Zastanawiacie się jakie koktajle należy pić wiosną, żeby wzmocnić nasz organizm, obiecujemy że bedziemy podsuwać Wam różnego rodzaju przepisy.

Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam temat bardzo zdrowego duetu ANANAS + KOSKOS

DZIAŁANIE ANANASA

Działanie ananasa jest bardzo różnorodne. Ale my chcemy zwrócić uwagę, głównie ze wzgledu na obecność minarałów, kwasów owocowych oraz bromeliny. Co to takiego? To enzym, który wspomaga trawienie poprzez rozkładanie białek do aminokwasów (pomaga jej biotyna rozprawiająca się z kolei z węglowodanami).

Bromelina jest ceniona za właściwości przeciwzapalne, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, bywa wykorzystywana do przyspieszania gojenia się ran, oparzeń, siniaków i obrzęków. Jest doskonała przy uprawianiu sportów, wspomaga odchudzanie, odtruwa organizm.


KOKOS

O kokosie mówi się, że to lekarstwo na wszelkie choroby. W zasadzie cały kokos jest dla nas wartościowy. W skład kokosu wchodzi:

  1. orzech kokosowy
  2. mleko kokosowe
  3. olej kokosowy

Najłatwiej zaadoptować do codziennej diety oczywiście mleko kokosowe, które można idealnie miksować rano z ananasem i ewentualnie wzbogacić napój łyżeczką miodu.

JAK DZIAŁA KOKOS?

Woda kokosowa łatwo miesza sie z krwią i jest szybko przyswajana przez organizm człowieka. Stosuje sie ją dożylnie w postaci kroplowek, jako zastępczy płyn fizjologiczny nawadniajacy organizm i uzupelniajacy niedobory elektrolitów. Musi jednak być przetaczny wprost z owoca, gdyż tylko wtedy zachowuje swą sterylność. Sok kokosowy jest jednym z najbogatszych źródeł elektrolitów. Zawiera ich wiecej niż większość napojów izotonicznych używanych przez sportowcow. Zawiera też wiecej potasu niż banany.

Woda kokosowa zawiera cukier, błonnik, białko, przeciwutleniacze, sole mineralne oraz mnóstwo witamin i minerałów. Jest bardzo odżywcze. Zalecane jest przy problemach żołądkowych.

PORANNE SMOOTHIE

Pokrój ananasa dodaj do tego mleko kokosowe i łyżeczkę miodu, a następnie zmiksuj. Proste?

Smacznego!