Nowy film na podstawie książki Olgi Tokarczuk

Powstanie nowy film na podstawie książki Olgi Tokarczuk. Film "Zima pod znakiem wrony" będzie inspirowany opowiadaniem "Profesor Andrews w Warszawie" i wyreżyseruje go Kasia Adamik

Jak informuje Instytut Książki, nowy film na podstawie książki Olgi Tokarczuk będzie koprodukcją polsko-niemiecko-szwedzką, a autorką scenariusza jest Sandra Buchta.

Opowiadanie Olgi Tokarczuk „Profesor Andrews w Warszawie”, które po raz pierwszy ukazało się w 1998 roku na łamach „Tygodnika Powszechnego”, opowiada historię profesora psychiatrii z Anglii, który 12 grudnia 1981 roku przyjeżdża do Warszawy na konferencję. W nocy zostaje wprowadzony stan wojenny, a na ulicę wjeżdżają czołgi. Profesor jest pozostawiony sam sobie.

Opowiadanie to weszło potem do tomu „Gra na wielu bębenkach”, którego pierwsze wydanie ukazało się w 2002 roku.

Ta nowela zawsze była dla mnie bliska. W niej przenikają się różne gatunki: szpiegowski thriller, surrealistyczny, kafkowski dramat, ale są też elementy komedii - mówi Kasia Adamik w rozmowie z „Wyborczą”.

Przeczytaj także: "Czy nie jest tak, że świat przed wirusem był nienormalny?" Te słowa Olgi Tokarczuk zostają w pamięci

Kto zagra w filmie "Zima pod znakiem wrony" i kiedy premiera?

Jak na razie nie podana, kogo zobaczymy na ekranie w filmie "Zima pod znakiem wrony". Wiadomo, że prowadzone są rozmowy z Jasonem Isaacsem, którego doskonale znamy z roli Lucjusza Malfoya w filmach o Harrym Potterze.

Zdjęcia do filmu zaplanowane są na jesień 2021 roku. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią nie pokrzyżuje planów produkcji, ponieważ nie możemy doczekać się efektu końcowego.

Zobacz także:

Przypomnijmy, że to kolejne dzieło Olgi Tokarczuk, które trafi na ekrany. Na podstawie powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" z 2009 roku, powstał film "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland, przy którym pracowała również Kasia Adamik.

Przeczytaj także: Niezwykły egzemplarz "Zgubionej duszy" Olgi Tokarczuk z "pandemicznym" wpisem