Wzorki na paznokciach jesień 2018: księżycowy french

Za sprawą Moschino, odwrócony french (czy też jak wolicie - księżycowy) to najgorętszy trend w manicure tej jesieni. W dodatku można go interpretować na tysiąc sposobów. Najefektowniejszy wariant to blokowe zestawienie dwóch kolorów (np. różu i czerwieni) albo monochromatyczne połączenie cielistych i metalicznych odcieni. Dla wzmocnienia efektu możesz je dodatkowo rozdzielić czarną lub brokatową linią, dodać trzeci kolor albo nałożyć kontrastową barwę tylko na wybrane paznokcie. W dodatku księżycowy manicure to jeden z najprostszych wzorów na paznokciach. Większość z nas bez trudu wykona go samodzielnie w domu. Wystarczy przykleić na paznokciach (uprzednio pomalowanych bazowym kolorem) samoprzylepne kółeczka i pomalować resztę płytki kontrastowym lakierem. Gdy wyschnie, ostrożnie ściągamy naklejki - i gotowe!

Wzorki na paznokciach jesień 2018: geometryczny minimalizm

Kropki i kreski zdobiły nie tylko poprzedni sezon. Tej jesieni również będą na topie, więc fanki minimalistycznych wzorów mogą być spokojne. Stawiamy na subtelne linie, które biegną prosto, ale mogą się też krzyżować albo efektowne, centralnie umieszczone prostokąty i kropki. Do tego dodajemy brokatowe albo kolorowe paski. A jeśli geometryczne wzory już ci się znudziły, ozdób paznokcie krótkim hasłem. Literniczy manicure wzbudził sporo emocji podczas jesiennego pokazu Vivienne Westwood.

Wzorki na paznokciach jesień 2018: artystyczny efekt

W tym sezonie po inspiracje sztuką sięgnęli nie tylko makijażyści. Abstrakcyjne wzory pojawiły się też na paznokciach. Zdobią je malarskie maźnięcia pędzlem albo subtelne rysunki przypominające ilustracje tuszem. Najbardziej przypadły nam jednak do gustu geometryczne konstrukcje jak z obrazów Mondriana. Oto najmodniejsze wzory na paznokcie w tym sezonie!