Zofia Dzięcioł - konkurencja

Zosia zwyciężyła w fińskim Tampere w konkurencji biegu na 800 metrów. Do mety dobiegła jako pierwsza z wynikiem 4:07:25. Tym samym dziewczynka ustanowiła nowy rekord Europy w swojej konkurencji. Radość Zofii ze złotego medalu była ogromna!

Zofia jest zawodniczką wszechstronną. W zawodach tych wystąpiła jednak przede wszystkim w konkurencjach biegowych: na 200, 400 i 800 metrów. Startowała także w konkurencji rzutu oszczepem i dyskiem, jak również w pchnięciu kulą.

Kto jeszcze wygrał u boku Zofii Dzięcioł?

W mistrzostwach tych rywalizowało 52 lekkoatletów i 16 tenisistów stołowych z 11 krajów. Do grona zwycięskich reprezentantów Polski wraz z Zosią zaklasyfikowali się również:

  • Magdalena Dąbrowska (brąz w biegu na 400 m),
  • Zuzanna Szymańska (srebro w rzucie dyskiem i brąz w rzucie oszczepem).
  • Mikołaj Woźniak (brąz w biegu na 800 m).
  • Ismael Afana (brąz w biegu na 1500 m).

Czworo z Polskich reprezentantów na zawodach reprezentowało organizację ParaSportowi. Trener Łukasz Głasek mocno podkreślał przed startami, że widzi duży potencjał w młodych ludziach, których trenuje. Jest przekonany, że to mogą pokazać jeszcze więcej. Miejmy nadzieję, że dpowiednio dobrany, profesjonalny trening umożliwi im osiąganie jeszcze większych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zofia Dzięcioł podczas zmagań sportowych

Sami zobaczcie jak ta młoda dziewczyna dzielnie walczyła o zwycięstwo: