Mary-Kate i Ashley Olsen

PIONIERKI
Fanki podziwiają je za to, że jako nieliczne w tym gronie zawdzięczają swoją pozycję tylko i wyłącznie ciężkiej pracy. Są najbogatszymi nastolatkami na świecie, mają własną firmę producencką Dualstar, która wydaje gazety, produkuje lalki, kosmetyki, filmy i wszelkiej maści gadżety związane z siostrami Olsen. Mogą sobie pozwolić na każdą ekstrawagancję, a jednak wciąż mieszkają razem z mamą i rodzeństwem w willi w Hollywood. Zaczynały bardzo wcześnie, już jako kilkumiesięczne niemowlęta w serialu "Pełna chata". Bohaterką rodzinnego sitcomu, Michelle, były na zmianę. Serial okazał się hitem, siostry grały w nim przez osiem lat i dorobiły się fortuny. Okrzyknięto je najmłodszymi milionerkami w historii Stanów Zjednoczonych i od tamtej pory szaleństwo na siostry Olsen wciąż trwa.  

Paris Hilton

NIEDOŚCIGNIONY WZÓR 
Spadkobierczyni hotelarskiej fortuny jest prawdziwą mistrzynią, jeśli chodzi o robienie szumu wokół swojej osoby. Nie wystarczają jej czarne karty kredytowe, możliwość nieograniczonych zakupów i darmowe hotele w prawie każdym zakątku świata. Paris chce być gwiazdą pierwszych stron gazet i od lat konsekwentnie realizuje swój plan. Wie, gdzie i z kim pójść i co na siebie włożyć, by zostać królową wieczoru. Wie, z kim uprawiać seks, by następnego dnia kasety z nagraniem znalazły się w internecie. Ale to nieprawda, że Paris nic nie robi. Z różnym skutkiem próbuje być aktorką, piosenkarką, bierze udział w programie "The Simple Life", gdzie w szpilkach ugania się za krowami, sprzedaje perfumy, biżuterię, bieliznę. A przede wszystkim podrywa. Co kilka miesięcy spektakularnie zakochuje się w synach innych milionerów, a potem równie spektakularnie z nimi zrywa. Wszystko po to, by zapewnić prasie kolorowej tematy.  

Jessica Simpson 

WETERANKA
Przez kilka lat z powodzeniem udawało jej się odgrywać rolę najszczęśliwszej żony pod słońcem. Emitowany w telewizji MTV program "Nowożeńcy", w którym Jessica występowała razem z mężem, wokalistą boysbandu 98 Degrees Nickiem Lacheyem, cieszył się ogromną popularnością. Nikt nie pamięta wcześniejszych dokonań tej 26-letniej aktorki i piosenkarki. Młodzieńcza miłość Jessiki i Nicka nie przetrwała jednak próby czasu. Dziś są w trakcie rozwodu, ale sława zdobyta w czasie reality show przetrwała. Jessica spełnia oczekiwania fanów i świetnie wpisuje się w wizerunek seksownego blond kociaka. Chociaż dziś większość ludzi traktuje ją jak głupiutką blondynkę, mama Jessiki twierdzi, że jej córka ma imponujące IQ 160, które ustawia ją w nielicznym gronie geniuszy. 

Lindsay Lohan

DIWA
Piegowata i rudowłosa piękność z Nowego Jorku właśnie teraz ma swoje pięć minut. Żeby trzymać rękę na pulsie, przeprowadziła się do Kaliforni. Wypłynęła na filmach dla młodzieży ("Garbi: superbryka"), ale powoli przerzuca się na poważniejszy repertuar. Ostatnio zagrała z Meryl Streep w "A Prairie Home Companion", a kontrakt na jej najnowszy film "Just My Luck" opiewa na 7,5 miliona dolarów! Lindsay się ceni - odrzuca propozycje mniej znanych reżyserów, chce grać tylko u tych największych. A Hollywood przystaje na te wymagania. Kalifornijczycy pokochali ją za jej nonszalancki nowojorski styl i za to, że porządnie namieszała w tamtejszym zblazowanym światku. Ponoć romansowała z samym Bruce'em Willisem!

