Biżuterię YES tworzą kobiety – Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska, dla kobiet, które noszą w sobie całe spektrum emocji – siłę i kruchość, skromność i potrzebę błyszczenia. Dla kobiet, które mają własne zdanie i nie chcą czekać, aż ktoś urządzi im świat. 


- Kobiety to piękne istoty. Wierzę, że wnoszą w świat większą wrażliwość, przestrzeń na swobodne mówienie o emocjach, potrzebę wolności, o którą wiele z nich teraz walczy. Nie chcę zamykać oczu, na to, co dzieje się w polityce, ale śledzę też najważniejsze odkrycia nauki. Jestem ciekawa świata, ludzi - to wszystko kształtuje mnie jako projektantkę - mówi Magda Dąbrowska. 

- Za każdą kolekcją kryje się historia, coś, co mnie poruszyło. Nie jestem obojętna na to, co dzieje się wokół mnie. Czasem jestem niepokorna, niegrzeczna i projektuję dla silnej kobiety, a czasem tworzę chmurę motyli. – dodaje Kasia Bukowska, projektantka YES.
- Inspiruje mnie wszystko – sytuacja polityczna, ekologia, architektura. Ale też kobiety, które noszą moją biżuterię. Kiedyś zatrzymywałam je nawet na ulicy, żeby porozmawiać, powiedzieć, że noszą to, co zaprojektowałam. Chcę wiedzieć, jak moja biżuteria żyje, jakie budzi skojarzenia – mówi projektantka. 

Projektantki wierzą, że zadaniem biżuterii jest budzić zachwyt. Ale nie chcą podziwu z daleka. Chcą by biżuteria była bliska kobietom, żeby chciały ją nosić, żeby była tym czymś, co dodaje pewności siebie i pomaga, na pierwszy rzut oka odkryć to coś, co łączy nas wszystkie – energię, wolność, chęć życia, bliskość. Dlatego najnowsze kolekcje to nie tylko odbicie trendów, ale też głos na temat niezależności, godzenia przeciwieństw. Cenna nić porozumienia między kobietami, których doświadczenie wyraża gra kontrastów kolekcji Art Deco, odważna forma kolekcji Spike albo wibrująca energia Cubes.

Lata 20-te to moment wielkich zmian. Dawne reguły stają się bardziej elastyczne. Pojawia się miejsce na bycie sobą, nowa energia, przestrzeń dla tych, którzy nie boją się działać. W kolekcji Art Deco, inspirowanej minimalizmem i geometrią nie brakuje miejsca na łagodność i emocje. Jej forma podkreśla piękno kobiecej siły 
i niezależności, odwołując się do lat 20-tych – czasów wyzwolonych muz, pierwszych sportsmenek i emancypantek.- Wtedy kobiety zrzucając gorsety dokonały niesamowitego przeskoku - mówi Magda Dąbrowska, projektantka kolekcji. 

Kolekcja Spike, Kasi Bukowskiej to sprzeciw wobec ograniczaniu wolności do bycia sobą. - Ta kolekcja to manifest, który dla każdej z nas może być o czymś innym. 
I każda może w niej znaleźć coś dla siebie: mały przedmiot, który będzie dodawać sił 
i przypominać o tym co dla nas cenne - mówi projektantka.

Pełna radości i optymizmu, kolekcja Cubes powstała z inspiracji różnorodnością. - Chciałam pokazać, że różnorodność to bogactwo, a nie problem, że możemy cieszyć relacjami z innymi, nawet jeśli mamy inne poglądy czy marzenia - wyjaśnia. Opalizujące cytryny, rodolity i granaty w kolorach tęczy w połączeniu z delikatną złotą oprawą to także opowieść o nas samych i wolności, jaką daje nam swobodne wyrażanie siebie. Wystarczy jedno spojrzenie na wisiorek czy kamień w pierścionku, żeby zauważyć ten specyficzny błysk w oku. W jednej chwili porozumienia, błyskotliwy kod zostanie rozszyfrowany. To my - kobiety, które uwielbiają mówić życiu tak. To opowieść o Świecie Kobiet YES! 


Kolekcja już niebawem pojawi się w sprzedaży w Salonach YES oraz na YES.pl.