Na czym powinna skupiać się pielęgnacja włosów farbowanych?

Włosy regularnie farbowane i rozjaśniane mogą z czasem stać się matowe, pozbawione głębi odcienia i osłabione. Wypłukiwanie koloru jest nieuniknione, szczególnie ze względu na częste mycie włosów zarówno gorącą, jak i zimną wodą, która rozchyla łuski włosa. Co więcej, negatywny wpływ na kondycję włosów ma mycie szamponami głęboko oczyszczającymi oraz ekspozycja na promienie słoneczne – a tej trudno uniknąć, zwłaszcza latem. Warto pamiętać, że bez właściwego podejścia do pielęgnacji po zabiegu, uzyskane efekty mogą nie być trwałe, a sami styliści rekomendują powstrzymanie się od mycia włosów w ciągu 24-48 h po zabiegu koloryzacji. 

Aby skutecznie zapobiegać zniszczeniu włosów po farbowaniu i szybkiemu wypłukiwaniu koloru, należy zastosować ukierunkowaną pielęgnację, opartą o profesjonalne kosmetyki zapobiegające utracie pigmentu oraz pozwalające zachować optymalny poziom nawilżenia. Kosmetyczna rutyna powinna więc skupiać się na ochronie struktury włosa i zabezpieczaniu koloru przed blaknięciem, a także zapewniać nawilżenie i regenerację. 

Jak podtrzymać efekt pięknych włosów po wizycie w salonie?

Według stylistów tajemnicą pięknych i zdrowych włosów po farbowaniu jest regularna pielęgnacja, prowadzona w oparciu o profesjonalne linie kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych. Dlaczego warto stosować produkty z jednej gamy? Takie zestawy to kompleksowe wsparcie – wchodzące w ich skład produkty uzupełniają swoje działanie, dzięki czemu uzyskane efekty pielęgnacji są jeszcze bardziej widoczne. Nie poleca się stosowania silnie oczyszczających oraz przeciwłupieżowych szamponów, które szybko wypłukują pigment – lepiej postawić na kosmetyk, który delikatnie oczyszcza i daje uczucie miękkości. Z kolei odżywki i maski, które stanowią ochronę włosa przed uszkodzeniami, a także regenerują i odżywiają pasma, mogą stanowić doskonałe wsparcie w codziennych zabiegach wykonywanych w domowym zaciszu. 

 
Specjalne formuły zawarte w profesjonalnych kosmetykach sprawiają, że włosy stają się nawilżone, miękkie, podatne na układanie i łatwiejsze do rozczesywania. Dzięki regularnej i kompleksowej pielęgnacji produktami z jednej linii kosmetyków skutecznie przedłużymy efekt głębi koloru, a włosy na długo pozostaną piękne, jak po wyjściu z salony fryzjerskiego. Przykładem linii stworzonej z myślą o wymagających potrzebach włosów farbowanych jest Serie Expert Vitamino Color od L’Oréal Professionnel – cała gama kosmetyków, po którą warto sięgnąć, chcąc wznieść pielęgnację po koloryzacji na wyższy poziom. 

Dzięki innowacyjnym produktom z tej serii każda z nas może codziennie czuć się jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Dlaczego?

Formuła kosmetyków z linii Vitamino Color powstała na bazie wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu pozwala zapewnić włosom farbowanym skuteczną ochronę koloru i regenerację struktury włosa. Produkty z serii zawierają w składzie resweratrol, czyli naturalny antyoksydant pozyskiwany ze skórki winogron – pomaga on chronić włosy przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV, które odpowiadają za degradację koloru.

Dedykowane kosmetyki, które wspierają rytuał pielęgnacji włosów

Cała linia kosmetyków z serii Vitamino Color do włosów farbowanych wspiera codzienny rytuał pielęgnacji włosów w zależności od potrzeb. Szampon do codziennego stosowania delikatnie je oczyszcza, jednocześnie chroniąc kolor i zapewniając intensywny połysk aż do 8 tygodni. Odżywka do włosów koloryzowanych chroni pasma przed uszkodzeniami, skutecznie nawilżając je i ułatwiając rozczesywanie. W skład serii wchodzi również maska o żelowej konsystencji, która doskonale rozprowadza się na włosach, nie obciążając ich – dobrym pomysłem będzie stosowanie jej raz w tygodniu, jako uzupełnienie pielęgnacji. Nie zawsze jednak mamy czas na mycie włosów połączone z nałożeniem na nie odżywki lub pielęgnującej maski. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjny spray 10 w 1 Vitamino Color do włosów koloryzowanych. Wystarczy spryskać umyte, mokre włosy i je wystylizować. Spray zapewnia ochronę termiczną przed suszeniem, kręceniem czy prostowaniem włosów, pozostawiając je miękkie, nawilżone, gładkie i błyszczące. 


 
Chcąc cieszyć się profesjonalnym efektem koloryzacji jak najdłużej, warto mieć na uwadze fakt, że regularna i kompleksowa pielęgnacja pozwalają utrzymać piękny kolor pomiędzy wizytami w salonie. Opracowana przez specjalistów formuła kosmetyków takich jak linia Vitamino Color pozwala osiągać profesjonalne efekty podczas samodzielnej pielęgnacji. Co więcej, produkty te wyróżniają się też nowym designem, a ich opakowania wykonane są z plastiku, który pochodzi do 100% z recyklingu. Wybierając je, jako swojego sprzymierzeńca w walce o piękne i zadbane włosy, masz również szansę przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego!