Dopasowanie znaków zodiaku to jeden z najbardziej popularnych tematów w astrologii. Z układu gwiazd możesz wyczytać bowiem, jakim człowiekiem jesteś i co drzemie na dnie twojej duszy. Znajdziesz tu również wskazówki dotyczące tego, kto jest ci pisany. Istnieją pewne pary znaków zodiaku, które tworzą najbardziej udane i długotrwałe relacje. W przypadku Panny, którą rządzi żywioł ziemi, istnieją cztery znaki, które najlepiej uzupełniają jej osobowość – to one potrafią złagodzić jej wady i wyostrzyć wszelkie zalety. 

Jaki znak zodiaku pasuje do Panny? 

Grupę znaków zodiaku przyjaznych Pannie otwiera Koziorożec. Oba należą do tych, którymi włada żywioł ziemi. Nie jest to jedyny wspólny mianownik. Łączy ich również praktyczne podejście do życia i kierowanie się logiką oraz realizmem. Kiedy te dwa zodiaki się połączą, czują, że razem zmierzają w tym samym kierunku. Stanowią idealnie zgraną parę, choć mało romantyczną. Brak miłosnych uniesień zupełnie im nie przeszkadza. Są zdania, że lepszy jest starannie obmyślony plan niż spontaniczne działanie. To o wiele lepszy wybór niż związek Wodnika z Panną, który oparty jest na ciągłych kłótniach i niedopowiedzeniach. 

Zobacz także: 

Koziorożec dobrze wpływa na Pannę, ponieważ zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa i stabilności, o które tak zabiega. W jego otoczeniu Panna czuje się swobodnie i nie musi zakładać maski osoby surowej i niedostępnej. Częściej się uśmiecha i staje się mniej krytyczna w stosunku do siebie i innych ludzi. Koziorożec potrafi mówić językiem Panny i dlatego ma dostęp do jej prawdziwych poglądów i myśli, a dzięki temu w razie potrzeby potrafi je skorygować i napełnić optymizmem. 

Kiedy Panna wejdzie w relację z Koziorożcem, potrafi zapanować nad swoją złożoną naturą. Staje się mniej drobiazgowa i zaczyna zauważać to, jak przyjemny może być wypoczynek. Uczy się rozgraniczać obowiązki zawodowe od życia prywatnego. To z pewnością najlepiej dopasowane znaki zodiaku. 

Znaki przyjazne Pannie: kto jeszcze potrafi się z nią dogadać? 

Do grupy znaków przyjaznych Pannie należą również: 

Zobacz także:

Byk, podobnie jak Panna i wspomniany już Koziorożec, należy do grona ziemskich znaków zodiaku. Pod wieloma względami jest więc jej bardzo bliski. Cechuje go sumienność i samodyscyplina. Kiedy obierze sobie jakiś cel, zrobi wszystko, aby go zrealizować. W przeciwieństwie do Panny wie, kiedy powiedzieć stop i udać się na odpoczynek. I właśnie tego uczy ją w tej relacji. Przy nim obłożona obowiązkami i terminami w końcu zdejmie z siebie część obowiązków i zobaczy, że nie jest niezastąpiona. 

Znakiem przyjaznym Pannie jest również Rak, który należy do wodnych znaków zodiaku. I chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to wręcz niemożliwe, taki duet ma szansę albo na trwałą i wartościową przyjaźń, albo na miłość. Emocjonalny i bardzo wrażliwy Rak dobrze wie, jak rozkochać w sobie Pannę. Kiedy już odważy się wyznać swoje uczucia, roztacza wokół niej aurę ciepła i dobroci. Dzięki temu przyziemna i dotychczas skupiona na detalach zaczyna rozumieć, jak wielką wartością jest bycie z ukochaną osobą tu i teraz. Rak wywołuje w Pannie dobre emocje i sprawia, że staje się ona hojna i życzliwa. Jej natura łagodnieje, a potrzeba kontroli zmniejsza się coraz bardziej.  

Zobacz również: 

O tym, jak oczarować i zatrzymać pana Pannę doskonale wie ktoś spod znaku Skorpiona. To niełatwy cel, który odznacza się rygorystycznym podejściem do wielu spraw. Jest też spokojny, pragmatyczny i nieco zaborczy. Obecność Skorpiona wyzwala jednak zestaw pozytywnych cech i sprawia, że mężczyzna spod znaku Panny pokazuje swoje poczucie humoru i nie przesadza już ze skromnością. Jaka taktyka działa aż tak dobrze? To tajemniczość Skorpiona sprawia, że ten ziemski znak zodiaku chce pokazać się z jak najlepszej strony. Takim spotkaniom towarzyszą długie rozmowy i filozoficzne rozważania. 

Magnetyzm Skorpiona dotyczy zresztą również odwrotnej sytuacji. Kobieta Panna będzie musiała przełamać wiele własnych barier i ograniczeń, by przypodobać się Skorpionowi. Z racji tego, że jest bardzo ambitna – podejmie się wyzwania.