Dawne tradycje i drobne zwyczaje pomagały naszym przodkom w każdej sytuacji. To im przypisywano niegdyś spore zasługi. Warto przypomnieć sobie znaczenie tych, które wniosą szczęście w nasze życie. Zacznij sobotę od tego gestu, a wszystko się uda. W ten sposób wejdziesz pozytywnie w weekend. Zwróć uwagę tylko na 1 szczegół, inaczej nici z twoich wysiłków.

Zacznij sobotę od tego gestu – co trzeba zrobić?

Niewiele osób nie wie, że gesty, które wykonujemy codziennie i odruchowo, mają długą historię. Podobni jest ze znakiem "figa", który najczęściej używamy teraz, by pokazać komuś odmowę lub zasygnalizować, że marnie oceniamy jego wysiłki. Jednak ten gest nie zawsze działał w ten sposób, a kiedyś używano go w całkiem innym celu.

Słowiańska "figa", czyli zaciśnięta dłoń z wystawionym kciukiem między palcami, działa ochronnie. Ten gest stosowano w przypadkach, gdy odczuwane były negatywne wpływy:

  • na wampiry energetyczne,
  • na złorzeczenia,
  • na próby oszustwa i wprowadzenia w błąd,
  • na narzucanie zdania,
  • na wprowadzenie złej energii, narzekania i plotki.

Działanie gestu miało zabezpieczyć od rana do wieczora, dlatego często zaczynano od niego dzień. Zamiast stosować praktyki obcych kultur, wypróbuj więc tradycyjną figę, kiedy przed tobą wiele do zrobienia. Zacznij sobotę od tego gestu, a wszystko się uda. Można go stosować także w inne dni, ale w weekendy sprawdza się wyjątkowo korzystnie. Trzeba jednak uważnie stosować ten znak.

Zobacz też:

Słowiańska figa na szczęście – zwróć uwagę na 1 szczegół

W ten prosty sposób dodamy sobie energii, odpędzimy zło i ugasimy emocje. Pamiętaj jednak, by odpowiednio wykonywać ten znak. Słowiański gest "figa" to gest dłoni zaciśniętej w pięść z wystawionym kciukiem między palcem środkowym i serdecznym. Podobny znak z kciukiem pomiędzy palcem wskazującym i środkowym nie zadziała ochronnie i wspierająco.

Dlaczego "figa" ma działać najlepiej w sobotę? W tygodniu pośpiech i nadmiar obowiązków może zaburzać działanie "figi". Warto wykorzystać chwilę o poranku w dniu, kiedy spieszymy się odrobinę mniej. Sobota występuje tu jako symboliczny dzień wolny, ale możesz zamienić go na dowolny inny wolny od pracy dzień tygodnia. Jeśli jednak pracujesz w tradycyjnym ujęciu tygodnia, zacznij sobotę od tego gestu, a wszystko się uda. Przekonaj się sama.

Zobacz także:

Przeczytaj też: