Nowe sposoby na wykorzystanie znanych ziół

Na warsztatach „Zdrowie z łąki”, zorganizowanych przez magazyny „Dobre Rady” i „Zdrowie z natury”, gościliśmy osoby zainteresowane wykorzystaniem ziół, które codziennie nam towarzyszą, a nie zawsze potrafimy je docenić. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu prelegentów, wyszliśmy w piątkowy wieczór bogatsi o nowe umiejętności. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność spotkać się i posłuchać redaktor naczelnej magazynu „Zdrowie z natury” – Marty Suty. Jej wystąpienie zdecydowanie podniosło naszą świadomość o wykorzystaniu roślin w nieznany dotąd sposób. Dzięki temu, możemy teraz zaskoczyć znajomych wiedzą np. na temat jadalnych kwiatów.

Zioła poza kuchnią

Kuchnia to idealne miejsce do wykorzystania bogactwa natury i zadbania o własne zdrowie. Dlatego niezwykle cennym doświadczeniem, było spotkanie ze zwyciężczynią II edycji programu Master Chef – Beatą Śniechowską. Chociaż czasem brak nam pomysłów na potrawy, a wykorzystywane dotąd przepisy zaczynają być nudne, Beata odczarowała ten problem i pokazała, że możemy otworzyć się na nowe możliwości, z wykorzystaniem ziół i roślin. Z ogromnym entuzjazmem spotkało się również przygotowywanie samodzielnego peelingu wraz z marką Senkara. Dr Elżbieta Senkara obudziła w uczestnikach pasję do naturalnych kosmetyków i pokazała jak wiele dobrego możemy zrobić dla siebie samych. Własnoręcznie przygotowany peeling to świetna pamiątka i udowodnienie sobie, że nie jesteśmy skazani tylko na produkty sklepowe, które często mają niską jakość.

Kiedy kolejne warsztaty "Zdrowie z łąki"?

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym warsztatami, a przede wszystkim uczestnikom, którzy bardzo zaangażowali się w spotkanie i razem stworzyliśmy zgrany zespół. Ogromne podziękowania należą się również naszym prowadzącym, którzy na pewno niejedną osobę zarazili miłością do natury. Wkrótce planujemy więcej tego typu wydarzeń, dlatego zachęcamy do śledzenia profilu magazynu „Dobre Rady” na Facebooku, gdzie na pewno pojawią się informacje o organizacji kolejnych spotkań:
Profil magazynu "Dobre Rady" na Facebooku