Mischa Barton

DZIEWCZYNA Z AMBICJAMI
Mierzy wysoko. Telewizyjne i filmowe role głupiutkich i młodziutkich blondynek stanowczo jej nie wystarczają. Chce grać poważne role, występować w teatrze. Twierdzi, że jest wystarczająco dojrzała, bo całe życie obracała się wśród starszych. Chce studiować aktorstwo w dobrej szkole teatralnej, najlepiej w rodzinnej Anglii. Choć od dziecka mieszka w Nowym Jorku, w jej żyłach płynie angielska i irlandzka krew. Dla kariery jest gotowa poświęcić nawet przyjaźnie - na razie znana jest głównie z tego, że obraca się w tym samym towarzystwie co Nicole Richie, Kimberly Stewart i Paris Hilton. Nawet chłopaka ma "w spadku" - Cisco Adler był wcześniej zaręczony z córką Roda Stewarta. 

Nicole Richie

KSIĘŻNICZKA
Adoptowana córka Lionela Richiego wypłynęła w programie "The Simple Life", w którym występuje razem z Paris Hilton. Kiedy dziewczęta zaczynały współpracę, były przyjaciółkami, dziś są największymi wrogami. Nicole do tej pory nie może wybaczyć Paris, że ta kiedyś odbiła jej chłopaka, syna greckiego armatora Stavrosa Niarchosa, z którym zresztą Paris już dawno zdążyła się rozstać. Ostatnio Nicole nie schodzi z pierwszych stron gazet, głównie dlatego, że prasa podejrzewa ją o anoreksję. Gwałtowny spadek wagi Nicole tłumaczy jednak stresem po rozstaniu z Adamem Goldsteinem oraz pobytem w klinice, gdzie leczyła się z uzależnienia od kokainy

Kimberly Stewart

CÓRECZKA TATUSIA
Utrzymuje się głównie dzięki pieniądzom sławnego taty Roda Stewarta i okazjonalnej pracy jako modelka. Chociaż obraca się w tym samym kręgu towarzyskim co Paris Hilton i Nicole Richie, Kimberly wciąż nie udało załapać się do filmu. Ale dzięki koneksjom taty jest zapraszana na ważniejsze przyjęcia w Hollywood, więc angaż jest kwestią czasu. Kimberly bierze przykład ze swojej przyjaciółki Paris i wraz z nią co roku ląduje na liście najgorzej ubranych kobiet Hollywood. Podobnie jak Paris zmienia narzeczonych co dwa miesiące i spędza czas głównie na imprezach. A jednak czegoś jej brakuje, bo dla prasy kolorowej wciąż jest zbyt mało atrakcyjna. Może jest za mało wulgarna? 

Zobacz także:

Hillary Duff

PANNA PORZĄDNICKA
W kręgu 20-letnich balangowiczek i podrywaczek Hillary prezentuje się jak prawdziwa dziewczyna z zasadami. Wydaje się całkowicie skupiona na pracy. Nagrywa płyty, które zdobywają wysokie miejsca w rankingach albumów dla młodzieży, próbuje swoich sił w filmie. Choć ma zaledwie 19 lat, w ubiegłym roku magazyn "Rolling Stone" umieścił ją na wysokiej pozycji rankingu na najlepiej zarabiających muzyków z sumą 17 mln dolarów. Hillary mocno angażuje się w pracę charytatywną na rzecz dzieci. Zyskami ze sprzedaży swoich płyt wspierała ofiary huraganu Katrina i tajlandzkiego tsunami. Wbrew modzie chce być pozytywną idolką dla młodzieży. Nie ma anoreksji, nie bierze narkotyków, nie jest młodocianą alkoholiczką i - jak twierdzi - nie uprawia seksu. Czeka z tym do ślubu. 

Tara Reid

TANIA SKANDALISTKA
Nienawidzi wizerunku, jaki wykreowała jej prasa - wiecznie pijanej imprezowiczki. Ale nie potrafi zaistnieć w mediach w pozytywny sposób. Zdjęcia Tary z przyjęć mówią same za siebie - a to spadnie jej ramiączko sukienki i odsłoni pierś, a to podwinie się spódnica, ukazując stringi w pełnej krasie. Jej nieobecny wzrok nieomylnie wskazuje na stan głębokiego odurzenia alkoholem. Tara twierdzi, że dziennikarze się na nią uwzięli i nie dostrzegają jej "aktorskiego i producenckiego dorobku". Cóż, trudno uznać jej słabiutkie role w filmach kategorii B za wybitne osiągnięcie.

Sylwetka gwiazdy : Mary Kate Olsen Ashley Olsen