BARAN

Typ dominujący, wie czego chce. Dla niego musisz stać się typowym przykładem „dwa w jednym”, po trosze damą a po trosze dobrym kumplem. Niech wie, że bez wstydu mógłby cię przedstawić zarówno królowej angielskiej (gdyby przypadkiem chciała was zaprosić na audiencję), jak również swoim oglądającym piłkarski mecz w zadymionym pubie kumplom. Musi mieć świadomość, że w obydwu tych sytuacjach poczujesz się jak ryba w wodzie! Zachwycaj się więc jego zwariowanymi pomysłami, razem z nim idź na żywioł. Unikaj sztuczności i nie licz, że zrozumie aluzję. Baranowi szkoda czasu na domyślanie się, co próbuje dać mu do zrozumienia jego wybranka. Okaż mu swoje zainteresowanie, ale nie podporządkowuj się. Bądź jego równorzędną partnerką! Stracisz go, gdy: zarówno gdy będziesz udawała zimną i nieprzystępną, jak również gdy zaczniesz spełniać wszystkie jego zachcianki. A także wtedy, gdy spróbujesz nim otwarcie rządzić.

BYK

Jest smakoszem życia, kocha seks jak jedzenie i picie. To esteta, dlatego musisz dbać o siebie, błyszczeć elegancją i kobiecym urokiem. Sportowy styl zabroniony! Inteligencja i wiedza mile widziana, jego kobieta powinna mieć poukładane w głowie. Rozmawiaj z nim na różne tematy, podziwiaj jego wiedzę i nie zapomnij o prostej drodze: przez żołądek do serca. Zwracaj uwagę na detale, nakrycie stołu, serwetki, dobry alkohol i nastrojową muzykę. Dyskretnie zasygnalizuj, że jest twoim rycerzem i wierzysz, że przy nim odnajdziesz bezpieczną przystań. Stracisz go, gdy: narzucisz zbyt szybkie tempo życia. Będziesz na przykład wyciągać go na siłownię i zaproponujesz skoki na bungee, a potem zaciągniesz do Mac- Donald’sa na hamburgera.

BLIŹNIĘTA

Intelektualista i pożeracz serc, fascynujący i nieprzewidywalny. Zaintrygujesz go oczytaniem i wiedzą, ale nie opowiadaj o Układzie Słonecznym, tylko ważnych dla niego nowościach. Dla Bliźniaka porozumienie dusz jest ważniejsze od wspólnoty ciał, przynajmniej na początku. Poczucie humoru jest mu niezbędne do życia, ale nie opowiadaj Bliźniakowi wyświechtanych dowcipów! Spodoba mu się twój ostry język, o ile nie będziesz go sobie ostrzyć na nim. Jego opowieści słuchaj z zachwytem. Oryginalne, nietypowe hobby mile widziane, ten pan nie lubi zwykłych kobiet. Muszą mieć w sobie coś tajemniczego i intrygującego. Stracisz go, gdy: będziesz przerywać mu w pół słowa, pokażesz, że najważniejsze są dla ciebie domowe rachunki i dasz mu do zrozumienia, że bez niego nie zrobisz samodzielnie kroku.

RAK

Kochliwy, ale wierny i opiekuńczy. Nie licz na to, że zrobi pierwszy krok, on woli obserwować. Aby zakochał się w tobie, powinnaś sprawiać wrażenie delikatnej romantyczki, poetyckiej duszy. Zapomnij o stylu militarnym i dżinsach, tylko słodkie ciuszki. Wykaż się talentami kulinarnymi, zamiłowaniem do rodzinnych pamiątek, wkradnij się w łaski jego mamy i bądź opiekuńcza. Udawaj też, że każde jego słowo jest dla ciebie rozkazem. On nie jest mocny psychicznie, więc chce być autorytetem chociaż dla swej kobiety. A gdy zachoruje, bądź dla niego siostrą miłosierdzia. Stracisz go, gdy: będziesz wciąż wyciągać go na imprezy, przyznasz się, że nienawidzisz gotować i powiesz coś złego o jego matce.

