Zosia Nowakowska jeszcze kilka lat temu była utożsamiana przede wszystkim z Teatrem Buffo. Niebagatelny głos sprawił, że otrzymała rolę Julii w musicalu „Romeo i Julia” czy rolę Anki w „Metrze”. Taką karierę jak Zosia zaczynała Edyta Górniak. Wokalistka ma na swoim koncie masę genialnych ról oraz nagród w międzynarodowych konkursach wokalnych.

W 2007 roku jej kariera nabrała rozpędu. Wówczas dołączyła do zespołu Piotra Rubika. Jej głosem zachwycali się wszyscy!  Była nie tylko solistką, ale wielokrotnie prezentowała swoje umiejętności gry na flecie poprzecznym.  W 2017 roku znów przypomniała o sobie publiczności. Tym razem,  biorąc udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Już pierwszy odcinek i wcielenie się w Jennifer Lopez zapewniło jej zwycięstwo odcinka! Zosia Nowakowska ostatecznie dotarła do finału, zajęła 4. miejsce.

ZOBACZ: TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO Elsa z Krainy Lodu jak żywa! Kto się w nią wcielił? [WIDEO]

Dziś znów jest o niej głośno. Już 7 października będzie miała miejsce premiera najbardziej oczekiwanego musicalu tej jesieni „Piloci”. Zofia Nowakowska zagra jedną z głównych ról tuż obok Jana Traczyka.

W wywiadzie z Anną Luboń opowiedziała o czym jest musical „Piloci”.

Moje dotychczasowe role to młode dziewczyny, podlotki, pierwszy raz zagram silną kobietę, wrażliwą, ale już dojrzalszą. To spójne ze mną, bo jestem na etapie dojrzewania do takiej kobiecości. Na poziomie artystycznym rola wymaga ode mnie dużo wysiłku, Nina jest wielką gwiazdą przedwojennej Warszawy. Wszystko musi być perfekcyjne – a ja będę musiała podołać byciu gwiazdą - powiedziała w wywiadzie dla magazynu "Gala".

W wywiadzie dla magazynu „Gala” Zosia Nowakowska ujawniła swoje inne wcielenie, bardziej rock’n’rollowe.

U Piotra Rubika musiałam być grzeczna, w teatrze podobnie – grzeczna, elegancka, jasny śpiew. Trochę sobie odbiłam, śpiewając w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” – najbardziej pasowała mi LP. Od pewnego czasu dokopuję się do siebie innej, wracam do swoich korzeni. Z pewnością jest we mnie sporo rock’n’rolla- powiedziała.

 Więcej o Zosi Nowakowskiej, jej przygodzie z Teatrem Buffo i zespołem Piotra Rubika, o byciu gwiazdą Teatru Roma i o nowym musicalu "Piloci" przeczytacie w nowej "Gali":

Zobacz także: