Księżyc w nowiu - co to znaczy?

Aby zrozumieć zjawisko nowiu Księżyca, musisz przeczytać tę małą lekcję astrologii. Wyobraź sobie, że niebo jest gigantyczną tarczą zegara z Ziemią po środku. Ta tarcza jest podzielona na 12 segmentów - po jednym na każdy znak zodiaku, a każde ciało niebieskie przemieszcza się we własnym tempie. Kiedy księżyc jest w pełni, słońce i księżyc znajdują się w przeciwnych segmentach, podczas nowiu są w tym samym. W koniunkcji dwa ciała niebieskie są tak blisko siebie, że nie można stwierdzić, gdzie kończy się jedno, a gdzie zaczyna drugie.

Zobacz też: Numerologia 2021: To rok zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co nam przyniesie?

Księżyc w nowiu - czas na wyciszenie

Wszystkie planety mogą łączyć się w ten sposób, ale kiedy ten mariaż łączy słońce i księżyc, księżyc ląduje "w cieniu". Ten cień może początkowo przerażać, ale tak naprawdę to zjawisko wywołuje coś świeżego i nieznanego, co poczujesz jako znaczny przypływ energii i siły do realizacji swoich planów. Jeśli jesteś dzieckiem nowiu - urodzonym na początku księżycowego cyklu, jest w tobie wiele dziecięcej radości życia, ale i naiwności oraz nieskrępowanej niczym ciekawości odkrywania świata.

Zobacz też: ZNAKI ZODIAKU: Astrolog wyjaśnia unikalne cechy każdego z nich. Możesz się zaskoczyć!

Księżyc w nowiu to świetny czas na wyciszenie. Nie ma nic złego w zrobieniu sobie przerwy na kilka dni w roku i zadbaniu o totalny spokój i brak rozpraszaczy, a może nawet wyłączeniu na ten czas wszelkich technologii. To też idealny moment na zastanowienie się, czego tak naprawdę pragniemy, o czym marzymy, co lub kto przeszkadza nam w osiągnięciu szczęścia. Z tej ciszy i pustki może wyłonić się twój nowy początek - nowa ty, a księżyc pomoże ci zrealizować twoje noworoczne postanowienia.

Zobacz też: To najlepsze hobby dla twojego znaku zodiaku: zdziwisz się, czym powinnaś się zająć

Księżyc w nowiu - kiedy wypada najbliższy nów?

Ostatni nów Księżyca miął miejsce 14 grudnia 2020. Następny i najbliższy nów Księżyca będzie miał miejsce 13 stycznia 2021. Kolejne nowie wypadają: 11 lutego, 13 marca i 12 kwietnia 2021.