późniejszego zadowolenia z dobrego wyboru. Niezbędne w każdej kuchni jest tylko taki sprzęt, którego użytkowanie po prostu będzie nas cieszyć – a ze względu na opisane przez nas w tym artykule cechy, wysokiej jakości ekspres automatyczny to kryterium z pewnością spełnia.