Na czym polega zasada 60 sekund?

Zasada 60 sekund dla wielu z Was może się wydać banalna, bo ten nowy "sekret pięknej cery" to po prostu... mycie twarzy przez 60 sekund. Zastanówmy się jednak, jak wygląda nasze codzienne oczyszczanie skóry w praktyce: zazwyczaj  jest to kilka, do kilkunastu sekund poświęconych na pospieszne wmasowanie żelu w skórę - w końcu po długim i ciężkim dniu nie każda z nas ma ochotę na czasochłonne rytuały w łazience. Tymczasem, inicjatorka akcji #60secondsrule, amerykańska kosmetolożka Nayamka Roberts-Smith zwraca uwagę na to, że dopiero po upływie minuty składniki myjące mają szansę na rozpuszczenie i usunięcie zanieczyszczeń, szczególnie takich jak sebum, czy resztki tłustego makijażu. Poza tym, oczyszczając twarz w pospiechu zdarza nam się nie poświęcać należytej uwagi obszarom takim, jak linia włosów, żuchwa, czy płatki nosa. Kolejny plus #60secondsrule to automasaż, który poprawia krążenie! Tysiące internautek, które wypróbowały ten sposób, zachwala metodę 60 sekund, pojawiają się zdjęcia, na których gołym okiem widać zmniejszenie trądziku, czy świecenia się cery. Wygląda na to, że warto spróbować!

Zobacz też: Chałwa do oczyszczania twarzy. Ta polska marka stworzyła delikatną alternatywę dla peelingu

60 sekund oczyszczania twarzy

Czy metoda 60 sekund to wszystko co musimy zrobić, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą? Nie do końca - bo choćbyśmy bardzo się starali, nie każdy produkt jest w stanie usunąć dokładnie ciężki makijaż, czy inne, tłuste zanieczyszczenia. Najpopularniejszą metodą skutecznego oczyszczania twarzy jest metoda dwuetapowa. Pierwszy etap to właśnie usunięcie zanieczyszczeń tłustych, wykorzystując zasadę "podobne rozpuszcza się w podobnym" - do usunięcia makijażu i sebum stosujemy olejek, lub płyn micelarny.

Drugi etap polega na zmyciu całości żelem, lub pianką - chodzi o to, aby kosmetyk zawierał środek powierzchniowo czynny, zdolny do usunięcia rozpuszczonych wcześniej zanieczyszczeń:

Taka metoda oczyszczania twarzy jest też bardzo łagodna dla płaszcza hydrolipidowego skóry - przy doborze odpowiednich dla typu cery kosmetyków nie narazimy jej na przesuszenie, czy podrażnienia. 

Zobacz też: „Maskne”, czyli trądzik od maseczki ochronnej. Jak się go pozbyć?