Życie z nimi to nie bajka. Zwłaszcza, jeśli są naszymi małżonkami. Oto znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą.

Które znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą?

W odróżnieniu od Byka i innych wiernych znaków nie kochają na zabój i nie pasuje im monogamia. Które znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą? Odpowiedź, jeśli choć trochę interesujecie się astrologią, nie będzie dla was zaskoczeniem.

1. Panna

Panna równa się skomplikowany charakter. Osoby spod tego znaku są pedantyczne, bywają zrzędliwe i nadmiernie analizują problemy nie tylko swoje, ale i całego świata. Nie potrafią odpowiedzieć, co jest nie tak, ale ostentacyjnie wyrażają swoje niezadowolenia. Większość małżeństw z Pannami kończy się rozwodem. Dlaczego? Panny mają duże wymagania. Krytykują, wytykają błędy (czasami nieświadomie), a same nie widzą nic złego w swoim zachowaniu.

2. Strzelec

Impulsywne i kochliwe Strzelce to wręcz zawodowi łamacze serc. Jeżeli się zakochają gotowe są na ślub po kilku tygodniach znajomości, a kiedy związek okaże się pomyłką bez skrupułów się rozwodzą. Każdy Strzelec wychodzi z założenia, że życie jest podróżą, a więc bez problemu akceptuje zmiany - nie tylko otoczenia, ale i partnera... Przyznacie, że nie wróży to zbyt dobrze. Jest jednak pewien wyjątek - z dojrzałego Strzelca łatwo zrobić domatora, który doceni ciepłe kapcie i pełne relaksu wieczory przy winie - wtedy małżeństwo z nim może się udać. 

3. Koziorożec

Koziorożce ponad wszystko stawiają pracę. Przez to często zaniedbują rodzinę, a obowiązki domowe zlecają komuś innemu - wolą zapłacić ich wypełnianie, niż na przykład umyć okna, czy zrobić zakupy. Życie z nimi nie ma nic wspólnego ze spontaniczną zabawą. Są skupione spełnianiu się w zawodzie, a to mało który partner jest w stanie to wytrzymać. Koziorożec rozwodzi się długo - najpierw nie orientuje się, że w jego małżeństwie jest źle, a potem nie ma czasu, by pojawić się w sądzie. Rozstania nie traktuje jako porażki - wychodzi z założenia, ze to naturalna kolej rzeczy.

4. Wodnik

Osoby spod znaku Wodnika zwykle mają fascynującą osobowość i cieszą się dużym powodzeniem u płci przeciwnej. Niestety, stałość w uczuciach bywa ich piętą Achillesa. Wolą nieformalne związki, by nie musieć później brać rozwodu. Każdy Wodnik ceni wolność i niezależność. Jeśli znajdzie partnera, który wykaże się zrozumieniem i da mu dużo swobody, małżeństwo będzie miało większe szanse na przetrwanie. W przeciwnym wypadku Wodnik szybko zerwie krępujące go więzy. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Zobacz także: