Zdjęcie niepełnosprawnej dziewczynki wykorzystano do promocji aborcji

Sophie (9 lat) urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną: zespołem Retta. To neurologiczne zaburzenie rozwoju, które powoduje głęboką niepełnosprawność ruchową i ogranicza możliwość komunikacji z otoczeniem. Dodatkowo Sophie cierpi z powodu znacznego zniekształcenia twarzy. Jednak pomimo tego, dziewczynka często się śmieje, a jej rodzice i rodzeństwo stara się zapewnić jej normalne dzieciństwo.

Jest najsilniejszym człowiekiem, jakiego znam. To cudowna mała dziewczynka – podkreśla mama, Natalie Weaver.

Natalie Weaver, mama dziewczynki jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jakie było jej zdziwienie, kiedy odkryła, że zdjęcia jej córeczki bezprawnie wykorzystano w kampanii promującej aborcję. Kiedy Natalie zobaczyła plakat ze zdjęciem Sophie na Twitterze, zachęcający do aborcji i przeciwko finansowaniu leczenia dzieci z wadami genetycznymi przez państwo, czara goryczy się przelała. Kobieta postanowiła zrobić wszystko, by Twitter usunął okrutny plakat i konto osoby, która go zamieściła. O pomoc Natalie poprosiła internautów:

Proszę, pomóżcie mi i zgłaszajcie tego tweeta! Ta osoba ciągle posługuje się zdjęciem mojej córki do promowania aborcji! Czy jest tu jakikolwiek prawnik, który może mi pomóc? PS. Nie płacisz za moje dziecko. Ma prywatne ubezpieczenie, a my płacimy podatki. – napisała Natalie

Czy Twitter pomógł matce?

Początkowo administratorzy Twittera odrzucili prośbę Natalie o usunięcie konta, na którym znalazł się plakat, tłumacząc, że nie dopatrują się w działaniach użytkownika naruszenia zasad serwisu. Jednak mama Sophie tak łatwo się nie poddała i z pomocą internautów, którzy mocno wspierali Natalie, Twitter zgodził się pomóc kobiecie i usunął konto oraz przeprosił:

Naszym celem jest tworzenie bezpiecznego środowiska na Twitterze, gdzie każdy będzie mógł się swobodnie wyrazić. Po przeanalizowaniu wcześniejszego zgłoszenia dochodzimy do wniosku, że pominęliśmy przypadek naruszenia zasad. Zawiesiliśmy konto, które zgłoszono. Uznaliśmy, że dopuszczono się nadużyć. Przepraszamy za ten błąd. – przeczytała Natalie

Po całej sytuacji Natalie zamierza walczyć z dyskryminacją osób niepełnosprawnych w mediach społecznościowych, tak by nikogo więcej już nie spotkała podobna sytuacja.