Zabiegi na twarz odmładzające: dlaczego warto je robić?

Zabiegi kosmetyczne na twarz pozwalają na uzyskanie natychmiastowego efektu widocznego odmłodzenia bez zmiany rysów twarzy. Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym może powstrzymać oznaki starzenia skóry oraz zredukować zmarszczki. Największą zaletą zabiegów bez skalpela jest poprawa wyglądu i jakości skóry bez ingerencji chirurgicznej.

Nowoczesne zabiegi odmładzające na twarz są praktycznie bezbolesne i nieinwazyjne, jednocześnie zapewniając szybkie i długotrwałe efekty.

Zabiegi na twarz: mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa odmładza nawilżając i odżywiając skórę twarzy, a w szczególności drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia w okolicach oczu. Zabieg nawilżający na twarz polega na wstrzyknięciu substancji leczniczej dobieranej indywidualnie do potrzeb skóry. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od kilku tygodni do dwunastu miesięcy.

W mezoterapii igłowej na twarz wykorzystuje się głównie takie substancje jak mikrokolagen, biopeptydy, mikroalgi, kwas aminoetylofosfonowy i pochodne witaminy C. Celem tego typu zabiegu odmładzającego jest rewitalizacja skóry twarzy –  ujędrnienie, redukcja zmarszczek i wyrównanie kolorytu skóry.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej jest przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, obecność zmian zapalnych skóry, choroby nowotworowe, alergia na składniki wykorzystywanego preparatu, tendencja do blizn i wkładka domaciczna.

Cena mezoterapii igłowej twarzy wynosi około 700 złotych.

Zabiegi kosmetyczne na twarz: peeling kwasowy

Peeling kwasowy odmładza, przyspiesza regenerację i likwiduje niedoskonałości skóry twarzy. Jest to peeling chemiczny wykorzystujący określone stężenie kwasu organicznego, na przykład kwasu migdałowego, salicylowego, glikolowego czy mlekowego. Efekt złuszczania kwasami uzależniony jest od stężenia składników aktywnych i sposobu aplikacji substancji.

Zobacz także:

Kwas wykorzystywany w peelingu rozpuszcza warstwę naskórka złuszczając skórę i pobudzając procesy regeneracji komórek. Uwidocznienie głębszych warstw naskórka o lepszym potencjale biologicznym daje efekt natychmiastowego odmłodzenia skóry, spłycenia zmarszczek i zlikwidowania przebarwień.

Zabieg na twarz kwasami nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom z chorobami skóry, przyjmującym retinoidy, cierpiącym na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne i schorzenia tkanki łącznej.

Ceny zabiegu złuszczającego na twarz zaczynają się od 200 złotych.

Zabiegi odmładzające na twarz: mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to alternatywa dla peelingu, która umożliwia starcie warstwy rogowej naskórka i oczyszczenie twarzy. Zabieg redukuje widoczność zmarszczek, blizn i przebarwień, odblokowuje pory i usuwa zaskórniki oraz niweluje objawy trądziku.

Zabieg kosmetyczny można podzielić na trzy rodzaje – mikrodermabrazję diamentową, korundową i tlenową. Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje głowicę z prawdziwym bądź sztucznym diamentem i świetnie sprawdza się przy cienkiej, wrażliwej skórze twarzy. Mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje mikrokryształki korundu, które przy pomocy wysokiego ciśnienia piaskują skórę i przeznaczona jest do redukowania większych zmian skórnych (blizny, rozszerzone pory). Mikrodermabrazja tlenowa dedykowana skórze trądzikowej i wrażliwej polega na oczyszczaniu skóry przy użyciu wydmuchiwanego podciśnieniem pyłu fizjologicznego.

Mikrodermabrazja to dość łagodny dla skóry zabieg, jednak nie powinien być wykonywany u osób z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi skóry, z łuszczycą lub bliznowcem oraz podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.

Cena mikrodermabrazji twarzy to 100-200 złotych.

Zabiegi na twarz: wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy, czyli lifting wolumetryczny, to zabieg, pozwala na usunięcie niedoskonałości i wymodelowanie owalu twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat i jest uzależniony od stężenia oraz mocy użytego preparatu.

Lifting wolumetryczny twarzy to zabieg odmładzający, który polega na wstrzyknięciu wypełniacza – kwasu hialuronowego lub kwasu polimlekowego – zwiększającego objętość tkanek albo własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dzięki temu można ujędrnić skórę twarzy, wygładzić zmarszczki i podnieść skórę policzków, skroni, żuchwy i podbródka.

Przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu na twarz to uczulenie na składniki preparatu – kwas hialuronowy lub kwas polimlekowy, choroby nowotworowe, choroby skóry (bielactwo, łuszczyca), skóra trądzikowa, opryszczka. Wolumetria twarzy nie powinna być także przeprowadzana u kobiet w ciąży.

Ceny wolumetrii twarzy, w zależności od ilości zastosowanej substancji i partii twarzy, waha się w granicach 800-3000 złotych.

Zabieg na twarz po 40-tce: laser frakcyjny

Laser frakcyjny to zabieg odmładzający na twarz rekomendowany po 40. roku życia, gdy objawy starzenia się są dość widoczne, a skóra traci grubość i elastyczność sprzyjając powstawaniu zmarszczek.

Laser frakcyjny tworzy kontrolowane uszkodzenia skóry pobudzając komórki do samoregeneracji i zwalczania oznak starzenia. Działanie lasera sprzyja produkcji kolagenu i zwiększeniu napięcia skóry. Taki zabieg odmładzający na twarz wygładza zmarszczki, poprawia koloryt skóry i koryguje blizny potrądzikowe.

Na liście przeciwwskazań do zabiegu laserowego znajduje się między innymi choroba nowotworowa, okres ciąży i laktacji, zakażenia grzybicze, bakteryjne lub wirusowe skóry twarzy, przyjmowanie retinoidów i leków światłouczulających oraz przeprowadzenie innego zabiegu kosmetycznego w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Ceny zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego zaczynają się od około 700 złotych.