Znaki kardynalne to Baran, Rak, Waga i Koziorożec. Cechuje je niesamowita motywacja i silna potrzeba kreowania nowych rozwiązań. Ich wewnętrznej siły nic nie jest w stanie powstrzymać. Są absolutnie wyjątkowe, choć każdy z nich na swój sposób. Nigdy nie dadzą sobą kierować. W ich przekonaniu to oni są stworzeni do trzymania steru i wyznaczania kierunku zmian. 

Co oznaczają kardynalne znaki zodiaku? 

Kardynalne znaki zodiaku symbolizują potężne energie. Wyznaczają początek i tworzą przestrzeń do wielkich przekształceń. To cztery znaki, które odzwierciedlają nadejście nowego sezonu. Rozpoczynają cykl i swój początek mają właśnie w punktach kardynalnych. Stąd ich nazwa. To tu swoją pozycję przyjmuje Słońce podczas ważnych zjawisk następujących w przyrodzie, czyli przesileń i równonocy. 

  • Baran – rozpoczyna wiosnę 
  • Rak – zwiastuje początek lata 
  • Waga – ogłasza nadejście jesieni 
  • Koziorożec – jest reprezentantem sezonu zimowego 

Każdy z czterech znaków jest wyjątkowy na swój sposób. To silnie zindywidualizowane ośrodki, które podążają swoją drogą i nie dają się podporządkować. Są ambitne, pewne siebie i mają wybitne zdolności twórcze. Każdy z nich inaczej realizuje swój potencjał. Niewiele ich łączy, ale każdy z nich jest inicjatorem zmian.

Zobacz też: 

Kardynalne znaki zodiaku: najważniejsze cechy 

Kardynalne znaki zodiaku są symbolem nadchodzących przemian. Zwiastują nadejście nowego. To inicjatorzy, którzy mają milion pomysłów na minutę. Nie interesuje ich stagnacja i bezpieczne trwanie przy starych przyzwyczajeniach. Ich misją jest sięganie po wszystko, co nowe, świeże i nieodkryte. To wizjonerzy przekonani o tym, że są stworzeni do wyższych celów. W każdym z nich drzemie wewnętrzna moc, która popycha ku nieznanemu i rozbudza pragnienia.

Baran, Rak, Waga i Koziorożec to cztery znaki kardynalne. Astrologia widzi w nich przedstawicieli czterech pór roku. To one zwiastują zmiany w przyrodzie i wyznaczają to, co nowe. Są silnie przekonane o słuszności swojej misji. Nigdy nie pytają o zgodę na działanie. A gdy poczują wiatr w żaglach, są w stanie poświęcić bardzo wiele, aby tylko zyskać to, czego chcą. Bywają bardzo uparte i niecierpliwe. Nie znoszą, gdy ktoś sprzeciwia się ich pomysłom. Cechuje ich także skłonność do przesadnej analizy. Zamiast zacząć wcielać pomysły w życie, zastanawiają się, jak jeszcze mogą je udoskonalić. Bardzo wiele czasu spędzają na myśleniu i dopracowywaniu swoich koncepcji. Żyją wielkimi ideami i mają w sobie nieograniczone pokłady energii. Uwielbiają kreować kolejne, oryginalne pomysły. 

Zobacz także:

Każdy z kardynalnych znaków przyjmuje inny kierunek, w którym chce się spełniać. Ich wizje zmian mogą być więc różne, ale zapał jest równie silny w każdym z czterech przypadków. Wpływ na to, jak realizuje się twórcza energia zodiaków, mają żywioły. Potężna energia natury przejawia się w gwiazdozbiorach w następujący sposób: 

Charakterystyczne dla znaków kardynalnych jest to, że posiadają w sobie silną potrzebę niezależności. Gdy czują się osaczone, szybko zmieniają otoczenie. Przepływ ich myśli nie może być ograniczony. Potrafią inspirować i rozbudzić zapał u innych ludzi. Frustracja pojawia się wówczas, gdy ktoś nie umie bądź nie chce przekonać się do ich toku myślenia. Wówczas stają się zaborczy i działają bez zastanowienia. 

