Zimową porą zakładamy na siebie o wiele więcej ubrań i dodatków, niż w inne pory roku. Okazuje się, że w ludowych przesądach każda część garderoby na swoje unikalne znaczenie, a jej utrata niesie konkretne przesłanie. To wcale nie przypadek. Zgubienie szalika zapowiada złe wieści. Taka sytuacja przyciąga pecha, ale nie tylko. Sprawdź, co oznacza zgubienie szalika i jaki ma wpływ na twoje życie.

Co oznacza zgubienie szalika?

Wydawać by się mogło, że zgubienie szalika to nic nadzwyczajnego i zwykła pechowa sytuacja. Podobnie jednak jak zgubienie rękawiczki ma swoje konkretne znaczenie i jest odczytywane jako swego rodzaju wróżba albo przesłanie, a nie przypadek. Co zapowiada zgubiony szalik?

Przesądy wskazują, że zagubienie szalika to wyraźna zapowiedź złych wieści. Zgodnie z tym wierzeniem wkrótce dotrze do ciebie wiadomość, która negatywnie wpłynie na twoje życie. Inne źródła mówią też, że zgubienie szalika zapowiada złe wieści i przykre zdarzenia. Co więcej, osoba, która zgubiła szalik, będzie bezpośrednim świadkiem takiego wydarzenia. Zguba ma także wpływ na przyszłość.

Zobacz też:

Zgubienie szalika przyciąga pecha, ale nie tylko

Mówi się, że zgubienie szalika, poza symboliką złych wieści, ma także inne skutki. Podobno utrata szalika przynosi pecha na kolejne 3 miesiące. Skąd tak dokładna ilość czasu? Przesądy opierają się o tradycyjnie rozumianą kalendarzową długość zimy.

Przesądy związane ze znaczeniem zgubionego szalika mogą dodatkowo zepsuć humor po utracie ulubionego zimowego dodatku. Warto jednak postarać się go odnaleźć, ponieważ i w tym wypadku przesądy przynoszą interpretację zdarzeń. Znalezienie zgubionego szalika zapowiada szczęście przez kolejne 3 miesiące. Pechowa wróżba szybko się kasuje, a przy okazji na pewno towarzyszy nam radość z odzyskania zguby.

Sprawdź także:

Zobacz także: