Onda - wyszczuplenie i ujędrnienie bocznych części bioder

Ten przebój ostatnich miesięcy  po 4 całkiem komfortowych zabiegach, całkowicie zmienia pokryte zaawansowanym cellulitem uda i pośladki. Technologia mikrofal niszczy adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, co powoduje redukcję cellulitu i wyszczuplenie poddanych zabiegowi miejsc. Dodatkowo mikrofale działają stymulująco na kolagen, który poprawia jakość nieelastycznej skóry. Warto wypijać od 2 do 3 litrów wody dziennie na kilka dni przed i po zabiegu - organizm łatwiej oczyści się z rozbitych komórek tłuszczowych.

Jak wygląda zabieg?

Głowica Ondy, którą kosmetolog masuje wyszczuplane miejsca, powoduje rozgrzewanie skóry podobnie jak podczas zabiegu ciepłymi kamieniami. Kiedy robi się zbyt gorąco, aplikator przyjemnie schładza się na moment. To sprawia, że zabieg nie jest bolesny, i można się zrelaksować. Po upływie kilku tygodni potraktowane mikrofalami uda i boczki stają się gładsze i zdecydowanie mniej wiotkie.

Zabieg Onda można w pełni bezpiecznie wykonywać latem.  Mikrofale CoolWaves działają jedynie na  podskórną tkankę tłuszczową. Zewnętrzne warstwy skóry są dla nich „przezroczyste”, dlatego mimo mocnego działania zabieg jest także bardzo komfortowy i nie powoduje powierzchownych uszkodzeń – kosmetolog i fizjoterapeutka Małgorzata Jaworska

HIFU - napięcie skóry kolan

Zbiegi wykorzystujące do odmładzania ultradźwięki, od lat uznawane są za jedne z najbardziej skutecznych sposobów na poprawienie kondycji skóry. Niektórzy efekty tego zabiegu porównują nawet do skuteczności liftingu.

Ogromne znaczenie ma w tym wypadku doświadczenie i ręka operatora urządzenia. Kolana - z wiekiem również tutaj zaczynają pojawiać się zmarszczki. Zabieg nie jest bolesny. HIFU nie zostawiła na skórze żadnego śladu, poza delikatnym zaczerwienieniem. Po kilku miesiącach zauważa się wyszczuplenie wewnętrznej strony kolan i zdecydowany wzrost napięcia skóry.  Jeśli któraś z pań ma niski próg bólu, warto aby na 45 minut przed HIFU zażyła łagodny środek przeciwbólowy.

Zabieg technologią HIFU można wykonywać przez cały rok ponieważ mikrouszkodzenia, które tworzymy przy użyciu zogniskowanych fal ultradźwiękowych są zlokalizowane głębiej. Najlepiej jednak przed i po unikać opalania ze względu na powstawanie kontrolowanego stanu zapalnego - doktor n. med. Joanna Kuschill - Dziurda

Lipoliza CelluForm  + mezoterapia  StrechCare - wyszczuplenie i ujędrnienie wewnętrznych części ud

Wewnętrzna strona ud to ta część ciała dla której czas rzadko bywa łaskawy. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna. Często już w bardzo młodym wieku staje się wiotka i rozciągnięta, nawet jeśli waga ciała specjalnie się nie zmienia. Bywa, że uporczywych poduszeczek tłuszczowych u góry ud, nie są w stanie pokonać dieta i ćwiczenia.

Lipoliza CelluForm to jeden z najskuteczniej działających zabiegów wyszczuplających i ujędrniających. Wykonuje się go w serii 3 spotkań w odstępie kilku (3-4) tygodni. Zabieg rozpoczyna się zabieg od wyszczuplającej lipolizy, wprawną ręką ostrzyknęła wewnętrzną i tylną stronę ud. Antycellulitowy CelluForm doktor podała głęboko w oporną tkankę tłuszczową, natomiast ujędrniająco - odmładzający koktajl StrechCare płycej, bo w skórę właściwą. Przez kilka godzin po ostrzykiwaniu skóra jest lekko opuchnięta, a potem odczuwałam nieznaczny dyskomfort tej okolicy. Pojawiają się także niewielkie siniaki. Na efekty, szczególnie te w ujędrnianiu, nie trzeba długo czekać - już po dwóch tygodniach skóra staje się  bardziej zwarta i napięta.

Słowo od eksperta, chirurga plastyka doktor Darii Charytonowicz:

U  pacjentów, którzy chcieliby jednocześnie wyszczuplić i napiąć skórę, ale obawiają się bardziej inwazyjnych zabiegów typu liposukcja, najcześciej wykonuję mezoterapię tymi dwoma koktajlami jednocześnie. Każdy z nich ma inne działanie - CelluForm zawiera kwas dezoksycholowy i prowadzi do lipolizy czyli rozkłada miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową. Stretch Care natomiast zawiera kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), pierwiastki śladowe oraz witaminę B5. Ma za zadanie napiąć i ujędrnić skórę. Pamietaj, aby umówić się na wizytę około godziny wcześniej, żeby mocno znieczulić skórę. Maść, którą długo przetrzymasz na jej powierzchni nie tylko sprawi, że zabieg będzie bezbolesny, ale także obkurczy naczynia krwionośne, dzięki czemu pojawi się znacznie mniej siniaków.

Ciepły Laser lipolityczny - trudna do wyszczuplenia, górna część brzucha

Laser lipolityczny silnie działa na podskórną tkankę tłuszczową, co skutkuje redukcją rozmiarów.

Wrażenia po zabiegu? Podczas półgodzinnego zabiegu, leżałam mocno ściśnięta pasem uzbrojonym w metalowe aplikatory, które na przemian rozgrzewały się i przyjemnie chłodziły górę mojego brzucha. Zabieg był dosyć komfortowy, chociaż czułam, że laser mocno działa na ciało. Tuż po, nie miałam żadnego śladu po intensywnym działaniu urządzenia. Podobno, modelowanie sylwetki tym aparatem dla dobrego efektu można wykonać nawet kilka razy.  W moim przypadku wystarczył jeden, żeby zaobserwować utratę dobrych kilku centymetrów z denerwującej mnie całe życie fałdki tłuszczu, która do tej pory stawiała opór diecie i ćwiczeniom.

Słowo od eksperta, specjalisty medycyny estetycznej doktora Marka Wasiluka:

Laser diodowy 1060 działa na tkankę tłuszczową wysoką temperaturą, niszcząc jej komórki przez podgrzanie do ponad czterdziestu stopni. Jednocześnie fala jest tak dobrana, że „widzi” tylko tkankę tłuszczową i tam kumuluje ciepło, ale nie uszkadza tkanek sąsiadujących czyli naczyń, nerwów i skóry. Ciepły laser lipolityczny można wykonywać co około 7-8 tygodni, ale ponieważ pełny efekt widać po dwunastu tygodniach, to w niektórych przypadkach warto robić go co 3 miesiące