Blogerka pokazała zdjęcie w połogu

Wszystkie mamy wiedzą, że czas po narodzinach dziecka nie należy do najłatwiejszych. Niezależnie od tego, czy rodziłyśmy naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, to te pierwsze dni są dla mam szczególnie trudne.

Blogerka Amy Updike postanowiła zamieścić na swoim Instagramie zdjęcie zrobione cztery dni po porodzie. Z noworodkiem przy piersi i w majtkach poporodowych Amy zrobiła sobie zdjęcie, którym chciała się podzielić z innymi mamami, które w połogu czują się i wyglądają tak samo.

Do was wszystkich mam poruszających się po nieznanych wodach jakimi jest połóg , próbujących rozpoznać i zrozumieć swoje ciało, mieć wystarczająco dużo snu, przechodzących przez narodziny dziecka, które prawdopodobnie nie poszły tak, jak chciałyście i balansujących pomiędzy wszystkimi zmianami nowego życia. Jestem z Wami. - napisała Amy na Instagramie

Internautki doceniły odwagę Amy, bo nie każda z nas zdecydowałaby się pokazać publicznie tak intymne zdjęcie. Mamy pod wpisem blogerki otwarcie opowiadały o trudach macierzyństwa, który pojawia się tuż po narodzinach dziecka. Oprócz dyskomfortu ciała, które potrzebuje kilku tygodni, żeby dojść do siebie, musimy wejść od razu w rolę matki, bo noworodek musi być nakarmiony i przewinięty. Chociaż często jesteśmy osłabione po porodzie, musimy znaleźć w sobie siłę, bo przecież nasze dziecko nas potrzebuje.

"Czy to nie niesamowite, przez co kobiety przechodzą w pierwszych dniach bycia mamą, tylko mama tak naprawdę to rozumie"

"Czy któraś z Was oprócz mnie absolutnie pokochała poporodowe majtki z siatki? Były tak miłe i wygodne, no i trzymały wszystko razem."

"Pamiętam, jak patrzyłam na moje ciało po porodzie i miałam najgorsze myśli. Byłam zdruzgotana. Teraz chciałbym móc wrócić do tych chwil i je docenić, ponieważ było tak ulotne i piękne." - pisały mamy pod zdjęciem Amy

Zdjęcie zamieszczone przez blogerkę to niezwykły przekaz dla wszystkich młodych mam. Blogerka chce przez nie powiedzieć: Nie jesteście same. Na świecie jest miliony matek, które czują się podobnie jak ty!

Zobacz także: