Wampir energetyczny to osoba, która odbiera energię osobom, które znajdują się w jej otoczeniu. Robi to na różne sposoby, często zgrywając niewiniątko i sprawiając wrażenie skrzywdzonej przez los. Co ciekawe, większość złodziei energetycznych nosi jeden z tych czterech znaków zodiaku. Domyślacie się już, kto znalazł się na naszej liście? Oto znaki zodiaku, które są wampirami energetycznymi.

Znaki zodiaku, które są wampirami energetycznymi

Lista pasywno-agresywnych zachowań, którymi (niechlubnie) dysponują wampiry energetyczne jest długa. Przede wszystkim skupiają na sobie uwagę w taki sposób, by odbierać ją innym. Permanentnie zadręczają nas swoimi problemami, czy zmartwieniami, ale same nie okazują troski, czy zainteresowania. Często, już kilkunastu minutach przebywania w towarzystwie takiej toksycznej osoby, odczuwamy duży spadek energii i zmęczenie. Dlatego właśnie, od wampirów energetycznych lepiej trzymać się z daleka.

1. Baran

Winą za problem, który go dotyka, Baran obarcza wszystkich dookoła. Robienie dram z drobnostek, manipulowanie faktami tak, by się wybielić to jego klasyczne metody działania. Baran wali (często bezpostawnymi) oskarżeniami między oczy, nie zważając na dobro drugiej osoby. Jego zachowania często nawet nie da się wytłumaczyć - on po prostu tak ma i albo się to zaakceptuje, albo nie. Najgorzej, kiedy wmawia innym przewrażliwienie na swoim punkcie. Jaki jest na to sposób? Po prostu ignorancja. Długo i regularnie ignorowany Baran dopiero wtedy włącza hamulce.

2. Rak

Rak to idealny materiał na przyjaciela? Tak, ale... Znaczna część osób spod znaku Raka ma tendencje do pasywno-agresywnych zachowań. Uaktywniają się zwłaszcza wtedy, kiedy nawet niechcący go urazisz. Rak często nie trzyma emocji na wodzy, a co dopiero w sytuacji, kiedy czuje się "atakowany". Efekty? Wybuchy złości, niekontrolowany płacz, wzbudzanie poczucia winy. Takie niekontrolowane akcje dłuższą metę potrafią być męczące... Na szczęście, na ogół Raki są ciepłe i przyjazne, więc i tę wadę da się jakoś przeżyć.

3. Panna

Perfekcjonistka Panna ma szeroki wachlarz "wampirzych zachowań". Regularnie osądza innych, jej krytycyzm najczęściej jest wydumany i do niczego niepotrzebny. Ona jednak musi powiedzieć swoje. Jest samozwańczym kontrolerem jakości (nie zważa na to, że nikt ją o to nie prosi). Męczy innych swoimi wywodami na temat swoich spostrzeżeń, ale nie pyta o zdanie. No cóż, Panna nie będzie przyjacielem każdego, ale z Bykiem, czy Koziorożcem się dogada. Te znaki trochę utemperują jej charakterek.

4. Skorpion

Skorpion - zakulisowny manipulant. Potrafi wskazać, kto jego zdaniem jest toksyczny, aby odciągnąć uwagę od swojej pasywno-agresywnej postawy. Kocha władzę i nie cofnie się przed niczym, aby ją zdobyć, a później przy niej pozostać. Z przyjemnością pokazuje swoją dominację, nie lubi za to wzbudzać współczucia i nie liczy na łaskę. Jego mocną stroną jest wyłapywanie czułych punktów i precyzyjne uderzenie w nie. Zawodowa relacja z nim bywa nie do wytrzymania, ale prywatnie - do rany przyłóż.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Zobacz także: