Zagęszczanie włosów – jaka metoda jest najlepsza?

Jak zagęścić cienkie i rzadkie włosy? W zależności od skali problemu do wyboru mamy domowe oraz profesjonalne zabiegi. Zanim jednak zdecydujemy się na jeden z nich, warto zastanowić się na przyczynami naszego problemu. Wypadanie włosów może być uwarunkowane genetycznie, wynikać z chorób, ale także niewłaściwej diety czy pielęgnacji. W ostatnim przypadku skutecznym rozwiązaniem jest często peeling trychologiczny, który dokładnie oczyszcza skórę głowy. Niewiele osób wie, że “zwykłe” mycie czyści skórę tylko powierzchownie, a jej obciążenie i zanieczyszczenie są jednymi z przyczyn słabej kondycji oraz wypadania włosów. Ponadto oczyszczona skóra głowy lepiej przyjmuje składniki aktywne z nakładanych na nią preparatów. 

Zobacz też: Modne fryzury na jesień 2019: cięcia i upięcia sprzed lat, które znowu są w trendach

Panie, które z natury mają cienkie pasma, mogą także zastanowić się nad zabiegiem przedłużania włosów. Jego efektem są nie tylko dłuższe, ale także gęstsze pasma. Najpopularniejsza jest metoda kanapkowa, która polega na doczepianiu dodatkowych pasm na bezbarwnych, silikonowych taśmach. Sposób ten wyróżnia duży komfort noszenia oraz nieobciążanie cebulek włosów. 

Jeśli jednak zależy nam na zatrzymaniu wypadania włosów i przyspieszeniu wyrastania nowych, najlepszym wyborem będzie jedna z terapii, które zamieściłyśmy w naszej galerii