LEW

Król, który oczekuje podziwu. Szara myszka nie przykuje jego uwagi, dżinsy i wyciągnięty podkoszulek zostaw na inną okazję. Zdobywając jego serce, musisz być elegancko i nienagannie ubrana. Król nie zakocha się w podkuchennej, tylko w królowej. Dobrze też, gdy uda ci się zwrócić uwagę innych panów. Konkurencja doskonale działa na niego! Jeśli inni cię pożądają, jesteś godna również jego względów. Nie umawiaj się za szybko na pierwszą randkę, niech władca trochę się pomęczy. Jednocześnie okaż, że założyłaś klub jego fanek, podziwiaj go, obsypuj komplementami i nigdy nie krytykuj. Stracisz go, gdy: jeśli będziesz za dużo opowiadać o innych mężczyznach, wytykać mu wady i podkreślać, że z czymś sobie nie radzi.

PANNA

Rozsądny pedant, robi wrażenie na kobietach. Nie spodziewaj się, że zakocha się nagle, jakby trafi ł go piorun. Nie oczekuj też, że sam wyjdzie z inicjatywą. Zdobywanie jego serca to zajęcie dla wytrwałych. Głębokim dekoltem czy krótką spódniczką nic nie osiągniesz. On pomyśli ze strachem, że jesteś demonem seksu. Ubieraj się klasycznie, wyglądaj jak spod igły. Żadnego zagniecenia na spódnicy czy pyłków na kołnierzu. Orbituj wokół niego, niby przypadkiem i rozmawiaj. Nie musisz być chodzącą encyklopedią, postaraj się opanować jeden temat bliski jego sercu, a od razu zdobędziesz punkty. Stracisz go, gdy: przekona się, że jesteś niepoprawną bałaganiarą, osobą hałaśliwą i nieodpowiedzialną.

WAGA

Kocha kobiety, jest niepoprawnym romantykiem. Może opowiadać, że u pań najwyżej ceni osobowość, ale to bujda. Jest estetą, przyciąga go zadbany wygląd, zgrabna sylwetka, a do tego słodka osobowość. Nie znosi kłótni, więc ucieka od zbyt dominujących pań. Jesteś na dobrej pozycji startowej, jeśli masz coś wspólnego z twórczością, na przykład malujesz, haftujesz. Musisz być delikatna i zwiewna, jak muza poety. Dobrze też, gdy umiesz interesująco rozmawiać. A jeżeli jego wypowiedź wyda ci się mętna i skomplikowana, nie wypytuj o szczegóły, tylko słuchaj dalej. Nie szczędź mu komplementów i słów podziwu, on potrzebuje tego jak powietrza. Stracisz go, gdy: pokażesz, że jesteś zwykłym człowiekiem a nie muzą, a do tego będziesz opowiadać mu o sensacjach żołądkowych. A także wtedy, gdy przestaniesz o siebie dbać.

SKORPION

Najbardziej namiętny znak Zodiaku, seks to jego wszechświat. Dlatego podrywając go, „uderz w czuły punkt”. On lubi czarne kreacje, wyrafi nowany makijaż, czerwone paznokcie i buty na szpilkach. To, czego nie znosi Panna, dla Skorpiona jest wyzwaniem. Jeśli rzucisz mu powłóczyste spojrzenia, które obiecują gorące doznania, zwariuje na twoim punkcie. Jednocześnie staraj się czymś mu zaimponować, on nie znosi słabych i niezdecydowanych kobietek. Dyskretnie zasygnalizuj mu, że chciałabyś być z nim, ale coś lub ktoś ci na to nie pozwala. Skorpion jest wytrawnym detektywem, chętnie rozwiąże twoją zagadkę. Stracisz go, gdy: będziesz odmawiać mu… seksu,wykręcając się migreną.