Znak kardynalny: Baran  

Kardynalny znak zodiaku Baran jest nastawiony na własne "ja". Dla niego liczy się to, aby został zapamiętany jako twórca, myśliciel lub kreator nowych, przełomowych koncepcji. Jego wewnętrzny blask jest na tyle silny, że potrafi oświecić tłumy. Działa nagle, bez zastanowienia i polega tylko i wyłącznie na własnym umyśle. Nie interesują go zespołowe projekty. Stawia sobie poprzeczki bardzo wysoko i nie potrzebuje niczyjej pomocy. Robi to dlatego, że gdy osiągnie sukces, chce pozostać jego jedynym ojcem. Cała chwała i uwielbienie, jakie dzięki temu zyska, ma należeć wyłącznie do niego. 

Kardynalny znak zodiaku: Rak 

Rak jako kardynalny znak zodiaku, który realizuje się poprzez żywioł wody, jest nastawiony na osiągnięcie celu poprzez perfekcyjnie wykreowaną strategię. Zawsze jest o dwa kroki do przodu i czuwa nad tym, aby nikt nie pokrzyżował mu planów. Ma w sobie sporo ciepła, które przyciąga ludzi. Wie, jak zyskać ich sympatię i przychylność. Nie wykorzystuje jednak tego do niecnych planów. Jego łagodność zmienia się w atak tylko wówczas, gdy ktoś próbuje skrzywdzić jego bliskich. To wokół nich skupia swoje myśli i buduje przyszłość. 

Waga: kardynalny zodiak 

W przypadku kardynalnego znaku Wagi najważniejszą życiową misją do zrealizowania jest uzyskanie stanu idealnej harmonii. Wszystkie ciężary życia muszą być idealnie wyważone. Celem Wagi jest więc przywrócenie równowagi wszędzie tam, gdzie została ona zaburzona. Jeśli pojawia się konflikt i narasta napięcie, tylko energia Wagi jest w stanie temu sprostać. Wprowadza spokój, a także potrafi konkretnie i sprawiedliwie osądzić kto ma rację. Wskazuje drogę ku temu, jak wyjść z impasu. 

Znak kardynalny: Koziorożec 

Kardynalna energia znaku Koziorożca objawia się w wielkich ambicjach i ciężkiej pracy. Życiowym celem jest pozyskanie niepodważalnej pozycji eksperta w danej dziedzinie. Charakterystyczną cechą takich osób jest niesamowity upór i samodyscyplina. Dla Koziorożców praca jest wartością samą w sobie. To forma samodoskonalenia. Odkrywanie nowych obszarów i poświęcenie się nauce jest wręcz przyjemnością. 

Zobacz także: 

Podział znaków zodiaku: trzy jakości 

Każdy ze znaków jest przypisany do jednej z trzech zodiakalnych wartości. Są nimi: 

  • jakość kardynalna,
  • jakość zmienna,
  • jakość stała.

W każdej z tych trzech grup są ujęte cztery znaki. W przypadku jakości kardynalnej są to wspomniane już: Baran, Rak, Waga oraz Koziorożec. Znaki stałe to Byk, Lew, Skorpion oraz Wodnik. Do znaków zodiaku w jakości zmiennej należą: Bliźnięta, Panna, Strzelec oraz Ryby.

Wszystkie trzy jakości zodiakalne współgrają z naturalnym cyklem natury oraz żywiołami. Kardynalne znaki rozpoczynają nowy sezon, zaś za przygotowania na jego odejście i powitanie nowej pory roku odpowiedzialne są znaki w jakości zmiennej. W trakcie trwania sezonu pieczę sprawują stałe znaki zodiaku. Przyporządkowanie swojego zodiaku do jednej z trzech jakości pozwala na szerszą analizę własnej osobowości i rozpoznania tego, jakie pragnienia skrywa Twoja dusza.