Marta Wojtal x Topestetic: „Jesteś piekna, gdy jesteś sobą”

Marta Wojtal pojawiła się jako główna bohaterka w krótkim filmie marki Topestetic „Jesteś piękna, gdy jesteś sobą”. Trwający niecałe dwie minuty klip pełen jest wzruszających wyznań artystki, która opowiada o swojej długiej drodze do samorealizacji. To krótka opowieść o kobiecie, która nie bała się zawalczyć o prawo do życia na swoich własnych zasadach. Ujęcia warszawskich ulic i plany sesji zdjęciowych mieszają się z domowym zaciszem, gdzie fotografka ogląda rodzinne zdjęcia. Jakie ma dla nas przesłanie?

Możesz mieć nawet najlepszy makijaż, ale jeśli nie czujesz się dobrze ze sobą, nie czujesz się dobrze w swojej skórze, to nie ma tego blasku. Czuć, że coś nie gra. Znajdź dla siebie czas, wsłuchaj się w swoje wewnętrzne potrzeby i zacznij je zaspokajać.

Marta Wojtal: kim jest?

Marta Wojtal jest fotografką, która przeszła długą drogę, aby móc na co dzień żyć swoją pasją. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, swoją karierę rozpoczęła od księgowości. Jak przyznaje w filmie, od samego początku wiedziała jednak, że nie jest to jej świat.

Od kiedy pamiętam, robiłam wszystko, by być taką, jaką chcą widzieć mnie inni. (…) Miałam wrażenie, że zapomniałam w tym wszystkim o sobie.

Wszystko zmieniło się, gdy postanowiła postawić swoją pasję na pierwszym miejscu. Obecnie jest cenioną fotografką, która swoją pracę traktuje jak sztukę. Prowadzi warsztaty, na których uczy fotografii, jest mamą i aktywnie udziela się w social mediach. Zarówno na swoim Instagramie, jak i w filmie zachęca do tego, aby brać swoje życie w swoje ręce i nie bać się iść pod prąd.

Więcej zdjęć uzdolnionej fotografki znajdziecie w naszej galerii.