STRZELEC

Duch przygodowy, podróżnik z zamiłowania. Chętnie odwiedza egzotyczne zakątki świata i kobiece sypialnie. Jeśli chcesz zawrócić mu w głowie, nie możesz być nieśmiała i okazywać, że zawstydzają cię rozmowy o erotyce. Powinnaś być na luzie, otwarta na nowości i wesoła. Jeśli masz kompleksy, schowaj je głęboko. Strój, który go zawojuje to dżinsy i sportowe buty. Niech uwierzy, ze uprawiasz jakiś sport. Pan Strzelec nie jest miłośnikiem wieczorów przed telewizorem. Zaproponuj mu siłownię albo partię tenisa. Chociaż szybko opowie ci swoje życie, potraktuj jego słowa z przymrużeniem oka. Ma wielkie serce, dlatego często… spotyka się z dwiema paniami jednocześnie. Stracisz go, gdy: zaczniesz mówić o ślubie, dopytywać się, co robił i z kim się spotkał i dlaczego tak późno wrócił.

KOZIOROŻEC

Ambitny, ma niewiele czasu na miłość, ponieważ robi karierę. Łatwiej go spłoszyć niż przyciągnąć do siebie. Nie próbuj go zagadywać na imprezie, niech ktoś was oficjalnie przedstawi. Nie znosi podróbek, jak perfumy za 5 zł, tandetne ciuchy. Powinnaś być wzorem elegancji i zadbania, a jednocześnie skromności. On musi być z jednej strony przekonany, że unikasz tandety, ale z drugiej, że jesteś na tyle rozsądna, by nie wydać wszystkich oszczędności na ciuchy. Kultura osobista i klasa mile widziana, nie odgrywaj słodkiej idiotki ani wampa, bo zniknie z horyzontu z prędkością światła. Do jego serca trafisz przez żołądek pysznym, ale niedrogim daniem. Koziorożec nie znosi rozrzutności w żadnej sytuacji! Przyciągniesz go, interesując się jego pracą. Stracisz go, gdy: zdradzisz, że rozrzutność to twoje drugie imię albo że jesteś taką samą czarnowidzką, jak on.

WODNIK

To fantasta, którego trudno sprowadzić na ziemię, a jeszcze trudniej zaciągnąć do ołtarza. Od stałych związków woli przyjaźń i seks bez zobowiązań. Typowy podryw nie robi na nim wrażenia. Aby go uwieść, bądź jego kumplem. Dowiedz się, jakie ma zainteresowania i podszkol się w tej dziedzinie. Niech się przekona, że wasze umysły nadają na tych samych falach. Zafascynuje go ciekawa osobowość, poczucie humoru, oryginalne myślenie. Nie opowiadaj o spotkaniu z koleżanką, bo zacznie ziewać z nudów. Lepiej też zrobisz nie chwaląc się Wodnikowi swoim apetytem seksualnym, bo choć nie ma on duszy zakonnika – raczej wybierze ciekawą dyskusję od miłosnych szaleństw. Jest samotnikiem, więc nie wkraczaj z hukiem w jego życie. Stracisz go, gdy: będziesz mieć pretensje, ze się spóźnia na spotkania albo za dużo uwagi poświęca koleżankom. Chce czuć się wolny, a zazdrością wręcz się brzydzi.

RYBY

Robi wrażenie uwodziciela, ale to gra pozorów. Dla niego każda kobieta jest królową, co nie oznacza, że chce się z nią związać. Jeśli więc jest dla ciebie uprzejmy i ciepły, nie obiecuj sobie jeszcze za wiele. Poczekaj, bo tak samo może zachowywać się wobec sąsiadki. Za długo jednak nie czekaj, jeśli chcesz go złowić przed emeryturą. Pan Ryba jest niezdecydowany i wybredny. Przejmuj inicjatywę delikatnie, opleć go misterną siecią. Jeśli będziesz przebojowa i ostra, ucieknie. On lubi kobiety ciepłe i pełne zrozumienia, które potrafi ą podnieść go na duchu. Wasze spotkania powinny mieć tajemniczą, bajkową oprawę. Zwykły wieczór w restauracji nie rozgrzeje jego zmysłów. Wyciągnij go na spacer i porozmawiaj o księżycu. Stracisz go, gdy: będziesz go krytykować, śmiać się z jego marzeń i wciąż sprowadzać na ziemię.