Który zabieg jest  najefektywniejszy? Pytamy dr n.med. Magdalenę Łopuszyńską, certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Należy do międzynarodowego grona elitarnych linergistek firmy Long Time Liner.

- Nie mogę powiedzieć, że dany zabieg czy urządzenie jest lepsze od innego. Wszystkie zabiegi, które wykonuję, są sprawdzone, bezpieczne, przetestowane na mojej skórze. Priorytetem jest zapobieganie starzeniu i przywracanie utraconej z wiekiem urody, dawnego blasku skóry, przy zachowaniu własnych rysów twarzy. Dbam o to, by kobiety piękniały, pozostając zawsze sobą - opowiada dr n.med. Magdalena Łopuszyńska, certyfikowany lekarz  medycyny estetycznej.

Przy wyborze zabiegu istotna jest tez kwestia psychiki pacjenta. Są osoby gotowe na operację plastyczną, ale i takie, które nie są w stanie zaakceptować zabiegu ostrzykiwania toksyną botulinową czy kwasem hialuronowym.
W moim gabinecie wykonuje się różne zabiegi medycyny estetycznej: wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, kwasem polimlekowym, peellingi chemiczne, zabiegi laserowe, mezoterapię igłową. I tak np. z problemem przebarwień doskonale sobie radzi peelling Cosmelan. Zbyt małe, wąskie czy niesymetryczne usta ,,poprawia" makijaż permanentny oraz kwas hialuronowy.

Jako dermatolog z długoletnim stażem zajmuję się również leczeniem trądziku. Jest to dziś wielki problem społeczny, który dotyczy ludzi od 9. do 50. roku życia.
Leczenie tego schorzenia u osób w dojrzałym wieku jest zdecydowanie ważniejsze niż pielęgnacja anti-aging. Najpierw zawsze leczę schorzenia dermatologiczne, a dopiero potem koryguję zmarszczki. Dzięki współpracy dermatologa z kosmetyczką opracowaliśmy na przestrzeni lat wiele programów skojarzonego leczenia trądziku. Każdy pacjent otrzymuje swój program pielęgnacji w domu i plan zabiegów w gabinecie dostosowane do typu skóry i rodzaju trądziku. Stosujemy leczenie farmakologiczne zewnętrzne i w razie potrzeby doustne antybiotyki. W najcięższych postaciach choroby proponujemy doustną kurację isotretinoiną. Dysponujemy najnowszym laserem Isolaz do walki z trądzikiem. Walczymy z powikłaniami potrądzikowymi (bliznami i plamami) za pomocą laserów frakcyjnych CO2 lub diodowy.

Od 16 lat wykonuję także makijaż permanentny. Należę do międzynarodowego grona elitarnych linergistek firmy Long Time Liner. Specjalizuję się w powiększaniu ust, łącząc makijaż permanentny z ostrzykiwaniem ich kwasem hialuronowym. Zabiegi przeprowadzam w znieczuleniu stomatologicznym.

Nie sztuka zrobić zabieg, sztuką jest osiągnąć jak najlepsze efekty. W walce z procesami starzenia ważne jest holistyczne podejście: ocena stanu zdrowia, ustalenie diety, utrzymanie równowagi hormonalnej, aktywność fizyczna, umiejętność wypoczynku po pracy i dobranie stosownej do potrzeb klienta suplementacji.

Więcej informacji:

GABINET KOSMETYKI LEKARSKIEJ BELLA
WARSZAWA UL PIĘKNA 20
tel 22 625 33 00
www.bella-derm.pl