Żele antybakteryjne powstaną we francuskich fabrykach Diora

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Francji, firma LVMH - właściciel luksusowych marek Louis Vuitton, Dior, czy Fendi ogłosił, że w swoich fabrykach, w których na co dzień produkuje się kosmetyki i perfumy, od teraz będą wytwarzane żele antybakteryjne, które trafią do 39 francuskich szpitali.

LVMH użyje swoich linii produkcyjnych perfum i kosmetyków do wytworzenia dużych ilości żeli hydroalkoholowych począwszy od poniedziałku - czytamy w oficjalnym oświadczeniu koncernu zarządzanego przez Bernarda Arnaulta.

Produkcja właśnie ruszyła, a pierwsza partia żeli antybakteryjnych ma trafić do instytucji medycznych jeszcze w tym tygodniu. W sumie firma planuje wypuścić na rynek 12 ton żeli antybakteryjnych. 

Żele będą dostarczane za darmo do instytucji medycznych.

Sytuacja związana z koronawirusem we Francji jest coraz poważniejsza. Premier Edouard Philippe ogłosił w sobotę wieczorem zamknięcie wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w tym restauracji, kawiarni, barów i teatrów.

Firmy 4F i Salony Agata wspierają walkę z koronawirusem

Również w Polsce firmy robią co mogą i wspierają państwo w walce z koronawirusem. Producent odzieży sportowej 4F przekaże 20 proc. obrotów swojego sklepu internetowego dla szpitala MSWiA w Warszawie, a także podarowała personelowi 300 par gogli.

Od dziś 20% obrotu z naszego sklepu internetowego 4F.pl przekazujemy dla największego szpitala zakaźnego w Polsce - MSWiA w Warszawie. Dlaczego? Bo zdrowie jest najważniejsze, a służba zdrowia szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia - poinformowano na facebookowym profilu 4F.

Z kolei zarząd firmy Agata - właściciela sieci sklepów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz, zdecydował o przekazaniu 1 mln zł na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem.

Wszyscy, zarówno nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny - stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość - przyznaje Grzegorz Przondziono, prezes spółki Agata.