Żona emira Dubaju - decyzja w sprawie ucieczki

Decyzja w sprawie ucieczki musiała być planowana z dużym wyprzedzeniem. Efektywność takich działań bowiem jest niska. Zazwyczaj kobiety, które podejmują ucieczkę od swoich mężów z Dubaju, zatrzymywane są na lotnisku. Żonie szejka Muhammada Ibn Raszida Al Maktuma jednak się udało. Już w czerwcu ta informacja obiegła świat, ale nikt nie wiedział, gdzie konkretnie zatrzymała się ta kobieta z dziećmi. Dziś już wiadomo, że przebywa w Londynie. Tam planuje, jak twierdzi rozpocząć walkę o szczęście.

Żona emira Dubaju walczy o szczęście dzieci

Ksieżniczka Haja w swoich wypowiedziach publicznych podkreśla, że podejmując decyzję w sprawie ucieczki miała na względzie przede wszystkim dobro dzieci: 7-letnim chłopca i 11-letniej dziewczynki. Ponadto sama nie czuła się szczęśliwa w tej relacji i postanowiła wpłynąć na swój los, mocno ryzykując próbą ucieczki. Ambasada Emiratów Arabskich znajdująca się w Londynie postanowiła nie komentować sprawy.

Żona emira Dubaju - kobieta z dobrego domu

Księżniczka Haja pochodzi z królewskiej rodziny. Ma 45 lat i jest najmłodszą żoną szejka. Jest córką dawnego króla Husajna ibn Talala, oraz przyrodnią siostrą obecnego króla: Abdullaha II. Kobieta kończyła Oxfordu.

Żona emira Dubaju zostanie oskarżona o kradzież?

Szóstej żonie emira grożą zarzuty dotyczące kradzieży wspólnego majątku. Dorobek szejka szacuje się na około 16 miliardów dolarów. Nieoficjalne źródła podają, że jego żona podczas ucieczki miała zabrać 56 milionów dolarów, co postanowiła przeznaczyć na zapewnienie odpowiedniego standardu życia swoim dzieciom.

Żona emira idzie do sądu

Żona emira Dubaju, ksieżnicza Haja bint al-Husajn wystąpiła do brytyjskiego sądy z wnioskiem o ochronę przed przymusowym małżeństwem. Ma taką możliwość nawet po zawarciu małżeństwa. Ponadto wczoraj rozpoczęła się sprawa sądowa dotycząca opieki nad nieletnimi dziećmi księżniczki i szejkiem. Mahammed ma ponad 20 dzieci z kilkoma żonami. Stara się zrobić wszystko, aby przymusem sprowadzić uciekinierkę do Dubaju.

Ich ślub odbył się 15 lat temu w 2004 roku. Trzeba podkreślić, że opisana wyżej sytuacja to pierwsza w historii udana “królewska” ucieczka z Emiratów. Na przestrzeni lat próbę ucieczki podejmowały córki szejka, jednak zostały złapane i odesłane z lotniska do domu.