Pełnia księżyca wrzesień 2021

Pełnia to faza księżyca, podczas której znajduje się on po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Jest to czarujące i piękne zjawisko, głównie dlatego, że podczas pełni półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia. Zazwyczaj w jednym miesiącu występuje jedna pełnia, dlatego wiele osób przypisuje jej niezwykłe i magiczne właściwości. To czas kulminacji, rozwiązywania się spraw i zapowiedź nowego początku. Jedni przypisują pełni moc pobudzenia i nowej energii, inni obwiniają ją o swoją nerwowość i impulsywność. Jak wpłynie na nas pełnia kukurydzianego Księżyca? Jak można wykorzystać ostatnią pełnie lata?

Pełnia Kukurydzianego Księżyca – kiedy wypada pełnia księżyca we wrześniu?

23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień i nowy, harmonijny sezon Wagi. Pełnia Kukurydzianego Księżyca jest zwieńczeniem lata i przywitaniem nowej pory roku. Zjawisko będziemy mogli zaobserwować 21 września, dzień przed równonocą. Całkowita pełnia nastąpi o godzinie 1:45. Jeśli chcemy dokładnie obserwować to niesamowite zjawisko, warto udać się wcześniej za miasto, z dala od zgiełku i świateł. 

Pełnia Kukurydzianego Księżyca – skąd nazwa?

Pełnia Kukurydzianego Księżyca jest również nazywana Pełnią Żniwiarzy. Obie nazwy wywodzą się ze starożytności. Dla Egipcjan pełnia była zapowiedzią pory deszczowej, a światło księżyca pomagało rolnikom zbierać plony. Samo określenie „kukurydziana pełnia” pochodzi od rdzennych amerykanów. To właśnie wtedy odbywały się u nich zbiory. Inne nazwy ostatniej pełni lata to także Pełnia Zbiorów, Pełnia Plonów czy Jęczmienny Księżyc. 

Po Pełni Kukurydzianego Księżyca czekają nas jeszcze trzy pełnie 2021 roku: Pełnia Księżyca Myśliwych w październiku, Pełnia Bobrzego Księżyca w listopadzie i Pełnia Zimnego Księżyca w grudniu. 

Pełnia księżyca we wrześniu – jak na nas wpłynie?

Pełnia Kukurydzianego Księżyca to także Pełnia Księżyca w Rybach. To harmonijny czas przechodzenia z lata do jesieni. Pełnia to dla wielu okres zwiększonej emocjonalności, jednak wrześniowe zjawisko jest wyjątkowe. Wrażliwe Ryby sprawiają, że będzie to niezwykle oczyszczający i intensywny emocjonalnie czas. Możesz niespodziewanie poczuć potrzebę wyrzucenia z siebie wszystkich emocji. Nie zakopuj ich w sercu, pozwól sobie na płacz i śmiech. Księżyc w Rybach przynosi uzdrawiającą energię, jeśli tylko pozwolisz jej zadziałać. 

W tym okresie zwróć również szczególną uwagę na swoje sny. Ryby rządzą naszą podświadomością i snami, dlatego podczas pełni mogą zawierać cenne wskazówki i podpowiedzi. Z drugiej strony pełnia może wywoływać nerwowość i bezsenność, dlatego przed pójściem spać zadbaj o swoją przestrzeń. Po uporządkowaniu sypialni możesz ją dodatkowo „oczyścić” kadzidłami, np. palo santo, lawendą czy szałwią.