Ślub na oddziale COVID-owym 

Niezwykle, wzruszające wydarzenie miało miejsce w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Jak czytamy na facebook’owym profilu Pomorskie Szpitale, na oddziale dla chorych na COVID-19 odbył się ślub. Zdjęcie wraz z podziękowaniami przesłała do placówki panna młoda, która wcześniej wystąpiła z prośbą o umożliwienie zawarcia ślubu ze względu na zły stan zdrowia przyszłego męża. Personel szpitala stanął na wysokości zadania - salę przyozdobiono nadmuchanymi rękawiczkami, które imitowały balony, a zarówno świadkiem, jak i fotografem były pielęgniarki:

Chciałabym serdecznie w swoim imieniu, jak również teraz już mojego męża, z głębi serca podziękować Pani Prezes, jak również całemu Zarządowi za umożliwienie nam zawarcia ślubu na terenie Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku w odpowiedzi na naszą prośbę. Z uwagi na ciężki stan męża bardzo nam zależało, żeby odbyło się to możliwe najszybciej. Tym bardziej dziękujemy, że nastąpiło to w bardzo krótkim czasie. Przy okazji bardzo chcemy podziękować całemu personelowi za pomoc, bez tych osób na pewno by się to nie udało. Tak ważna dla nas chwila z jednej strony bardzo radosna, a z drugiej przykra, że w takich okolicznościach dzięki życzliwości wszystkich Państwa mogła się wydarzyć. - napisała świeżo upieczona panna młoda w wiadomości do władz szpitala

Państwo młodzi chcą pozostać anonimowi, a my dołączamy do życzeń od personelu i serdecznie gratujemy.

Niezwykłe podziękowania wpłynęły do nas od pary młodej. Chciałabym serdecznie w swoim imieniu, jak również teraz już...

Opublikowany przez Szpitale Pomorskie Wtorek, 23 marca 2021

Koronawirus w Polsce

Polska zmaga się z trzecią już falą pandemii koronawirusa, a drastyczny wzrost zakażeń SARS-CoV-2 na przestrzeni ostatniego tygodnia zaowocował ponownym wprowadzeniem wielu obostrzeń. Na okres od 20 marca do 9 kwietnia znów zamknięte zostały hotele i inne miejsca noclegowe, baseny, siłownie i ośrodki kultury, a uczniowie klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Nie są to jedyne możliwe obostrzenia - Ministerstwo Zdrowia rozważa zaostrzenie „lockdownu” jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie polepszeniu w ciągu następnych kilku dni.