W Irlandii tak jak w większości miejsc w Europie ogłoszona została kwarantanna i obowiązek izolacji, zwłaszcza starszych osób. Jak Irlandczycy radzą sobie z tym rozdzieleniem od przyjaciół i rodziny? W pewnych kwestiach wszyscy jesteśmy tacy sami, a w tym trudnym czasie pandemii, podczas której dzielimy podobne doświadczenia – widać to znacznie wyraźniej.

Mieszkanka Dublina, Caroline Gallagher, wrzuciła na Twittera bardzo prywatne video, którym chciała podzielić się ze swoimi obserwatorami. Krótki filmik bardzo szybko zyskał popularność w sieci i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Co takiego chwytającego za serce jest w nagraniu Caroline? Tak naprawdę cała magia tkwi w prostocie jego przekazu. W jakich zwykłych i bezpretensjonalnych gestach można pokazać, że się za kimś tęskni, wyrazili dziadek i wnuczek z nagrania Caroline.

Wzruszające nagranie dziadka i wnuczka

73-letni Paul Browne i jego dziewięcioletni wnuczek James postanowili razem wykonać znany, a w tej sytuacji bardzo symboliczny przebój zespołu Queen „I Want To Break Free”. Piosenkę zaśpiewał i zagrał na gitarze zdolny wnuk. Wtórował mu rockandrollowy dziadek.

Mamy wrażenie, że obecna sytuacja pandemii pomimo swojego okrucieństwa otwiera też ludziom serca i skłania ich do koncentracji większej uwagi na najbliższych.